Jump to content

Golf IV - Detalii schimbare casetofon


cristip
 Share

Postare recomandată

O alta treaba este sa incerci cu discuri CD-R si cu discuri CD+R. Ideea e ca sint cititoare care nu merg decit cu un anume tip de disc: nu stiu sa citeasca si minus si plus.

Aici era vorba despre CD-uri, nu despre DVD-uri. La CD-uri nu exista "-" sau "+". Deci nu asta este cauza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 493
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    44

  • Al Bundy

    24

  • cristip

    20

  • Inginerul

    19

Ai dreptate , la cd-uri sint doar -R si -RW . Oricum , concluzia ramine valabila.

UIte, atasez, un manual , este in germana , dar cred ca te poate ajuta cit de cit cu comenzile .

bda_ken_kdcwf431_409_331.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru ajutor.

O sa incerc cu CD-uri originale, sa vad cum merge.

Daca nu merge nici asa o sa-i pun in brate aparatul si sa-l repare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e obosita unitatea, mai mult ca sigur.

Modificat de AlexBanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Chestia cu firele inversate, rosu cu galben (la rosu scrie pe fir Power B+ si la galben scrie Memory Backup, asta la mp3. de schimb, la original nu scrie nimic) sa fie valabila si la SEAT? La asta noul, exact asa face, scot cheia, am pierdut setarile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi raspund singur, asa e. Si la Seat sunt inversate, le-am masurat cu aparatul de masura, cu cheia in contact / fara cheie si le-am inversat apoi in mufa. Nu mai pierde setarile! :soare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestia cu firele inversate, rosu cu galben (la rosu scrie pe fir Power B+ si la galben scrie Memory Backup, asta la mp3. de schimb, la original nu scrie nimic) sa fie valabila si la SEAT? La asta noul, exact asa face, scot cheia, am pierdut setarile.

Da e valabil si la modelele noi Seat, Skoda, Audi, VW!

Modificat de AlexBanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi face probleme cd-player`ul de la navigatia originala (monocrom) si vreau sa o schimb.Vreau sa merg pe o varianta din asta doua :

Ma intereseaza in primul rand pentru audio dar si pentru design ...

untitled.bmp

post-21931-1280518506_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA a 2-a nu o sa gasesti harti pentru Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e ca vreau sa pastrez masina OEM de asta vreau sa optez pentru aceste HU si nu ma intereseaza navigatie / dvd si alte optiuni la ele doar sa aiba un player bun sa pot asculta muzica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din punctul meu de vedere nu merita investitia incat nu este decat o chinezarie ordinara de la o firma no name.

Daca ai banii necesati incearca ceva Alpine, Pioneer sau Clarion.

Restul sunt can-can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei pentru audio, nu pentru altceva, atunci sa merge pe mana firmelor recomandate de alexbanu. Ce ai aratat tu acolo, e doar o chinezarie fara nici o treaba cu sunetul. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Am un MP3 Player Sony seria GTX montat pe masina din semnatura. Merge bine, insa am o problema la receptia posturilor radio. In multe zone receptia este foarte slaba, desi am mers si cu un Mercedes in zonele respective si receptia era OK, pe acelasi tip de aparat.

Trebuie facuta o legatura ceva, trebuie sa-i pun un amplificator?

Merci

Modificat de nikos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai pus deja, ai nevoie de un adaptor ISO cu amplificare

img_1160_2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...sau sa iti confectionezi unul. Iti trebuie doua mufe de antena auto (mama si tata), o bucata de fir si un condensator ceramic de 20 uF.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sunt nou pe forum asa ca o sa postez aici....mi-am luat de curand un golf 4 (2001),dar din pacate are radio casetofon.Vreau si eu sa stiu daca trebuie sa tai vreo mufa sau sa fac alte modificari ca sa imi pun un cd player SONY....citisem pe un forum ca golfurile 4 au nu stiu ce mufe inversate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista adaptoare pentru asta.

E pacat sa tai mufa. Nu stii niciodata cand mai trebuie sa schimbi HU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Exista adaptoare pentru asta.

E pacat sa tai mufa. Nu stii niciodata cand mai trebuie sa schimbi HU.

Adaptor de la MOST la ISO

3177%20Kopie.jpg

Modificat de AlexBanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde pot comanda un amplificator de antena? comanda minima la unii e de 50 lei asa ca .... cere stiti un sait serios totusi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amplificator sau alimentator pentru amplificator? CA ampliful e la baza antenei ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut!! am si eu un golf IV si as vre sa schimb cass`u lui OEM este un blaupunkt beta. Ceea ce vreau eu sa fac nu stiu daca a mai afacut cineva si daca e cineva care stie ce voi relata eu in urmatoarele randuri il rog sa ma ajute si pe mine putin..

Dupa cum stim deck`ul audio este format din main deck unde poti baga o caseta unde este displeyul si butoane... si un alt deck cd player deck unde intar cd`ul care citeste doar track fidelitate foarte buna si care este conecat la main deck... prin 2 fire respectiv 2 mufe... una cred ca este alimentare ceva si una este ceva de contrllere de butoanele de la main deck!

Ceea ce as vrea eu sa fac.. acum vine mare mesterie.. este sa schimb doar main decku... adik cu un mp3 player frumos... un pionner 2200ubb e tot cu albastru si rosu.. e ceva de gama medie cred.. in fine nu asta e important... important este daca exista vro posibilitate sa conectez decku de cd player la pionneru care vreu eu sa il pun... daca exista vreun cablu adaptor sa legam decku cd player track la line in`unl mp3 playerului vro inginerie electri ca anulam vreu fir sau 2 si sa intram cu vro cateva in line in la mp3 player pionner ca sa putem pune in functiune decku de track... si decku de track sa ramana pentru trackuri cu fideliatea lui ... si mp3 playeru pentru cd mp3 si stick usb...

Am cam lalait`o cu povestea mea dar sper ca cineva sa imi spune daca se poate face sau nu ... va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg ca tu ai pe masina Beta + CD Player ?

Daca da, de ce vrei sa te complici?

Acel Pioneer de care spui are deja CD Player care sa redea track-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca un motiv ar fi ca nu prea imi place sa ramana loc deala gol acolo sa se vada un buzunar... cu toate ca multi zic ca e practic ca asa si pe dincolo si inca odata repete .... fidelitatea acelui cd player nu prea se compara .... cu altele... fie ele si pionner

Modificat de forceturbo
Quote inutil. Foloseste Add Reply/Fast Reply.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa te contrazic. Acel cd-player oem e mult in urma unui player aftermarket din toate punctele de vedere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!