Jump to content

Tubulatura intercooler 2.0 TDI


Sline
 Share

Postare recomandată

Salutare internauti, am o mare intrebare la voi, de curand am inceput un proiect de facelift de la model 2006 la model 2011...schimbat aripi, capota, spoiler fata,masca,faruri..etc. Dar m-am blocat la prinderea furtunului de intercooler.Deoarece se pare ca au modificat si intercoolerul si turbina la modelul dupa 2010. Prin urmare sunt nevoit sa fac alt traseu cu tubulatura custome made.Cine ma poate ajuta cu ceva nume de importatori de asemenea piese, sau ramne clasica solutie ebay .

Modificat de Sline
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin cu poze in cateva zile cand scot masina de la tinichigiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat au ajuns piesele ca as fi interesat sa fac si eu acest proces. nu cumva trebuie schimbat si tragerul??asteptam poze cu produsul finit...scz de off topic 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trager, aripi,capota,faruri,masca+spoiler in jur de 3000€. Si inca nu e gata. Mai trebuie electricianul sa-si faca datoria sa modeze farurile cu xenon sa mearga pe varianta mea, deoarece masina a fost echipata cu halogen din fabrica. Odata cu schimbarea tragerului au venit si noile radiatoare care sunt absolut identice cu cele care le aveam pe masina. Singura modificare majora este la intercooler care are tur-returul in partea de jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte tare modificarea posteaza niste poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

tubulatura intercooler

tubulatura intercooler

tubulatura intercooler

Audi A3 Sportback Retrofit 2011

 Imi cer scuze pt intarziere, pozele cu retrofitul le gasiti si la mine pe profil. Am postat mai multe .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!