Jump to content

Passat B6 2.0 TDI 2009


flo1984

Postare recomandată

Eu am dat jos si protectia antifonica (cred ca asa se numeste) de sub capota si am spalat-o cu peria si sampon.

Link către comentariu
  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • flo1984

    140

  • xDaniel

    29

  • C3Z@R CJ

    19

  • JohnnyCiorobea

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma gandesc la achizitionarea unor capace pentru jantele de otel.

Ce ati zice de modelul acesta ?

post-111946-0-38822500-1372575430_thumb.

Link către comentariu

Da, am vazut pe cateva Golfuri 6, pana sa ma apropiu de ele, credeam ca sunt jante.

 

Merita...decat sa veizi asa jantele de otel..

Link către comentariu

Da, am vazut pe cateva Golfuri 6, pana sa ma apropiu de ele, credeam ca sunt jante.

 

Merita...decat sa veizi asa jantele de otel..

 

Ai dreptate, jantele de otel, chiar daca sunt noi, in timp isi pierd luciul.

Capacele astea mi-au sarit in ochi deoarece bagi prezoanele prin ele, si nu ti le fura peste noapte.

Modificat de flo1984
Link către comentariu

Da, am vazut pe cateva Golfuri 6, pana sa ma apropiu de ele, credeam ca sunt jante.

 

Merita...decat sa veizi asa jantele de otel..

Daniel, imi poti spune daca tipul jantelor de tabla care erau pe Golfurile 6 coicid cu modelul de jos (ca ale mele) ?

Ma intreb daca nu vor arata urat cu capacele astea misto...

164340.jpg!B5NmpMw!mk~$%28KGrHqV,!icEyeOhfLtUBMs%2

Modificat de flo1984
Link către comentariu

Uite asa aratau capacele, nu stiu jantele cum aratau :(

post-104622-0-35078600-1372864792_thumb.

post-104622-0-94705900-1372864798_thumb.

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Arata negre cu 5 spite care se acopera perfect de acel capac. Pe jante normale de tabla arata urat.

204194983-w500.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am descoperit la descriere, ca capacele sunt pentru jantele de tabla "5K0601147G BSM".

Nu stiti daca modelul e cu prindere cu ajutorul prezoanelor, sau va rog daca stiti, recomandati-mi un model.

$%28KGrHqR,!qYFCTBP%28bY%29BQ3emn!7LQ~~6

Link către comentariu

Fiind un mare pasionat de biciclete, azi mi-a sosit suportul Thule Xpress 970.

Este un sistem cu prindere pe carlig, cu ajutorul caruia se pot transporta doua biciclete cu o greutate de pana in 30 kg.

Astfel, in concediu, pot lua bicicleta mea si a sotiei cu noi.

2250239.jpg

Link către comentariu

Pentru conceperea sistemului cu montare pe plafon aveam nevoie de bari transversale (2 x 190 €), apoi 2 suporturi (2 x 90 €), ajungeam la 560 €. Apoi am vb cu prieteni care au pe masina asemenea sistem pe plafon, si nu sunt multumiti ca se cam clatina bicicletele. 

Daca tot am carlig, mai bine la spatele masinii, mai aerodinamic sa zicem.

Puteam opta pentru un sistem mai avansat, Thule G2 Euroway, era vreo 260 €, dar momentan am luat varianta low cost de la Thule cu montare pe carlig.

Maine il montez, si plec la drum. Revin cu poze.

Link către comentariu

Multumesc, la modelul asta ma gandeam eu, deoarece are anti-furt suport, anti-furt bite, loc pentru numar de inmatriculare, semnalizatoare, esti cu toate in regula, era 1400 lei.

Insa momentan, avand si alte cheltuieli la masina, am ales modelul mai slim si ieftin.

Imediat trebuie sa fac schimbul de filtre si ulei, plus acuma parbrizul (noroc ca am sponsorizare de la socrul meu).

Link către comentariu

Foarte faina masinuta. Am si eu o "balena", dar e albastra. :D

Link către comentariu

:icon_thumleft:  Multumesc, nici a ta nu e mai prejos.

Poate ne vedem maine la intalnire, la Cj, facem cunostiinta personal.

Link către comentariu

Super tare, haide!

Vei avea ce vedea (cred eu)! :P

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Faina faina :)

 

Si eu am spalato azi pe a mea, dar cu karcher-ul :)

 

Culoarea si jantele sunt ca si ale mele, doar ca a mea nu e Variant, si e 1.9 BlueM :)

 

Apropo, eu stiam ca jantele astea doar pe BlueMotion, mai ales pe 1.9 TDI se pun, adica pe astea le-am vazut mai mult.

 

Asa ai cumparat-o?

Link către comentariu

Vai ce curte faina!!! Abia daca am observat masina! :P

Link către comentariu

Faina faina :)

 

Si eu am spalato azi pe a mea, dar cu karcher-ul :)

 

Culoarea si jantele sunt ca si ale mele, doar ca a mea nu e Variant, si e 1.9 BlueM :)

 

Apropo, eu stiam ca jantele astea doar pe BlueMotion, mai ales pe 1.9 TDI se pun, adica pe astea le-am vazut mai mult.

 

Asa ai cumparat-o?

La socru s-a stricat Bosch-ul, nu mai are presiune, astfel ca nu mai pot spala cu spuma activa.

Am luat Sampon cu asa zisa "ceara", dar e foarte bun, nu lasa urme si "crapa" apa.

Jantele asa au fost pe masina cand am cumparat-o, aratau foarte bine, dar vezi tu cu aruncatul pietrisului si mi s-au exfoliat. La toamna, la sablat si revopsit.

Vai ce curte faina!!! Abia daca am observat masina! :P

E curtea socrilor, locul unde ma simt excelent si ma relaxez spaland masina. :beer:

Link către comentariu

Am mai povestit noi de jante...cum mi s-au facut, altii zic, ca din cauza solutiei pentru jante.

 

Nu stiu ce sa zic...altii zic, ca asa e modelu asta..

Link către comentariu

Modelul Monza, dupa parerea mea, e foarte sensibil.

Eu pana anul asta nu am folosit solutie de jante.

 

Azi am achizitionat inca doua produse marca Dr.Marcus, solutie pentru curatat motorul si solutie pentru jante, inca nu le-am testat.

Mai am de la aceasta firma odorizant si sampon auto cu "ceara" (de sampon sunt foarte multumit). Se pare ca sunt produse de calitate.

Link către comentariu

Eu am spuma activa, de la furnizorul care aduce la unchiu la spalatorie am luat vreo 10L, sa imi ajunga :))

 

Iar pentru jante, nu stiu cum se numeste..Din Lidl am luat.

 

Uite cum erau si jantele mele cand le-am luat...acuma doar 1 mai e asa, dar tot asa umpic de belituri pe ea, restul toate sunt..

post-104622-0-96009800-1374347822_thumb.

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!