Jump to content

Covorase pentru interior


titan_polo
 Share

Postare recomandată

De unde v-ati luat covorase de cauciuc ? Care sunt mai ok ? As vrea sa nu iau din targ orice fel de covoras, iar la reprezentanta covorase de cauciuc fata: 190 lei, covorase cauciuc spate: 160 lei (iar de Black Friday au fost reduse doar astea pe spate la 120).

Am mai gasit pe net tot felul de variante: Petex Germania 150 lei sau la cineva care-si facea reclama pe un forum, am sunat si vinde tot setul de 4 la 250 lei, zice ca sunt din cauciucul din care se fac si cele originale ca sunt din Germania...etc - chestii pe care nu pot sa le verific....

Ce recomandati ?

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat covorase de guma de pe AHW, ca erau la reducere. 55 Euro + 5 Euro transportul = 60 Euro. x 4,56 lei/Euro (cred ca atata e acuma, nu-s sigur cat e la casele de schimb) = 273 lei setul de 4 (2 fata, 2 spate). OEM.

Petex sunt cheap $hit, ce-i drept, "best" cheap $hit :)

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de covorase de cauciuc..mergi pe original.Am avut ambele variante in fata(petex si oem) si cele originale sunt mai bine facute/rezistente si nu put a cauciuc.

De pe forum/de la themircea poti lua in schimb cu incredere tavita de portbagaj premium.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat de la Rimi, ieftine si perfecte. Pentru toate masinile. circa 130 de lei setul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta la http://www.kofferraumwannen.de Parca livrau si in Romania....Sunt excelente, eu am luat de la ei covoare de cauciuc pentru portbagaj. Sunt mult peste cele OEM la calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OEM daca vrei sa te tina o medie de 3-4 ani, fara probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine iti iei originale... :) daca vrei te pot ajuta eu cu ele...:) desi la orice dealer gasesti , iar daca vrei un set original textil da-mi un Pm...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am luat de la rimi / the mircea. sunt foarte bune, nu miros, se aseaza perfect.

dupa aprox 3 ani, la sofer se vede o mica adancitura unde stau cu calcaiul la acceleratie. in rest cand le spal arata ca noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot OEM textile am. Dupa 20k km am 2 adancituri care nu dispar, si cred ca le-am spalat de vreo 2 ori. Urmatoarele nu vor mai fi OEM, sau poate exista cu intaritura acolo unde sta calcaiul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bre, nu stiu ce sa zic... Eu am 27.500 si covorasele mele textile arata ca noi (chiar nu exagerez), desi n-au niciun soi de intaritura. Ba mai mult, iarna trecuta n-am avut bani sa-mi iau de cauciuc, asa ca am abuzat de alea de plus (sare, nisip, zapada topita) si acum arata, ma rog, nu de nota 10, da' de un 9,25 tot se prezinta :)

N-am ce sa le reprosez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am luat Petex de cauciuc de la un coleg de forum,sper sa tina mai mult decat cele OEM ( cel de la sofer nu a apucat sa "sarbatoreasca" un an de utilizare ).Au costat 130 ron,toate 4 - iar cele OEM costau 190 ron doar cele pentru fata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu prea imi plac ca design, sunt destul de butucanoase, DAR utilitatea > aspectul.

Poate ca 2 seturi ar impaca atat fiabilitatea si aspectul.

mocheta-vara

cauciuc OEM-iarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu va propun sa luati ca ale mele. Sunt bune si iarna si vara pt ca partea de jos este un cauciuc tare, iar peste este mocheta. Partea de mocheta care la mine s-a gaurit, poate fi schimbata cu alta..in plus sunt in forma de tavita, iar zimtii de pe partea de jos le fac fixe pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca vorbim de lucruri diferite,cele Petex nu sunt deloc butucanoase,dimpotriva,cauciucul este mult mai moale si sunt ceva mai slim.Am OEM si de vara si de iarna ( exceptand cel de la sofer,care are doua gauri maricele in el ) pot face diferenta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pret pentru un set de covorase cauciuc Petex pentru passat b5.5, daca se poate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gresit adresa. Nu vinde, doar a cumparat. Cauta la vanzari ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!