Jump to content

Ce se vinde prin oras


nadir@boosted.ro
 Share

Postare recomandată

o fii el raritate si frumos dar si 4500 E e prea de tot paote un 2000...2500 mai zic ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru a gasi un client la pretul ala, ar trebui sa faca mai multe poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La noi in tara o sa ii fie foarte greu sa vanda asa ceva, el mizeaza ca este un mk2 din prima serie typ17(daca stie treaba asta), in plus este fabricat printre primele bucati si are putini km, se vede asta dupa uzura elementelor din interior.In austria si germania asa ceva sare de 7000euro la un propietar pasionat.

 

on: http://mercador.ro/oferta/vand-golf-2-ID1e3WT.html#41dbd0a0eb

Modificat de Amedeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

g2-ul din anuntul pus de amedeo a apartinut unui bun prieten. pe vremea cand era la el mergea foarte bine.

prin 2009 masina a avut  un incident pe partea dreapta fata .

reparatia a fost facuta de el foarte bine,acesta fiind mecanic. stiu ca ii schimbase un capat de lonjeron(achizitionat de la cornel.),aripa,masca,far,bara(a pus aftermarket,cea din poza)

atunci mai avea si problema cu infiltratii apa pe la trapa.

asta era acum 2 ani,dupa care a fost vanduta

 

aa..era sa uit in 2010 a fost folosita si la aceasta reclama.

 

LE. suspensia este cea originala, intarita si coborata la numai stiu ce mester de repara amortizoare.

Modificat de Mihai1205
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Hammer1 si me-high, suntem la "ce se vinde prin oras", nu la "hai sa comentam pretul omului", daca vreti sa il ceratati il puteti suna, in rest fara offtopic

 

multumesc pentru intelegere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic.Ieri ma alimentat din petromul ala si am vazut Mk 2 Counry.Are cauciucul dezumflat pe stanga,parca.Fusesem sa cumpar o masina,un Golf 1,mai exact :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai vreun gand sau de ce intrebi daca merita?

fiind diesel sti ca taxa e vreo 1000iepuri, iar anul nu cred ca e '90, observi care usi cu triunghi, grila deasa...

:icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, aveam un gand, dar mai astept...ma intereseaza sa fie in stare foarte buna la tabla.Mai nou ar trebui sa fie si benzina, pentru ca e enorm de mare taxa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Degeaba e inm. in RRO, ca te arde la timbru. Asta, daca vrei sa-l treci pe numele tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu fostul proprietar am vorbit acum vreo doua luni si mi-a zis ca din cate masini a adus in tara, aceasta masina s-a vandut cel mai repede, adica la trei zile de la postarea anuntului si ca masina arata foarte bine.

I-a parut rau ca nu a cerut mai mult pe ea, mi-a spus ca a vandut-o cu 1100E.

Din punctul meu de vedere este ceva dubios cu privire la inmatriculatula acesteia si cu pretul cerut de el. In anunt spune ca este inmatriculata inainte de ,,timbrul de mediu", iar din cate stiu eu, inainte se plateau cateva mii de euro (4-9.000E) pentru inmatriculare, cred, ca mai degraba i-a facut o recarosare, dupa care i-a pus motorul la loc si i l-a trecut in acte si de aici reiese un pret mai maricel.

Fac aici referire la masina de 4000 E.

Modificat de visan catalin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amedeo, acum ti se pare taxa, enorma? Dar inainte cand era cateva mii de euro, cum era, URIASA? :exclaim: Atunci nici nu se putea pune problema sa mai inmatriculezi o masina din afara, decat sa o recarosezi pe una mai veche, dupa care sa-i pui inapoi motorul si s-o faci ca inainte. 

Eu zic, ca daca masina arata intradevar foarte bine, fara probleme mari de rugina, iar motorul toarce, cred ca merita sa ii platesti taxa, decat sa cumperi de la unul si de la altul piese ca sa reconditionezi una mai veche. 

Modificat de visan catalin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!