Jump to content

Iepurașul furios - R20


c6t9

Postare recomandată

Eu? Doarme fereste! Dar o plecare din Launch Control cu Stage 2+ si DSG e o adevarata placere

 

ce se mai aude de r-ul tau?

Link către comentariu

Mai e putin si e gata. Tot ce pot spune e ca o sa fie mai bun decat orice R si orice 2.0TFSI facut de cineva in lume.

Link către comentariu

Mai e putin si e gata. Tot ce pot spune e ca o sa fie mai bun decat orice R si orice 2.0TFSI facut de cineva in lume.

 

Tare.Sper sa-l prezinti cat de curand.

Link către comentariu
Eu? Doarme fereste! Dar o plecare din Launch Control cu Stage 2+ si DSG e o adevarata placere
Ce ai tu e din altă lume :)
Ce consum ai cu ''buburuza'' mers linistit?
Încă n-am avut ocazia să o scot la drum lung și liniștit. În București dacă te miști cât de cât, un 15 mediu. Dacă e fluid traficul am văzut că scade spre 12. Dacă e aglomerat urcă spre 17.
Link către comentariu

Eu? Doarme fereste! Dar o plecare din Launch Control cu Stage 2+ si DSG e o adevarata placere

Ce ai tu e din altă lume :)

Am fost si Stage 2+

Link către comentariu

Am făcut geometria la reprezentanță. În mod ciudat în acel aparat nu existau jantele pe 17. Cred că data viitoare trebuie să mai lămuresc problema asta cu roțile. VW oferă jante chiar și fix cu dimensiunile mele, există și omologare și CIV.

 

În rest încă o verificare completă, numai niște chestii de protecție trebuie schimbate.

 

Se pare că ar exista antifurt pentru mine http://www.volkswagen-zubehoer-shop.de/shop/product_info.php?info=p4312_Radschraubenschloss--M14-x-1-5-x-35--Schwarz.html, dar văd că trimit numai în Germania.

 

Și o posibilă alternativă la jante pe 18 http://www.volkswagen-zubehoer-shop.de/shop/product_info.php?info=p1449_Motorsport--7-5J-x-18----Anthrazit.html.

Link către comentariu

http://www.ebay.de/itm/Original-VW-Alufelgen-Felgen-Motorsport-18-Zoll-Golf-5-6-Plus-Jetta-schwarz-/130660960567?pt=Auto_Felgen&fits=Make%3AVW&hash=item1e6c000937

La 1200euro poti gasi jante mai aratoase si chiar unele oem de 19" (stiu ca nu mai vrei :P, dar ca idee ca pretul pt Motorsport este exagerat).

 

Astea sunt superbe ca design, pacat ca sunt doar de 19" :(

http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-VW-GLENDALE-FELGEN-RADER-19-ZOLL-PIRELLI-GOLF-5-6-GTI-EDITION-35-/300856414347?pt=Auto_Komplettr%C3%A4der&fits=Make%3AVW&hash=item460c70908b

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mă gândeam să iau de iarnă niște jante OEM, dar văd că la 17" aproape n-am ce lua. O să întreb așa de curiozitate ce opțiuni oferă. S-ar putea să nici nu știe despre 17 ceva. 17 nu există la noi în acte din ce mi-am dat seama.

Link către comentariu

Deci vrei sa pastrezi OZ pt vara?

Daca vrei OEM de iarna, cumpara Goal, mi se par foarte reusite.

Cat despre jante 7.5J, eu spun ca sunt nepotrivite. Pierzi 7mm de suprafata de contact pt ca iei anvelopa 225, in loc de 235.

Eu m-as uita numai dupa jante 8.5J, pe care 235 se aseaza perfect. Daca vrei de 17, o sa fie mai greu, in schimb pe 18 ai nenumarate modele din care sa alegi.

Link către comentariu

c6t9. Mergi pe 18x8.5 ET45. Anvelope 235/40/18 Michelin Pilot Sport 3 sau Supersport chiar. Nu o sa ai probleme deloc, mai ales ca ai suspensia adaptiva.

Link către comentariu

Sfatul meu daca imi permiti uita de michelin ps3 eu am asa ceva pe masina penteu vara si nu sunt la nivelul asymetric. Am impresia ca problema este cauciucul prea moale iar dupa ce se incing nu mai sunt cine stie ce.

Link către comentariu

Orice iau, oricum numai Asymmetric 2 voi pune pe ele. Dar astea sunt planuri de viitor deja, spre iarnă, deciziile vor fi influențate și de experiența cu roțile de acum. Și anvelopele de iarnă vor fi tot GY.

 

Jantele așa sunt gândite de VW. Anvelopa omologată calcă bine, am testat asta.

Link către comentariu

PS3 nu sunt la nivelul lui asymmetric 1, dar si asy 2 sunt aceleasi fleoscaituri moi ca PS3 (spre deosebire de PS2). Acum poate unii prefera genul asta de guma, dar eu o sa caut altundeva decat la GY (sau Michelin) max performance summer.

Link către comentariu

Sunt curios si eu de recomandari de anvelope bune...trebuie sa iau 4 buc 235/45/17 pentru A4.

 

Eu am avut GY Asymmetric prima generatie pe Golf si in paralel Michelin PS3 pe A4 (la ambele masini pe 17) si am fost mai incantat de GY, desi erau mai zgomotoase putin.

 

As incerca niste Toyo sau altceva...dar nu stiu ce...

 

Foarte tare R-ul...sa te bucuri de el! :icon_thumleft: Si pune niste jante pe 18" totusi. :D

Link către comentariu

Din pacate nu stiu, ramane de studiat. Asy 2 m-au dezamagit rau. Au perete lateral mai flexibil, amprenta pe sol mai ingusta (mai rotunjite), compozitie mai moale. Am avut 10 buc de Asy 1 cu care am mers inclusiv pe circuit vara si au fost excelente (grip bun, de strada evident, dar foarte previzibile si tineau bine la cald). Foarte bune si pe ud. Intr-adevar sunt mai zgomotoase, rigide si periculoase reci de la 10 grade in jos, dar pana la urma asta inseamna max performance summer, si din cate stiu iti place si tie sa te mai rastesti la o Cheia ceva.

 

Cu Asy 2 am mers la -2 grade pe zloata fara probleme... WTF!!! Rex a urcat dealuri pe zapada cu Asy 2 :))). Poate o sa-ti placa guma, nu stiu, zic doar sa te mai informezi, ca sa n-ai surprize la vara pe caldura.

 

P.S. Cu PS2 PS3 nu am mers, dar am auzit de la cei care le-au avut ca e aceiasi poveste...

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!