Jump to content

AFISAJ MULTIFUNCTIONAL OCTAVIA 1


simon_sv
 Share

Postare recomandată

As vrea sa rog pe cineva care are O1 cu maxidot si radiocasetofon Symphny sa confirme daca in partea superioara este afisata frecventa etc. Am mai citit pe forumuri si lumea spune ca maxidotul afiseaza radio doar la modelele mp3 Symphony.

"

ce vezi tu acolo e acel MAXI DOT despre care vorbeam...si nu vine automat daca ai comandat mp3 symphoni...trebuia comandat separat...costa 70 euro

  • foto_image_5106.jpgC O S T I October 2009
    Da ce teapa ai luat.Daca vrei maxi-dot te obliga sa iei cd-ul,dar daca iei cd-ul nu te obliga sa iei si maxi-dot.
  • (Andrei) October 2009
    Nu, pentru ca cd-ul functioneaza si fara maxi-dot. Partea superioara a maxi-dot-ului nu este functionala decat cu cd-playerul symphoni""

da, cu radiocd Symphny (nu mp3) si maxidot, afiseaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Intr-adevar  cu radio_CD Symphony  codat cu 4 la urma pentru maxidot  imi afiseaza in bord  radio/cd .

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

salut. am o intrebare legat de afisarea cd pe maxidot. am un golf 4 care afisa si cu mfd si cu cd rapsody. am montat un cd mp3 sympony si nu imi mai afiseaza. se poate face ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MFD pe Golf 4, e posibil ca transmiterea informatiei catre ceasuri sa se realizeze pe can, prin intermediul unui TMC box.

 

In acest caz, trebuie sa cablezi de la casetofon - de la Clock, Data si Ena - la ceasuri, in mufa verde. Dupa asta, codeaza si radio pentru afisajul suplimentar.

 

asta poti verifica in prima instanta - codarea radio - daca tot nu merge, trage cele 3 fire de la radio la ceasuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua.Acum 3 zile mi-am luat Octavia 1si am remarcat ca la blocarea usilor nu se stinge ecranul multifunctional si cel care arata cati km are masina.Asa trebuie sau este o problema?A 2-a problema: scot cheia din contact cu farurile aprinse,deschid usa dar nu ma avertizeaza ca sunt apinse,stie cineva de ce? Va rog sa ma ajutati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. asa e corect.

2. switch broasca din usa soferului defect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns.Mai am o intrebare.Cand dau contact la masina clipeste pentru cateva secunde "service" iar apoi se stinge,asta inseamna ca trebuie sa-i fac service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, sau sa-l resetezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.Imi poti  recomanda ce ulei sa pun? Am 145.000 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!