Jump to content

Buton incuiat / descuiat usi din interior Octavia 2


andreiweb
 Share

Postare recomandată

Pentru ca trebuie sa se aprinda si cand nu este incuiat.

Cand este incuiat schimba culoarea din alb/verde (nu mai retin exact) in galben.

Si se aprind ambele simboluri de pe buton.

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    15

  • Al Bundy

    9

  • ferdy1407

    6

  • andrei_221

    5

O sa l verific dar asa a fost de cand am luat o. Cel mai mare chin e sa pun butonul la locul lui :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa, ca si demontarea e cu schepsis. Parca e facut sa se strice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine se aprinde doar cel de incuiat.

Galben sau verde ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca normal ar trebui sa stea ambele pozitii n culoarea verde la descuiat si galben + verde n incuiat.

Modificat de ferdy1407
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In postul #5 gasesti un pdf cu demontarea scrumierei si panoului stinga sofer pentru a ajunge la comutatorul de inchidere deschidere de pe consola.Nu iti ia mai mult de 10-15 min

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca normal ar trebui sa stea ambele pozitii n culoarea verde la descuiat si galben + verde n incuiat.

Asa este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Spre rusinea mea ambele led uri se aprind. Pana la urma l am schimbat cu unul nou (95 ron) l am dres eu dar tot greu mergea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Imi functioneaza si mie foarte greu deblocarea usilor. Am incercat si eu astazi sa scot butonul, dar nu am reusit sa il scot din mufa. Imi puteti uploada din nou fisierul "C.en_GB.S00.5713.00.wi__41352208.pdf" cu demontarea consolei centrale? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca in prima faza fara demontare. scoti burduful de la schimbatorul de viteze. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge scos fara sa demontezi consola centrala. E un pic de chin, dar merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butonul se apasa, nu iese pe deasupra. Putin mai greu la pus la loc caci trebuie sa ai degete de pianist.

Modificat de tvirgil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am facut, am scos burduful de la schimbatorul de viteze, am aplicat butonului o lovitura cu podul palmei, a iesit din consola dar nu am reusit sa il trag inspre schimbator. Nu am reusit nici sa il scot de acolo cumva din mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trage-l de fire sau apuca de corpul acestuia , ca iese. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine desfaci panoul sofer,ai de scos scrumiera si soclul scrumierei ca sa ajungi la panou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa il scot.. incerc sa il curat, daca nu, altul nou :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Aceeasi problema o am si eu cu butonul.. nu mai merge deloc pe deschis. :(

@octavia 4ever, ai reusit sa cureti/schimbi butonul? E greu de pus inapoi fara sa demontezi consola de la schimbator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alt buton. Se scoate usor cu panoul de la sofer desfacut. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BogdanVF , nu am reusit sa il curat, e dus cauciucul care face contact intre buton si placuta electronica. Il voi schimba in viitorul apropiat cu unul nou, costa 60 RON pe olx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alea la 60 ron nu sunt originale, sunt China proaste. Asa il cumperi direct de la Bardi de exemplu, e vreo 40 lei... Cel original este undeva la 80-100 lei.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, octavia 4ever said:

@BogdanVF , nu am reusit sa il curat, e dus cauciucul care face contact intre buton si placuta electronica. Il voi schimba in viitorul apropiat cu unul nou, costa 60 RON pe olx

corect - exista si cazuri in care se duce carbonul de pe pad-uri si nu mai ai ce face cu butonul.

 

cumpara unul mai bun....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!