Jump to content

Golf 4 FLA


Vizitator

Postare recomandată

daca sticlete arata bine si le vinzi la un pret bun, ma intereseaza pe mine :)

Link către comentariu

frumoasa masina...sa o sapanesti sanatos

parca ar merge si bandourile culoarea masinii :P

cum se impaca masina cu drumurile din DB?eu am rude in Lunguletu...si mi-e cam mila de ea cand ma duc in vizita...si am suspensie standard/roti pe 16...si tot ma cam zdruncina:(

Link către comentariu

Mersi! Bandourile si alte cateva elemente urmeaza acum in primavara! Eu stau foarte aproape de Targoviste, la vreo 5km, dar aia 5km sunt un chin! Nu e metru de sosea sa zici ca e drept si mergi ca omul, numai hopuri si gropi! Nu sunt toate drumurile rele, dar asta pe unde merg eu e cam zob si nu se sinchiseste nimeni sa-l faca! Bine ca nu merg prea mult, maxim 9000km pe an!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Foarte faina masina.

Daca as fi in locul tau si as prinde vreo musca pe masina i-as rupe picioarele :beer:

Link către comentariu

Eu vreau oglinzile din faruri daca te hotarasti sa le dai, si carcasele lor.

Super masina app.

Modificat de liviucon
Link către comentariu

Foarte faina masina.

Daca as fi in locul tau si as prinde vreo musca pe masina i-as rupe picioarele :beer:

Ms! Nu e perfecta, mai are si puncte slabe, asa ca o musca, doua, nu-i bai! :D

@liviucon- oglinzile nu merita vandute pentru ca nu mai arata cum trebuie!

Link către comentariu

Daca tot am avut timp liber, am facut putina curatenie in compartimentul motor! Bateria veche a murit definitiv, era de 45Ah! Am pus Rombat Premier 60Ah! Sper sa tina!

post-77500-0-92506500-1357505829_thumb.j

post-77500-0-05176500-1357505912_thumb.j

post-77500-0-62828900-1357505983_thumb.j

Link către comentariu

salut, imi place foarte mult masina ta, modificarile si dotarile care le-ai pus sunt foarte bune si in timp trebuie si vreau sa fac si eu asa ceva! Masina arata foarte bine! Te sfatuiesc sa nu iti pui cauciucuri exagerat de late deoarece o sa simti diferenta mare si la directie si la consim si demaraj si absolut tot. Nu vreau sa te dezcurajez dar mai mult de 215 nu ar trebui..(parerea mea). Cu ce ai curatat motorul si compartimentul? Au iesit foarte bine. Sa o stapanesti sanatos si spor la inbunatatiri !

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Mersi frumos! Stiu cum e cu cauciucurile, ca inainte am avut 225, si acum o sa pun 215! La demaraj ai dreptate , se simte, dar la consum, am facut un calcul la Targoviste-Bucuresti, acelasi regim de mers, cu roti pe 17 si acum cu cele de iarna si mare diferenta nu e! Modificari or sa mai urmeze! Prima pe lista o e o revizie generala, motor si tot ce tine de directie, si nu ma refer doar la filtre ci si schimbate unele piese in motor! A doua pe lista e un set de pedale de gti pe care le voi lua de la Alex Jaf!

Link către comentariu

Nu fac nimic legat de vopsit iarna! La primavara sigur vor fi vopsite, impreuna cu alte elemente! Cat e frig ma ocup de interior, cand da caldura ne apucam de mesterit la exterior! Tu esti BXR??? :))

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

vezi ca ai pus invers stergatorul de la sofer...

deflectorul de plastic trebuie sa fie in jos, nu in sus cum e la tine

rolul sau este de a deflecta aerul.. sa nu se ridice stergatorul de pe parbriz

Link către comentariu

interesant fara bandouri in spoiler...frumos golfu si mai ales culoarea :icon_thumleft:

Link către comentariu

Frumos foc golfu, imi place mult spatele cum arata :D cati mai multi km fara probleme si o sa fiu atent ce o sa'i mai faci :) apropo dc nu faci oglinzile negre ?

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Mersi! O sa fac si oglinzile, dar le fac odata cu folia de pe geamuri! Am avut folie si nu-mi mai placea nuanta si vreau sa-i pun 50% fata si spate! Am destule planuri, dar nu am cum sa le fac pe toate odata, in timp! Priotare sunt cateva chestii la interior si partea mecanica! restul dupa ce le rezolv pe astea!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Masina a primit un cadou ieri, si anume 4 cauciucuri Toyo T1R 215/45/17! Abia astept sa le pun pe jante, astept luna martie cu nerabdare! Urmeaza sa vopsesc elementele de interior, si anume manerele la usi si consola centrala, dar nu stiu ce culoare sa aleg! Am de ales intre piano black si un gri carbon sau un gri mai deschis! Cel mai mult imi place negru lucios, dar o sa fie problema cu zgarieturi care o sa se vada imediat avand in vedere ca sunt niste zone unde umbli mereu! Voi ce spuneti?

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

eu am negru...si lac peste...asta cu zgarieturile...dureaza mult timp pana apar si se vad urat...

au fost asa...

dupa care asa

Link către comentariu

Negru lucios cu gri? Unde e gri e folie care imita aluminiul? Nu-mi displace nici gri mai deschis, dar toti cei carora le-am spus ca vreau sa le fac gri au zis ca o sa arate a kitch!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Cauciucurile le-ai cumparat noi? Si eu sunt interesat de cauciucuri Toyo..nu stiu de care sa iau si ce sa fac..si vreau sa imi spui parerea ta :icon_confused: .

Manerele cred ca ar fi mai bine negre sau negru cu gri cum are Laurentiu.. doar gri nu o sa arate prea bine.Eu am facut unul negru de test si nu imi place.. trebuie sa le fac toate gri...uite cum am facut : http://vwforum.promo...u/page__st__140

Modificat de Dan.
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!