Jump to content

Chip Tuning motor BMP


vwpolo9n3
 Share

Postare recomandată

salutare,

ati facut careva chip tuning la motor cu cod BMP? am citit undeva (nu mai gasesc unde..) ca la codul asta de motor nu ar fi recomandat chip tuning-ul.

eventual stiti vreo firma mai serioasa care face chip tuning in Cluj Napoca?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cateva firme care fac chip-tuning prezente si aici pe forum,printre care cea a lui Mr. Dragos Voinea (voinea) TCM Turbo,REVO prin Kostas,ia legatura cu unul dintre ei si iti vor da mai multe detalii legate de chip-tuning

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are un prieten facuta resoftare la BMP +dpf off (~180cp) si nu are probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am de vreo 80mii km la un 2.0TDI motor BMP 2006, s-a prajit pistonul nr 4, softare facuta la TCM. Acum decizia este a ta daca problema asta a fost sau nu din cauza softului, cert este ca am auzit ambele variante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pistonul se topeste cand un injector ramane pe deschis si baga motorina multa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

185cp, cu filtru de particule scos?

care este consumul? sau care este diferenta de consum (inainte si dupa resoftare)?

intre 185cp si 140cp cred ca este o diferenta enorma, cum se simte la condus?

este cineva di CJ care a facut chip tuning dispus sa ma duca la o tura sa vad care este diferenta?

am fost cu masini apropiate, gen: diesel 177cp - seria 3, benzina 200cp - gti, benzina 200cp - passat cc, parca nu pot sa cred ca passat-ul meu ar putea sa mearga asa tare..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da jinjectorul nr 4 a ramas blocat pe deschis.

Consumul a scazut cu 1 litru la mers normal,chiar si in Bucuresti a scazut iar restul depinde cat de in forta mergi. Diferenta de putere este sesizabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.In Cluj mai este si un reprezentant MTM.Am condus un A4 urcat la 170 cp si pot sa spun ca este spectaculos.La fel si un Seat Leon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, eu am facut chip de la 17 000 acum am 180 fara probleme, volant se duce mai repede in rest nu am avut absolut nici-o problema cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Alte pareri mai sunt? Sunt si eu interesat de chip tuning la acest motor BMP si momentan sunt la etapa in care adun informatii. Orice parere este binevenita !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!