Jump to content

Iepurașul furios - R20


c6t9

Postare recomandată

sa-mi fie rusine, recunosc ....

ps: poate nu vii duminica sa dai un suc pe post de taxa copyright ca vad ca-mi folosesti creatia ... :lol: :lol:

Link către comentariu

De curiozitate, cati km a avut la achizitie si in ce stare era? Pretul?

Originea presupun ca a fost Nemtia?!

Link către comentariu

Arata foarte bine masina,in sfarsit vedem si noi poze.......facute chiar in coltul strazii pe care locuiesc !

Link către comentariu

Aproape curată, tot cu telefonul că altceva n-am avut. Și aproape promisesem. Abia ce am ajuns acasă și sunt obosit mort. Am avut parte de o aventură la transcriere, dar trec cu vederea. S-au dus dracu și alte planuri pe care le aveam, momentan să văd cum se va soluționa o altă chestie.

 

20130206_153748.jpg
20130206_153937.jpg
20130206_154022.jpg
20130206_154101.jpg
20130206_154126.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

Arata bine cu jantele astea. Ma gandeam si eu la ele cand aveam r32ul

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

N-am lăsat-o, dar alții nu știu dacă au rezolvat ceva. Nu se mai puteau elibera taloane. După ziua de azi, cred că era fix ce-mi trebuie, să o las pe acolo.

Link către comentariu

Alergi cu anvelope de vara? asa imi pare din poze. Frumoasa masina. S-o stapanesti sanatos mult si bine... poze cu interiorul? :icon_bounce:

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie Cata, te-ai intors la origini :) Poate te vedem si noi pe la intalniri cand o da caldura. Oz-urile din pozele anterioare sunt doar pentru iarna ? (nu-mi par prea potrivite pentru masina asta). Team Dynamics sunt foarte rezistente si usoare (cam 8-9kg pe 18" fata de 12-13kg cat au unele OEM de R20). Si eu as vedea bine un BBS CH-R cum spunea un coleg mai devreme !

Link către comentariu

Vin și alea. Am considerat că nu mai are sens să iau anvelope de iarnă. Ar fi fost de anul trecut sigur, mergeam 1-2 luni maxim și m-aș fi trezit cu ele destul de vechi la iarnă, fără justificare. Dacă ninge, stă în parcare și iau X3-ul, care are gumari de iarnă.

Felicitari pentru achizitie Cata, te-ai intors la origini :) Poate te vedem si noi pe la intalniri cand o da caldura. Oz-urile din pozele anterioare sunt doar pentru iarna ? (nu-mi par prea potrivite pentru masina asta). Team Dynamics sunt foarte rezistente si usoare (cam 8-9kg pe 18" fata de 12-13kg cat au unele OEM de R20). Si eu as vedea bine un BBS CH-R cum spunea un coleg mai devreme !
Păi dacă nu răspunzi la mesaje. CH-R merg numai 8.5x19 ET 48 dacă-mi aduc bine aminte. 18 încă sunt pe masă ca opțiune. Depinde cum mă împac cu cele de 17. Două săptămâni am mers cu 19 și nu le regret deloc. Acum roțile sunt echipate cu anvelope de vară. GY asymmetric 2.M-am întors. De fapt trebuia să fie mai mult un G7 1.4 TSI ACT DSG, dar am găsit asta. E mai simpatică. Și mai ieftină.
Link către comentariu

Pret uman si jante forjate nu prea au ce cauta in aceeasi propozitie... :(

Masina sta foarte bine pe 18", din toate punctele de vedere. Pe 17" o sa fie mai comoda dar nu cu foarte mult, insa pe curbe se simte grosimea in plus a cauciucurilor, in rau.

 

Ce se simte nu e tot aia cu ce e in realitate. Desi masina are directia putin mai neresponsiva, iti garantez ca rotile pe 17'' merg comparabil de tare cu cele pe 18" iar cele de 19" merg cu mult mai prost pe viraje decat 17'' si 18'' !

Vin și alea. Am considerat că nu mai are sens să iau anvelope de iarnă. Ar fi fost de anul trecut sigur, mergeam 1-2 luni maxim și m-aș fi trezit cu ele destul de vechi la iarnă, fără justificare. Dacă ninge, stă în parcare și iau X3-ul, care are gumari de iarnă.

Felicitari pentru achizitie Cata, te-ai intors la origini :) Poate te vedem si noi pe la intalniri cand o da caldura. Oz-urile din pozele anterioare sunt doar pentru iarna ? (nu-mi par prea potrivite pentru masina asta). Team Dynamics sunt foarte rezistente si usoare (cam 8-9kg pe 18" fata de 12-13kg cat au unele OEM de R20). Si eu as vedea bine un BBS CH-R cum spunea un coleg mai devreme !

Păi dacă nu răspunzi la mesaje. CH-R merg numai 8.5x19 ET 48 dacă-mi aduc bine aminte. 18 încă sunt pe masă ca opțiune. Depinde cum mă împac cu cele de 17. Două săptămâni am mers cu 19 și nu le regret deloc. Acum roțile sunt echipate cu anvelope de vară. GY asymmetric 2.M-am întors. De fapt trebuia să fie mai mult un G7 1.4 TSI ACT DSG, dar am găsit asta. E mai simpatică. Și mai ieftină.

Neamule n-am nici un mesaj nicaieri de la tine. Da si tu un telefon ca n-am schimbat numarul :) Eu zic sa mergi cu 18'' de vara si sa scapi de alea mari si grele pe 19'' chiar daca arata dragut ! Vei castiga si la comfort, greutate (poti sa dai jos 12-16kg numai din roti) si va sta si mai bine pe viraje !

Link către comentariu

In sfarsit! :D

Frumoasa foc, sa-ti traiasca. Jantele nu prea o reprezinta, si eu as merge pe BBS.

Link către comentariu

Neamule n-am nici un mesaj nicaieri de la tine. Da si tu un telefon ca n-am schimbat numarul :) Eu zic sa mergi cu 18'' de vara si sa scapi de alea mari si grele pe 19'' chiar daca arata dragut ! Vei castiga si la comfort, greutate (poti sa dai jos 12-16kg numai din roti) si va sta si mai bine pe viraje !

Ai aici pe forum imediat ce am luat-o, dar probabil că și forum se simte rău uneori :)

 

19 nu o să folosesc, oricât de bine ar arăta.

 

18 depinde cum mă împac cu cele de 17". Până acum n-am ce să le reproșez.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!