Jump to content

alcsalx
 Share

Postare recomandată

DA, depinde cum este legat sel cu MP3, posibil sa nu fie legat corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc de răspuns mufele sunt cele euro și cum le zice .Eu nu am făcut decât să le cuplez :)) Dar ce treabă are mufele de la casa cu închiderea? Poate mă luminează cineva.Eventual o schemă ceva să pot pune acel mp 3 fără să am frică de scântei:))

Modificat de mihai1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu acolo ai current fara contact si dupa contact, daca legaturile nu sunt ok, casetofonul poate intoarce current si masina crede ca ai contactul pus si atunci nu merge inchiderea din telecomanda.,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, poate ma ajuta cineva și pe mine, am un modul pni 288 și vreau sa îl montez pe o bora și nu merge nici cum, l-am montat și la mine pe passat tot asa și la mine merge, firele alb și alb negru pt închis și deschis, galben cu galben negru și negru și rosu la + permanent și nici semnalizare nu știu unde se leagă  da la bora cred ca e altfel, poate îmi zice cineva cum sa o montez 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai trebuie sa aplici schema pentru inchidere cu semnal pe negativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa am legat galben cu galben negru + negru la masa și alb la închis alb negru la deschis și nu merge, poate nu am legat eu firele unde trebuie? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inu sa, intre calc de usa si broasca, pe firele care dau comanda de inchis si deschis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 3 ore, Al Bundy a scris:

Inu sa, intre calc de usa si broasca, pe firele care dau comanda de inchis si deschis.

OK, dar firele galben și galben cu negru +negru legate la masa, rosu la +continuu și alb - negru, alb la închis deschis? Și pe firele astea alb și alb cu negru tre sa am + sau minus când acționez de la telecomanda modulul? Multumesc anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firele de la modul le legi ca la passat, ai zis ca ai mai montat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ok mulțumesc, o sa revin cu informații după ce încerc sa le leg! 

Am văzut pe YouTube un video în care alb și alb cu negru erau legate la minus și firele galbene erau pt închis și deschis, videoul era făcu pe golf 4 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Am legat închiderea centralizata pni288 pe bora, am reușit, mulțumesc pt ajutor, ar mai fi o problema nu am legat semnalizare, cum le găsesc și cum le leg? 

Modificat de Cristut
Completare la subiect
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le gasesti in manunchiu; de cabluri din pragul stang.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 19.11.2019 at 16:12, Al Bundy a scris:

le gasesti in manunchiu; de cabluri din pragul stang.

OK și din modul vine un fir albastru care se împarte în 2fire, alea 2 doar se leagă la semnalizare, sau mai trebuie ceva pus pe fire(releu sau altceva) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am cumparat un golf 4 si are inchiderea centralizata schimbata. Chestia e ca modulul de confort al masinii are mufa taiata pentru inchiderea centralizata am cumparat o mufa din dezmembrari dar are total alte culori pe fire este cineva care ma poate ajuta ? Revin cu poze

1A25D218-D9E4-4CEF-9E70-2AC48B674FB3.jpeg  CA1C9A67-A9F8-4E13-8368-942BD474EFA1.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 15.01.2017 at 9:47, Gabi cota a scris:

Am o ww bora din 2000 si am o inchidere centralizata pni 288 si mar interesa de ce nu se aprind semnalele luminoase la deschidere si la inchidere astept raspuns

Nu ai legat firele maro pt semnale luminoase

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 19.11.2019 at 16:02, Cristut a scris:

 Am legat închiderea centralizata pni288 pe bora, am reușit, mulțumesc pt ajutor, ar mai fi o problema nu am legat semnalizare, cum le găsesc și cum le leg? 

Ii poti spune si mie?vreau sa pun si eu pe bora inchidere centralizata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Trebuie cautate firele care sunt la centralizare, in usa de la sofer ai firele, este o mufa in carerea sunt vreo 20 fire si de acolo te legi si cu plus si cu minus si cu firele de inchis deschis 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna tuturor, 

Am un golf 4 cu cheie briceag originala cu deschidere pe ea. Nu mai functioneaza (nu stiu din ce motive) unde gasesc modulul de comanda pentru acea cheie? si daca vreau sa cumpar un set de chei briceag + modul aferent cum le montez?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, am achizitionat si eu un modul PNI 288 pentru Golf 4, am inchidere de fabrica, dar telecomanda originala nu mergea, l-am legat in felul urmator: firul galben galben/negru si negru pe minus, rosu pe plus, iar alb si alb/negru la pinul 4 si pinul 24 de la mufa de la calculatorul de confort al usii, ce probleme am intalnit:

1)cand apas de doua ori pe inchis se deschide usa la sofer(nu m-a deranjat asa tare, avand in vedere ca inchiderea mergea perfect).

2) Dupa 2 zile nu mai mergea, am sincronizat iar telecomanda si a mers.

3) Dupa alte 2 zile, seara nu a mai mers, iar dimineata, a mers, dar masina era deschisa..

Ceva pareri? Multumesc!

 

20220119_123634-imresizer.jpg

20220119_123632-imresizer.jpg

Modificat de Noss99
Adaugare foto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!