Jump to content

Pliere oglinzi


Tzimitzie
 Share

Postare recomandată

florianristea
se pliaza f putin oglinzile...

Oglinzile se pliaza mai mult pt evitarea daunelor la impactul lor cu alte oglinzi sau obiecte la golf,nu prea isi are rostu la o masina "rotunda" cum e golful sa pliezi oglinzile .DAca nu se pliau deloc cand loveai ceva se rupeau asa se pliaza si ele putin si revin la loc .Testat pe neatentia mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu se pot plia prin mulare pe caroserie din cauza oglinzilor in sine, a unghiului acestora, macar la bora au rezolvat problema ca au montat din start o oglinda mai mica pe partea dreapta, dar parca nici asa nu e in regula ca arata masina ca si cum ar avea 'urechi' diferite.

fiind o masina destul de eleganta probabil nu s-a gandit nimeni ca trebuie sa o strecori in viata ei printre alte doua masini, etc.

bine ca se pliaza si atat, altfel riscam si eu odata sa rup oglinda din dreapta din cauza unui batranel care a blocat un drum cu un singur sens.

a schimbat cineva oglinzile cu alt model mai pliabil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ieri in showroom la nurvil o jetta ale carei oglinzi se pliau paralel cu geamul.E acelasi model de oglinzi ca pe golf.Imi pare rau ca nu am intrebat cum de e posibil pentru ca as vrea sa se poata plia si la mine.Sau asa e la toate jettele?Difera fata de golf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti confirm eu ca si la Jetta e la fel ca la Golf, oglinzile se pliaza la fel de putin pentru ca sunt identice.

Poate i-au schimbat intre timp oglinzile "Getei"si i-au pus de Golf 6, iar ceea ce ai vazut tu in showroom era o Jetta cu oglinzi de G6, ceea ce ma indoiesc, insa nimic nu e exclus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avea oglinzi normale de golf V/jetta.Cele de pe golf VI sunt mai patratoase.In schimb avea climatronicul cel nou de pe Golf VI si RCD310.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ca la jetta nu se pliaza total

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici la golf V nici la jetta nu se pliaza perfect fac un unghi apropiat de 45 cred. da mai bine asa decat la golf 4 bora si pasat care dau urat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fiti tristi,ca si Passat B6 are acelasi tip de oglinzi, acelasi unghi de pliere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare cam offtopic dar e tot legat de oglinzi :D

Problema e asa, cand incerc sa reglez oglinda din stanga se misca si cea din dreapta.

Oglinda din stanga nu raspunde imediat, cand comut pe L si incep sa reglez are un delay cam 1.5 sec in care se regleaza pe cea din dreapta in loc de stanga, dupa cele 1.5 sec incepe sa se regleze si pe cea din stanga in acelasi timp cu dreapta!! In plus parca merge mai greu.

Problema nu se repeta si cand comut pe R, merge sa reglez oglinda din dreapta normal.

Stiti de la ce poate sa fie? A mai patit cinema probleme similare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa sunt setate, vezi in carte. Daca vrei sa se miste separat intri in meniu si pui pe single la mirror

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-ai linistit, poate n-am observat pana acum sa se misca si oglinda din dreapta. N-am BC+ asa nu cred ca pot sa pun pe single mirror!

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Citeste regulamentul. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am observat de cateva zile ca nu mai pot regla oglinzile. Daca pun pe mijloc pe degivrare le incalezeste, dar daca incerc sa le reglez, nu misca nici una dintre ele. Are cineva idee de la ce ar putea fi? Sa fie stricat switch-ul de reglaj de pe usa, sau sa fie altceva? Erori nu am, sigurante arse nu sunt, iluminarea merge seara pe buton....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o problema la golfuletul meu..daca ii pot spune asa.

Cel mai probabil,al meu tata a uitat ca am oglinzi cu pliere automata si a pliat manual oglinda din stanga.

Eu cand m-am urcat in masina m-am speriat deoarece la punerea cheii in contact oglinda a revenit in pozitia normala si a scos un zgomot mai...ciudat.Ar trebui sa ma ingrijoreze?

Le-am pliat/repliat de cateva ori si acum sunt ok.

Daca se mai procedeaza in acest mod exista posibilitatea sa se strice acel mecanism de pliere?nu de alta..dar tata e mai oldschool si uita de oglinzile astea automate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In legatura cu plierea oglinzilor vreau sa va zic ca oglinda se poate plia si in sens invers la maxim si nu pateste nimic. Chestie testata de mine cu un biciclist fara frane pe care l-am depasit, apoi am oprit in 20 de metrii si "i-am intins o oglinda de ajutor!" Bafta! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu dupa ce mi-am montat alarma pe masina, dupa prima noapte am gasit oglinda de pe dreapta intoarsa inainte, m-am speriat un pic dar pur si simplu am pus-o la loc foarte usor fara pagube. Dupa incident am umblat un pic la sensibilitatea alarmei :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Amontat cine oglinzi care se pliaza la G5?

Si ma intereseaza daca se pot monta oglinzi de A4,2008 sau BMW E46?

Exista un adaptor ceva ?

Si de la ce modele se pai potriveste la G?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plierea oglinzilor exista din fabrica pe unele Golf 5..nu vad de ce ai lua de la alte masini....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de unde pot sa gasesc?

Am cautat dar nu gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca cel mai ieftin si simplu ar fi in dezmembrari..dar s-ar putea sa te coste toata distractia prea mult..eu de exemplu pliez f rar oglinzile..mai mult asa..de paranoia daca o las pe marginea strazii mai expusa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu din contra le pliez mereu tocmai din cauza ca mi-e frica sa nu se trezeasca unu sa imi plieze manual oglinda ca il deranjeaza cum s-a mai intamplat si au scos niste zgomote f ciudate pana si-au revenit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ vw golf 2001

la golf 4 ai plierea oglinzilor ? as fi si eu interesat, dar din cate stiu nu s-au montat din fabrica astfel de oglinzi pliabile electric...poti sa detaliezi mai mult te rog ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ibiza are...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amontat cine oglinzi care se pliaza la G5?

Si ma intereseaza daca se pot monta oglinzi de A4,2008 sau BMW E46?

Exista un adaptor ceva ?

Si de la ce modele se pai potriveste la G?

da, merg de Mercedes.... :lol:

Iti trebuie oglinzile de Golf 5, calculatoarele de usi si butonul de reglare oglinzi, cu pozitie de pliere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAi bine pui calc de usi de Octavia, ca alea stiu sa plieze din telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect..... sau Leon.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!