Jump to content

adaptor ax coloana directie


alyn_xwt
 Share

Postare recomandată

nu lucrez in domeniu decat in interes personal asa ca... Haynes pt golf 1 caut de ceva vreme dar nimic. cred ca pana la urma il cumpar pe ala pe hartie...

multam de info. cautam (si ) SOTE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu din pacate am Colectia Haynes doar pe hartie.Nu am in format electronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nentu sergiu, cred ca asta o sa te ajute ;)

a = 12 mm

b = 10 mm

pentru mai multe detalii poti urmari instructiunile din link : http://www.justanswer.com/vw-volkswagen/4apky-volkswagen-jetta-2-0t-rplace-ignition-lock-cylinder.html

post-51305-0-08387700-1354879087_thumb.g

Modificat de sita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu mai fac alt topic, cu acordul lui Alin, as dorii sa intreb si eu:

-La un Passat B2 din 1987, as vrea sa ii schimb volanul, am cumparat unul de golf 2, cel cu 4 spite, insa are gaura mai mare decat ce am eu pe masina, exista sau se gaseste vreo piesa adaptoare, sau terbuie neaparat cumparat volan cu gaura mica, cum am pe cel original?

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Multumesc anticipat

cautati un volan de audi 80/90/100 de piele. se potriveste perfect. asta fac eu acum. scot adaptorul pentru ca volanul meu este impecabil.(am de audi 100c4 original)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu am rezolvat problema. am dat jos adaptorul si arcul si am montat piesa de plastic luata de la xanu. volanu vine impecabil, nu clatina nu nimic. rolul arcului este de fapt de a tine rulmentul contactului impins, sa nu faca joc.

si asa arata cu volanul momo montat:

post-79137-0-98951400-1356292038_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!