Jump to content

condens in portbagaj jetta 6


Wiki
 Share

Postare recomandată

Am mai gasit eu umed in portbagaj dar am zis ca am varsat eu ceva, azi am gasit pe partea dreapta sub mocheta ditamai picaturile de apa de la condens !!! E normal ? Ce pot sa faca ?de la ce sa fie oare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum cobor la masina sa verific daca e si la mine problema asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intradevar este ceva condens pe partea dreapta exact langa roata de rezerva(f putin), ma gandesc unde sta roata de rezerva e doar tabla neizolata si e normal la frig sa faca putin condens, condens la frig gasesti si pe geamuri pe interior.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da marius dar de ce ? Nu e normal ca vorba aia codens, condes si apoi ii frige o rugina de nu vezi bine . ... Nu ar trebui sa aibe o izolatie pe acolo ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intradevar la tine e pe o zona mai mare, la mine e fix langa roata cum te uiti in prima poza atasata pe o fasie de vreo 20 cm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda... mu stiu de la ce este.. sa ma duc la astia sa intreb ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ati facut si pe mine curios...voi verifica si eu. Am observat ca partea de jos a lunetei e foarte des aburita...o fasie subtire pana la nivelul lampii de stop. Am observat fenomenul mai ales noaptea ...si mai ales cand e plina masina...(eu credeam ca din cauza ocupantilor se abureste dar ar putea fi din cauza umezelii din portbagaj)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati asa ceva si vedeti daca si in cat timp reapare..

post-6094-0-51688900-1361179049_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu este umezeala deloc. Probabil conteaza si zona geografica, avand in vedere ca eu nu am avut nici farurile aburite, originale sau AM.

post-111406-0-86698400-1361181565_thumb.

post-111406-0-30830400-1361181566_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am fost la masina si nu am pic de condens  :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost azi in service si mi'au verificat'o si cred ca e de la faptul ca as fi avut ceva in portbagaj care s'ar fi scurs fara voia sau stiinta mea si sa fi ramas in mocheta respectiva. iar de la schimbarile bruste de temperatura sa se fi condensat pe tabla acolo ! astept sa vad daca reapare 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din fericire nu am găsit umezeală. Am verificat dimineață, după ce mașina a stat toată noaptea în garaj. Voi verifica și într-o seară după o zi întreagă de umblat cu mașina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca e condens...eu am gasit mocheta uda ( rau) in acelasi loc...de vreo 4 ori pana acum..doar dupa ploaie..nu cred ca se prelinge pe la portbagaj..pt ca am turnat cu sticla..cred ca e o problema pe la aripa..daca mergi pe ploaie..acum am tavita de plastic..n-am mai gasit-o uda..nici sub ea n-am mai avut timp sa ma uit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi'au testat'o cu jet de apa si pe la aripa si pe la portbagaj si nu a intrat apa ...

Modificat de bosseby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!