Jump to content

Montare buton oglinzi electrice Ibiza


vitezoMAN
 Share

Postare recomandată

Buna ziua!

Doresc schema de conectare la butonul de oglinzi electrice pt un Seat Ibiza 2004. Intentionez sa-mi montez oglinzi electrice si incalzite. Am butonul, am un motoras de oglinda, si conectorii de rigoare. Schema dupa care am lucrat este cea de Fabia dar nu misca nimic. La scan in 46, grupul 003 parca, nu am nicio miscare. Motorasele sunt legate in T12e pinii 1, 5, 6, dezaburirea va fi legata pe pinii 8 si 10.

Banuiesc ca difera asezarea pinilor la butonul oglinzilor.

Am atasat scema dupa care lucrez pt inceput la portiera soferului.

Promit sa fac si un DIY daca merge...

Va multumesc anticipat.

Nu am gasit nimic concret pe net pt Ibiza si nici aici.

PS Daca am gresit ceva, rog moderatorii sa stearga / mute topicul.

Modificat de vitezoMAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult! sunt ceva diferente intre ce aveam eu si ce am de la tine. Am sa incerc si asa.

Cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exiata mai multe tipuri de conexiuni la butonul de oglinzi? La mine se aprind led-urile din interior daca alimentez pinul 3 (-) si pinul 4(+). De asemenea, la pinul1 am heating, la pinul 8 folding.. Numerotarea folosita este urmatoarea http://www.passatplus.de/umbauteile/stecker/8L0972980.jpg

Mai am pe pinul 2 down, 6 up din pozitia right, 7 right din pozitia right, 9 right din pozitia right, 10 up din pozitia left. Toate masuratorile efectuate cu pinul 3 (masa). Inclusiv heating merge cu aceasi masa pt restul butonului (nu ca in documentatia primita)!!!! Am desfacut butonul si este curat, fara uzura, SH, si este inscriptionat TRW.

Gresesc eu undeva?

Multumesc anticipat.

Cu deosebit respect.

Modificat de vitezoMAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspund tot eu.

EXISTA! Eu am avut "bafta" sa cumpar buton de oglinzi electrice pt masina FARA geamuri electrice. :tuktuk: Mai vazusem eu ceva pe un site din brazilia si nu intelegeam ce facea acolo.

http://vwpoloclub.us...icos-t6458.html Asa se explica de ce nu ieseau la masuratoare pinii....

Este cineva interesat de un schimb? :icon_confused:

Cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!