Jump to content

reconditionare jante


CV03XCM
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Din motive tehnice (nu s-a interesat nimeni de tarantulele mele) am hotarat sa retrag si sa ma apuc de reconditionat jantele mele.

Intrebarea mea ar fi - dupa sablare se poate chitui urmele de ciocan? Daca se adera chitul de fibra de sticla de aluminiu sablat sau daca exista ceva material pt. acest lucru.(2 jante au niste urme de ciocan de 0.5 - 1mm adancime, ma gandesc, ca sablarea le va reduce un pic, dar nu le poate elimina complet.)

Dupa sablare oricum planuiam sa le vopsesc electrostatic in alb la cluj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Pai daca vrei sa le vopsesti electrostatic nu trebuie sa adaugi nici un fel de chit dupa sablare ci va trebui ca in zona unde este lovitura de ciocan ori sa adaugi aluminiu prin sudura in mediu protejat si resablat dupa ori cel ce se ocupa cu vopsirea sa aplice in acea zona un strat mai gros de pulbere .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit pe ale mele la buze chit cu pulbere de aluminiu si a tinut foarte bine. Ce am folosit eu a fost de la 4CR 2020 http://www.4cr.com/?...&product_id=119 dar daca googlelesti mai dai si de alte firme. Asta a fost 40 ron kilu.

Oricum un topic mai complet aici:

http://vwforum.promo...ost__p__1243282

PS: cat te costa la cj un set de jante vopsite electrostatic? ca vreau sa fac si eu miezurile la bbs.

LE: cel mai sigur e cum spune colegul mai sus cu sudura..

Personal nu am avut probleme sa se desprinda doar ca daca e pe zona buzelor si a pus levierul pe kit ...salutare.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PS: cat te costa la cj un set de jante vopsite electrostatic? ca vreau sa fac si eu miezurile la bbs.

si pe mine ma intereseaza. pe 15.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Colegul CV03XCM , daca ai reusit sablarea jantelor, sunt interesat si eu sa reconditionez jantele de iarna.Si un pret, te rog.

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!