Jump to content

A pus cineva portbagaj pe un Polo in 3 usi?


sorintulcea
 Share

Postare recomandată

mi-ar placea sa pot monta pe masina bare din acelea transversale ca pentru schiuri, dar ma intreb daca a doua bara se poate prinde in dreptul geamului din spate, pt ca e diferita zona de zona usilor unde e clar ca se poate.

A incercat cineva? Aveti poze? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei doar pt schiuri, iti recomand suport dedicat cu talpa magnetica. Daca vrei sa pui si bicicleta, barele sunt mai indicate. De asemenea, daca ajungi sa pui bare si te gandesti si la o cutie, cauta un producator renumit cum este THULE. S-ar putea sa iti recuperezi cat de cat banii din economia combustibilului. Scade aerodinamica si creste destul consumul cu o astfel de cutie pe masina. Una proiectata "cu cap" o sa faca diferenta.

Fuscobal are Thule, dar pe Polo 4usi. Eu am observat la a mea ca sunt zone marcate. Mai exact cate 2 gaurele in rama plafonului la fiecare usa. La tine sunt, macar pe fata?

Se pare ca acea gheara este destul de subtire incat sa patrunda intre cheder si rama plafonului.

Pozele sunt de la un Golf 6

post-16307-0-71009900-1358285127_thumb.j

post-16307-0-95179300-1358285131_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un moment dat, cant ma batea si pe mine gandul, stiu ca am gasit la Thule kit pentru Polo in doua usi, distinct si diferit de cel pentru varianta in 4 usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

da .merge .eu am cumparat de aici -multibox.ro -a intrat mai greu pe spate dreapta dar la banii aia .sunt f ok dar e bine sa la dai jos daca nu cari ceva . vei primi odata cu barele si distantele -sunt atasate pe instructiuni .

Modificat de tinerama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!