Jump to content

Senzor temperatura exterioara Seat cordoba 1,9 SDI /2001 deteriorat .


kog1
 Share

Postare recomandată

Ma poate ajuta cineva cum sa fac rost de un senzor tem ext sau sa confectionez unul ,cu parametrii la fel ( senzorul se afla in oglinda din dreapta si din cauza apei s a distrus )Acest senzor afecteaza cumva functionarea ACsi incalzirea ? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

senzorul e un termistor, specificatii nu stiu, daca l-ai luat jos vezi ce scrie pe el, sau dezmembrari, daca ai climatronic afecteaza.

Modificat de misulikkk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul in care senzorul G17 de temperatura exterioara este deteriorat sistemul v-a continua sa lucreze cu o temperatura de referinta de +10C. Oricum e recomandat sa il schimbi! Ai facut vreo diagnoza sa vezi exact daca el e problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pica G17 se foloseste doar temperatura raportata de senzorul de temperatura din tubulatura, am uitat cum ii zice. Daca pica si ala, se ia referinta de +10 grade

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca la Cordoba este valabil ce spui tu cu senzorul din tubulatura!? Eu cred ca nu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numele celui de-al doilea senzor este G89.

Cordoba are aceeassi generatie de climatronic ca la Golf IV, Passat 5.5, etc Gresesc?

La noua generatie de climatronic s-a renuntat la G89, insa la masina colegului ar trebui sa existe. este dispus in tubulatura, in dreapta.

Potrivit VW, cand unul dintre senzori pica, se folosesc indicatiile celuilalt. cand pica ambii, se ia referinta de 10 grade.

Nu sitiu daca pinii climatronicului de pe cordoba corespund cu cei de pe golf, daca ar fi asa, i-as putea sune pe ce pin sa se uite sa vada daca exist G89.

G89 se leaga direct la climatronic

Oricum suntem oftopic. Pe el il interesa cum sa faca rost de un nou senzor ambiental.

Codul lui este 6K0 919 379.

Aici se poate uita cum se demonteaza (pt Ibiza).

LE. Exista G89 si la Cordoba si este dispus unde am spus. Codul lui este 1H0 907 543 A

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate termistor, rezistenta nu are cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!