Jump to content

Golf IV - Detalii schimbare casetofon


cristip
 Share

Postare recomandată

deci sa inteleg ca imi recomanzi... un player nou ...un mp3 player...

bun dar exista vro sansa sa leg la playeru asta nou cd playeru ala vechi.. doar pentru cunostinta mea sa vreu sa stiu daca se poate ...

Modificat de forceturbo
Quote inutil.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 493
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    44

  • Al Bundy

    24

  • cristip

    20

  • Inginerul

    19

Un player nou se aude mai bine si iti ofera mai multe reglaje .

Poti sa alimentezi playerul vechi dar nu inteleg de ce .... de ce ai vrea sa legi playerul vechi ???..

Modificat de forceturbo
Quote inutil.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci sa inteleg ca imi recomanzi... un player nou ...un mp3 player...

bun dar exista vro sansa sa leg la playeru asta nou cd playeru ala vechi.. doar pentru cunostinta mea sa vreu sa stiu daca se poate ...

Eu unul, da. Un CD/MP3/SD/USB Player nou ar fi cea mai buna solutie.

Poti sa legi si playerul vechi la cel nou insa nu vad logica. Vei avea nevoie de un adaptor de nivel, un set de rca-uri si intrare AUX in playerul nou montat.

Bafta!

Modificat de AlexBanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, vreau sa imi schimb mp3-ul de pe masina si vreau sa ma ajutati cu niste pareri despre urmatoarele:

PIONEER DEH 2200

PIONEER DEH 4000ub

SONY GT50UI

KENWOOD 4044

PANASONIC C3355N

ALPINE 9850

ALPINE 9852

Scuzati ca m-am bagat in topicul asta, dar nu am putut sa deshid unul nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din modelele specificate mai sus eu iti recomand ALPINE CDE-9852.

Are un sunet placut si e un best buy intre modelele specificate de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am de gand sa-mi achizitionez un CD-player auto. Buget maxim 300 RON

Cateva parerii va rog , referitor la cele postate de mine mai jos , sau daca imi recomandati altceva , sa nu depaseasca 300 RON. Multumesc

JVC KD-R301

JVC KD-R311

LG LCS300

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut. Am cumparat de curand un mp3 Sony CDX-GT25 si vreau sa il pun pe un golf, in locul celui original Alpha. Vreau sa stiu daca operatiunea este complicata si daca o pot face singur. Daca da, niste sfaturi sunt bine-venite.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e complicata. Banuiesc ca ti-ai luat sau are casetofonul, mufele euro. De obicei alea merg plug and play. S-ar putea fie o schimbare la firul de alimentare....dar daca e asa, e evidentiat in schema casetofonului.

Daca nu ai cheile de scos cass-ul original din bord, fa rost de doua lopatele de mestecat in cafea, care se dau cand cumperi cafea de la automatele de cafea. Alea le introduci in locasurile speciale din fata cass-ului si tragi de el.

Cam asta e tehnica low buget.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam acolo. Vezi daca incap...tu ai modelul vechi de alfa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufele sunt exact ce iti trebuie. Verifica in cartea aparatului - in schema de montare - daca nu scrie cumva ca la masinile VW, trebuie facut swap intre cei doi papuci rosu si galben...adica, combinate rosu cu galben si nu rosu cu rosu si galben cu galben.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci sa le schimbi, inainte sa montezi cass-ul. Daca nu le schimbi, va piede memoria, cand tai contactul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este una. Ceva de genu asta ar trebui sa fie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma tot chinui cu pile cu fasii facute dintr-un card dar tot nu reusesc. Se poate sa se fi rupt ceva inauntru si sa nu il mia pot scoate ?

Nu poate sa imi imprumute cineva acele cheite sau sa le cumpar, as merge la cei de la wv da banuiesc ca ma storc de bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu cand am schimbat casul oem cu un mp3 am introdus tijele in locasuri pt scoatere si dintr-o parte a iesit foarte usor ,in schimb cu partea cealalta am tras de credeam ca smulg bordul de acolo si pana la urma,dupa enspe mii de incercari am reusit,dar, doar prin distrugerea/ruperea acelui mecanism.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citisem topicul respectiv, am incercat si unele metode de acolo dar tot degeaba.

Poate este cinva care ma poate ajuta intr-un anumit fel.

@darin ms de implicare. Eu incerc sa fac tot posibilul sa il scot in stare ok de acolo :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut...piticii nu imi dau pace :))

Intre fostul casetofon JVC KDR35 http://www.mediagalaxy.ro/catalog/index.jsp?categoryId=31&itemId=23522#categoryId_187259

si Kenwood http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_MP3/Kenwood/KDC-4051UR/ .....cam cat de mare diferenta ar fi(nu in privinta pretului :) )...calitate sonora mai buna la Kenwood?Are cineva,intamplator,Kenwood?

Din specificatiile tehnice ale ambelor playere,nu deslusesc prea multe chestii.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca 100% se aude mai bine modelul de la Kenwood.

Mai exista o varianta interesanta : Alpine CDE-120RR ( nu te lasa pacalit de poza , iluminarea butoanelor este rosie )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!