Jump to content

Revizie 30.000 km Caddy , variante service


caddy.fan
 Share

Postare recomandată

Rog moderatorii sa mute topicul , eventual, daca e plasat gresit !

Astazi am fost la Porsche Vest si am cerut o estimare de pret la revizia de 30.000 km ptr. dl. Caddy , factura pleca de la 1200 RON ... mi se pare cam mult , sugestii , va rog !

P.S. Doar la serviceuri autorizate , pentru pastrarea garantiei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Revizie ''tipic romaneasca '' , au ''uitat'' sa imi puna UN LITRU de ulei .... Am verificat nivelul dupa 10 zile de la revizie , e prima data in ultimii .... 20 ani cind nu verific a doua zi . Nivelul era la 1-2 mm deasupra nivelului minim... Am completat un litru pentru a ajunge la maxim !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in final, la ce pret ai reusit sa faci revizia?.ce anume au facut la acesti km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizia a constat in schimb de ulei + filtru , filtru aer , motorina, polen si verificarile obisnuite . Pretul : 1200 Ron.

Modificat de caddy.fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Deh! Obrazul subtire cu cheltuiala se tine...

O intrebare pentru tine Caddy-fan, la cat o sa schimbi distributia?

Eu am 65000 cu al meu si vreau sa-l duc la 90.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deh! Obrazul subtire cu cheltuiala se tine... Perfect adevarat , cu urmatoarea traducere " Obrazul subtire '' = 2 ANI de garantie :D , nu imi permit sa-i pierd pentru 2-300 lei... :dry:  

O intrebare pentru tine Caddy-fan, la cat o sa schimbi distributia? La motorul PD am schimbat-o la 90.000  ( Caddy-urile model 2004-2010 ) , la motorul CR  distributia trebuie schimbata la ...210.000 km !

Eu am 65000 cu al meu si vreau sa-l duc la 90. Poti merge linistit pina la 90.000 .

Modificat de caddy.fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!