Jump to content

Passat B5 Black

lucisicoe

Recommended Posts

Va prezint masina mea cumparata prin iunie 2012. :icon_cheesygrin:

Passat B5 Berlin, an 1999, 336 000 km, motor 1.9 TDI Pompe Duse (AJM) 85 KW / 116 CP, cutie 5+1 Trepte.

Interior mixt piele+material, climatronic, geamuri electrice fata+spate, oglinzi electrice si incalzite, oglinda retrovizoare interioara heliomata, senzor ploaie, inchidere centralizata, ASR, Radio CD Kenwood.

Am atasat si cateva poze pentru ca stiu ca o poza face cat o mie de cuvinte... :D

Multumesc si pentru acordarea calitatii de membru "vwforum". :icon_thumleft:

Va doresc An Nou fericit cu sanatate, LA MULTI ANI !!!

post-108932-0-06756700-1357038561_thumb.

post-108932-0-58056700-1357038577_thumb.

post-108932-0-39169800-1357038603_thumb.

post-108932-0-92413000-1357038616_thumb.

post-108932-0-98113500-1357040012_thumb.

post-108932-0-95130200-1357040022_thumb.

post-108932-0-11089100-1357040033_thumb.

Edited by lucisicoe

Frumos Passatul sa-l stapinesti sanatos si fara evenimente neplacute,drumuri bune.

Dragut cocosatul! Cat mi-am dorit si eu interiorul tau pe B5-ul meu... :D

E frumos. Sa il stapanesti sanatos si sa nu ai parte de probleme cu el si de incidente.

Un polish sa iei "panza de paianjen" de pe el cred ca ar merge

Frumos. Sa-l stapanesti sanatos!

Edited by liviu_petrasc

Din pacate nu are :dry:, dar simt ca ar avea nevoie :D. Sunt in cautare de o cutie in 6 trepte, am vazut ceva pe forum, dar inca nu m-am hotarat.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• xDaniel
      By xDaniel
      Salutare,

Va prezint si eu noua masina de familie, VW Passat B8 AllTrack 2.0 TDI 190 CP DSG 2016.
      Este un upgrade la B6-le 2.0 FSI 2006 (care am de asemenea o prezentare aici pe forum), dar care o sa ramana in familie deoarece am investit prea mult timp si pot sa zic ca si bani in el ca sa il dau la 4k-4.5k (in cel mai bun caz). Si e pacat deoarece masina aia merge si arata super bine, deci o sa ramana in familie.

Ca si dotari ar fi urmatoarele:
      - Faruri cu LED adaptive
      - Front Assist
      - ACC
      - Camere 360
      - Park Assist
      - Moduri de condus (ECO, Normal, Sport, OffRoad)
      - Discover Media Pro (cu Android Auto activat)
      - Bord digital
      - Panoramic
      - Interior piele alb
      - Kessy 
      - Incalzire scaune
      - Geamuri cu tenta
      - Perdelute spate 
      Si probabil ca mai are cateva care nu le stiu, dar o sa le gasesc pe parcurs.

Am comandat cateva produse de curatare si intretinere piele, deoarece are o culoare foarte pretentioasa la interior si doresc sa o fac eu acasa (hobby). Si B6-le cu piele crem si alcantara tot acasa o intretineam pe parte de curatare interior.

Ce nu imi place este ca nu are camera A5 ca sa pot activa Lane Assist, DLA, HBA. Am inteles ca se pot activa dupa ce am acea camera A5, dar probabil o sa fie un viitor retrofit, e pacat de farurile astea. 
      Si vreau sa merg si la un service sa imi regleze putin faza scurta care mi se pare ca bate putin cam jos fata de B6.
      Acuma am jantele pe 18 specifice Alltrack dar pentru fara mi-ar placea cele pe 19 tot de Alltrack (cele ce sunt cu negru putin, si cromate)
      Mai multe poze o sa pun pe viitor, dupa ce o curat putin.

• ciacobet
      By ciacobet
      Salutare forumisti!
      -masina nu are erori la scanarea cu vag com. 
      -nu are zgomote ciudate din motor
      -cam follower schimbat acum 200km odata cu distributia 
      -problema aparea si inainte de schimb si acum dupa 
      -cum se manifesta -> acceleratie mai brutala si nu conteaza treapta de viteza, cand ajunge la 4500 - 5000 de ture imi taie pedala. 
      -daca accelerez lin, nu are nici o problema

Intrebari :
      daca e problema cu debitul de benzina, nu ar trebui sa apara vreo eroare?
      de ce merge ok daca accelerez lin?
      de unde sa incep sa sap pentru a gasi problema?

Merci !!!

PS: pentru moderatori: am cautat 2 ore inainte de a posta si nu am gasit nimic asemanator cu problema mea. 
    • RoC
      By RoC
      Astazi am efectuat prima  revizie la Vw Tiguan 2, 2016, 2.0 TDI, DSG, 4 Motion, 150 Cp - 30.000 km. Am programat-o la Porche Nord, pentru ca este cel mai aproape de mine si am ramas surprins de calitatea si amabilitatea lucratorilor din acest service. Durata lucrarii a fost de 90 min, am fost lasat sa urmaresc toate operatiunile, s-au verificat in detaliu toate partile si instalatiile masinii, presiune, masurare si strangere rotii. Pret decent: 875 lei(ulei+filtru, filtru aer, filtru polen, manopere). Recomand baietii de la Service Expres!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri

Ne cerem scuze că intervenim dar credem că folosiți un plugin de ad-block. 

Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere ce sunt afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult sustinerea acestei comunitati. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante. Multumim! :)

PS: daca aveti probleme cu situl chiar si dupa ce a fost dezactivat adblocker incercati sa intrati din alt browser si discutati cu noi pe topicul Updete forum din aria acesta https://vwforum.ro/forum/20-anunturi-administrative-observatii-si-sugestii/
Exista si alte extensii (gen VPN) sau antivirus ce filtreaza traficul si pot bloca cookies. Verificati si pe acestea daca le aveti setate corect pentru vwforum.ro . Multumim

Accept