Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

Am gasit frane complete pe 312 mm de pe un seat leon cupra dar am cateva intrebari :

 

1. Sunt destul de mari si destul de grele si poate o sa sune aiurea intrebarea, dar nu o sa traga mai greu masina ? :D

2. Merg puse la mine, intra planetarele mele in fuzetele alea...adica sunt bolt on ?

 

 

edit: Astea sunt post-69411-0-25931900-1413976982_thumb.jpost-69411-0-49405700-1413976982_thumb.jpost-69411-0-73881500-1413976982_thumb.j

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

1.nu o sa simti + ala de 10-15 kg(eventual te slabesti si se echivaleaza) :tuktuk:

2.desi is pe aceeasi platforma sa-r putea ca au folosit planetare diferite,il las pe colegi mai priceputi sa raspunda.Eventual poti incerca sa intri pe un site de piese auto cauti planetara pentru masina ta si dupa aia pentru cupra,compari valorile si esti gata.

Bafta!!

Link către comentariu

Se pare ca merg si planetarele, dar nu stiu cum sa fac cu jantele pe 15" de iarna... daca as gasi sa fac un schimb ce bine ar fi.

Link către comentariu

Iti dau eu jantele mele pe 16 cu cauciucuri de iarna:))) dar ai rabdare pana maine.

Pe langa beneficiul adus la franare stii ce plus iti mai aduc franele astea? Look-ul. O sa ti placa tare mult sa vezi jantele umplute de disc.

Link către comentariu

Pai tu nu ai 5x112 Cristi? Sau ai altele la pastrat?:))

Deja ai luat franele Laur?

Link către comentariu

Daca mai ai bani...1500ron Montreal 2(ale mele) si cauciucuri de iarna aproape noi...e o combinatie dubioasa...vorbim pe pm daca te intereseaza:))

Link către comentariu

Nu pot quattro ma tin pe loc jantele de iarna si e ca naiba ca mai are putin si ne bate la usa :))

Nu le-am luat ( din cauza jantelor de iarna ) dar am fost sa vad starea lor si se prezinta f bine dupa cum se vede si in poze si mi-ar parea rau sa le pierd.

Cristi e si look-ul dar asta conteaza mai putin.

Poate am norocu sa gasesc pe 288 la fel de bune, ca vorba aia nu sunt la curse cu ea.

Law ce bine ar fi daca as castiga la loto :)) ms dar depasesc cu mult bugetu.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Am vazut ieri parca niste montrealuri 2 la 800 lei setul ( doar jantele ) pe olx daca te intereseaza :) erau ocazie la pretul ala

Link către comentariu

ale lui Laurentiu sunt si reconditionate ;)

de la 800 lei olx pana la 1500 lei intra vopsitul electrostatic si anvelopele. combinatie buna, zic eu.

plus ca daca le vinde trebuie sa imi dea si mie o bere ca am promovat produsul :))

Modificat de Muale
Link către comentariu

Ms baieti dar trebuie mai intai sa scap de tablele de iarna...mi-ar prinde bine un schimb tot cu unele de tabla.

Link către comentariu

eu zic sa iei setu ala de frane de 312 daca e la pret bun ...si il montezi prin primavara dupa ce dai jantele de iarna jos...si dupaia ai timp tot anu viitor sa scapi de astea pe 15...de la 280 la 288 nu prea merita parerea mea.

Link către comentariu

Oricum...iarna...nu poti sa te dai cu ea incat sa ai nevoie de frane mai mari...:)

Link către comentariu

Saptamana asta ma hotarasc ce fac, le iau pe astea de 312 ( au un pret mai mult decat ok ) sau caut de 288 si am terminat balciu.

 

Law am mai spus, NU sunt la curse cu ea, stage-ul 1+ l-am facut sa stiu eu ca am o rezerva de putere in plus :) la fel si cu franele, le schimb sa stiu eu ca e ceva mai bun acolo.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Eu iti recomand urmatorul lucru: astepti sa se duca ploile astea si apoi faci o excursie pe un traseu montan unde sa poti merge intrun ritm alert.

Si apoi vorbim daca ai nevoie sau nu de 312...vorba aia...las sa fie acolo:))))

Link către comentariu

Un filmulet cum trage in treapta 3 

 

edit: am reusit pana la urma sa il urc pe youtube

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Trage destul de bine:)

M-am uitat de cateva ori ca vedeam ceva ciudat si nu intelegeam de ce...dupa care mi-am amintit ca ai 5 trepte si de asta de la 4000 cazi la 3000...eu cad putin sub 2500rpm:)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!