Jump to content

cotiera culisanta centrala fata pentru jetta 6


Wiki
 Share

Postare recomandată

salut ! am si eu o intreabare pentru baietii care sunt  mai bine specializati in domeniu. cotiera de la jetta 6 din 2011 cand a inceput productia si pana in 2012 iunie, toate masinile de acest tip au venit cu, cotiera centrala fixa. dupa iunie 2012 au inceput sa fie trimise cu cotiera culisanta . intrebarea mea era: la  sistemul cotierei fixe, se poate implementa sistemul de culisare de pe golf 6 ? sau este diferit si nu se potriveste ? asa ca idee am pus un link cu o cotiera de pe golf 6    http://www.ebay.com/itm/MK6-VW-GTI-GLI-2-0T-TSI-CLOTH-RED-STITCHING-ARM-REST-CENTER-CONSOLE-COMPARTMENT-/121054584948?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item1c2f6a6074

 

http://www.ebay.com/itm/MK6-VW-TDI-2-0T-CENTER-CONSOLE-CUP-HOLDER-TRIM-ARM-REST-FACTORY-OEM-GOOD-/190781888467?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AVolkswagen&hash=item2c6b7c97d3&vxp=mtr&autorefresh=true

Modificat de bosseby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de Jetta 6 OEM din asta reglabila 2012 e aprx 1000 RON, mai vrei cotiera reglabila? :)))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oo da..foarte tare la polo .. dar la jetta e 1000 lei doar capacul :D



imi place cum ai pus problema marius :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu ... nebunie... oricum la jetta e ca un must have.. cotiera asta.. stai nasol tare plus ca mai e si indreptata in jos... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am trecut pe la vw azi si am vazut ca s'ar schimba cotiera( capacul propriu-zis ) si o bucata din corpul pe care se aseaza ! e diferit la prindere !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum e scump rau la reprezentanta(doar capacul ala cu balamaua e 1000ron) asteptam poporul chinez sa ne salveze :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce sa zic marius.. am stat si m'am mai gandit ... si cred ca voi lua capacul ala.. totusi sunt curios daca nu se potriveste de pe golf 6 :-? poate rugam un coleg de aici sa ne masoare o cotiera :-? se ofera cineva... inauntru daca se portivesc balamalele alea ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrei SH  de golf 6 sau noua?



de golf 6 noua, capac plus balama e tot cam 1000 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu noua... sh. ca de golf 6 se mai gasesc. de jetta :)) nici nu avem cotiera pe astea mai vechi apai sa gasesti la dezmembrari :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

A reusit cineva sa adapteze capacul culisabil pe cotiera de jetta ?

Totusi nu inteleg de ce au proiectat asa prost cotiera. Este inutila, in afara de spatiu depozitare nu poate fi folosita.

Am gasit asa ceva: http://m.ebay.com/itm/321266437371

Se potriveste oare ?

Modificat de aurelmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

In descriere scrie clar: Only Fit later than July 1, 2012 production

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de potrivit se potriveste, dar iti trebuie si alta baza la cotiera ! au reproiectat-o si acum vine standard pe CL si HL  cotiera culisanta ! mai ghinionisti noi astia cu 2011 si 2012 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se potriveste din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am zis se potriveste . Este noul model de capac dar iti trebuie si baza cotierei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles insa ma refeream ca nu se potriveste ca swap de capac doar. Daca mai punem si baza cotierei la socoteala deja nu merita investitia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!