Jump to content

verifica la ITP si interiorul?


jorjh
 Share

Postare recomandată

Momentan am masina la vopsitorie si pe saptamana asta e gata, iar vineri ar trebui sa o duc la ITP. O sa am ceva probleme daca o duc fara tapiterie pe interior? Nu am efectiv cum sa o pun sus pana atunci si nici nu as vrea sa astept pana imi vine cea noua din Anglia si sa dau bani pe platforma sa duc masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic ar putea sa zica ca nu se poate face ITP fiindca nu corespunde masina din punct de vedere estetic .

Poate gresesc , nu am fost in aceasta situatie , eu ti-as recomanda sa vorbesti in prealabil cu cei unde vei face ITP , sa stie de la inceput despre ce este vorba , poate si cu o mica "atentie " din partea ta nu vei avea nici o problema , nici estetica nici tehnica .

Bafta !

Modificat de cris1981
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic din pct de vedere estetic este doar exterior...daca ai scaunele rupte nu treci itpu?....si daca nu le ai deloc cu atat mai bine nu are ce sa se rupa! dar fiind serios cel mai bine dai un telefon la RAR sau statia itp unde urmeaza sa iti efectuezi itpul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau te duci si "intrebi"..de obicei ala cand se urca in masina..se mai uita prin interior.si nu ai tot felu de improvizatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca daca e vorba doar de tapiserie,nu are de ce sa zica ceva.Asta,bineinteles in cazul in care nu influenteaza chestii ca airbag-uri,centuri...

Totusi,mai bine intrebi sau astepti pina e gata,ca doar nu cred ca circuli cu ea asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate imi aduc aminte, in mod teoretic iti face si o poza la interior, bord, km, dar poate ca depinde de la statie la statie. Si eu consider ca e cel mai bine sa astepti finalul proiectului, si apoi vine si itp-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut depinde de la sediu la altul, este posibil sa se ia daca dai de o persoana mai dura. dar daca e cnv mai ok cu 50 ron o poti rezolva.

Daca erai din bucuresti te-as fi putut ajuta eu cu itp. :(

Eu de cate ori am facut itp nu mi-a facut nicodata poza in interior, mi-au facut o poza din fata masini si una la motor. atat.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu a facut nicio poza la interior, dar a verificat toate comenzile electrice + mecanice, dar cum spunea cineva mai sus mergi si tu cu o "mica" atentie ca si asa tre' sa vina mosul....

Sunt sigur ca se rezolva. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La itp trebuie sa ai actele in regula si frane beton. restul sunt minore, se rezolva.

ca sa nu te complici cu fapte ilegale nu ai putea sa imprumuti niste huse ieftine de la un vecin?

Modificat de megamotoreta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!