Jump to content

Passat B6 2.0 TDI 2009


flo1984

Postare recomandată

Un dush de duminica...

post-111946-0-70413500-1381678582_thumb.

post-111946-0-25844900-1381678586_thumb.

Modificat de flo1984
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • flo1984

    140

  • xDaniel

    29

  • C3Z@R CJ

    19

  • JohnnyCiorobea

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte frumoasa balena ta si tare ingrijita :icon_thumleft: . Sper usor usor sa o aduc si pe a mea la un nivel decent ptr ca nu prea a fost ingrijita.

Link către comentariu

Trebuie sa fie ingrijita masina, mai ales ca am intrat pe partea de detailing auto.

 

 

post-111946-0-84335900-1382431105_thumb.

Link către comentariu

Pai e Cartea ta de Vizita! :))

:beer:

Acuma trebuie sa imi fac reclama, sa-mi lipesc la suportul masinii si poate pe luneta intr-un colt.

Modificat de flo1984
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Daca mai freci mult la ea o lasi fara lac.  :))

Daca fac polish in fiecare an, timp de 10 ani, si nu ajung la jumatatea grosimii lacului.

Ar trebui si un aparat de masurare, daca tot am inceput cu detailingul auto.

Link către comentariu

asta la masinile pana in 2005... 2006... cele dupa, inclusiv ale noastre, au lacul mult mai subtire.

Link către comentariu

Chiar sunt curios la mine la masina cat e grosimea lacului, nu am facut polish decat la capota, care a fost revopsita de 6 luni.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

nu stiu daca e cineva de pe forum cu passat din 2009 sa nu fii schimbat becurile pana acuma :)

Link către comentariu

nu stiu daca e cineva de pe forum cu passat din 2009 sa nu fii schimbat becurile pana acuma :)

Eu le-am schimbat dupa 1 an si doua luni de cand am masina, se vedea ok inainte, dar vroiam ceva mai "klumea".

 

Lumina e mai alba, se vede mai bine. Eu sunt multumit.

Link către comentariu

Asta caut si eu, sa fie ceva mai albe, adica.."sa se asorteze" cu leduriile de la pozitii, insa nu cred ca sunt asa halogene.

 

Ca Xenon e ca-m nasol cu chinezariile astea...si am auzit ca sunt si ilegale.

Link către comentariu

Asa am cautat si eu Daniel, ca nu vroiam can-bus, iar xenoane oem gasesti greu in dezmembrari, plus ca sunt scumpe.

Urmatorul Passat peste vreo 5 ani, va fi cu bi-xenon.

Link către comentariu

De ce nu vrei xenon cu can-bus?

 

Eu cred ca o sa imi iau, am gasit unele cica, cele mai bune de pe piata, "Terminator" asa se numesc

Link către comentariu

Nu sunt legale pe farurile cu oglinda pentru ca orbesc ceilalti participanti la trafic, dar daca sunt montate pe faruri cu lupa si sunt reglate corect nu va fi nici o problema dpdv legal.

Link către comentariu

La ITP le verifica cu aparatul de reglat faruri sa focalizeze lumina la nivelul corect, atat. In rest ei nu au treaba daca este instalatia xenon OEM sau AM.

Link către comentariu

Eu am pus la mine xenon am de 4300.Si este diferenta de la cer la pamant.Farurile oem au altceva in plus in afara de auto leveling si spalator de faruri ? Cred ca lupa este la fel. Deci eu nu vad unde ar fi problema .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de piny
Link către comentariu

Nu cumva trebuie omologata orice modificare adusa instalatiei de iluminare? In cazul de fata far cu lupa, autleveling si spalator far? Cred ca e chiar o lege data de Uniunea Europeana.

Link către comentariu

Aradfan fara nici o suparare, tie la identificare ti-a verificat instalatia electrica: faruri, led pe numar, etc?

Banuiesc ca nu, in afara de motor si de frane nimic.

Eu am geamuri inchise din fabrica, nici draq nu s-a uitat la ele.

Am intrebat eu daca se trece observatie in carte sau talon, pentru nenea politist care nu stie sa faca diferenta si face exces de zel?

Raspunsul a fost: Se vede ca nu e folie si ca asa e geamul din fabrica.

Asa ca despre ce vorbim?

TUV din germania e altceva, nici pe departe nu seamna cu RAR-ul nostru.

Link către comentariu

Eu am pus la mine xenon am de 4300.Si este diferenta de la cer la pamant.Farurile oem au altceva in plus in afara de auto leveling si spalator de faruri ? Cred ca lupa este la fel. Deci eu nu vad unde ar fi problema .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cat ai dat pe kitul de xenoane ? (daca imi poti spune, ce firma, ca nu ma pricep...)

Link către comentariu

280 ron. Can bus terminator. Garantie 12 luni. Si vezi ca e pe puteri diferite 4300, 6000 etc. Eu l-am ales pe asta de 4300 ca din ce am mai citit vede cel mai bine pe toate conditiile meteo si este apropiat de cel oem.De exemplu cel de 6000 este lumina mai alba/albastra ( nu stiu exact ) dar cica nu e grozav pe ploaie. Mai mult nu stiu poate te mai ajuta cineva cu o parere.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de piny
Link către comentariu

De asta vreau si eu sa imi iau, dar de 5000k, daca este...ala este alb

 

Sper sa nu tina, doar cat e si garantia...ca atat am auzit ca tin astea "aftermarket"

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!