Jump to content

Alarma Thunder CA 107 - procedura invatare a doua telecomanda....


voolkh@n
 Share

Postare recomandată

Buna seara forumisti!

Recent am achizitionat si instalat o alarma ieftina pe masina mea.Toate bune si frumoase, cu exceptia faptului ca a doua telecomanda nu relationeaza cu sistemul...si am inteles ca ar trebui sa fie "invatata " de catre unitatea de comanda a alarmei printr-o oarecare procedura de invatare....Alarma a fost cumparata din targ de la Vitan si nu am avut in pachet un manual de utilizare a alarmei.

Alarma este Thunder, model CA 107.

Vin cu rugamintea, daca mai are cineva modelul asta, si are si manualul , sa imi explice care este procedura de invatare a celei de-a doua telecomenzi.

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pe prima cum ai invatat-o? Sau asa vine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dada.....prima a functionat ea de la mama ei.........

doar ca a doua......in afara de faptul ca licareste ledul ei de activitate, in relatia cu sistemul nu face nimic....poate ma ajuta cineva...exista oare vreun fel de procedura universala pentru telecomenzile astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

din cate stiu eu trebuie rescris cipul telecomandei pt ca aceasta sa fie recunoscuta de comanda centrala ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta site-ul producatorulu iar la sectiunea de support ar trebui sa gasesti manualul de utilizare. Sau daca nu, fa-i o intrebare colegului Seleniu_97 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam de sugestie....asta am facut deja, dar nu exista un asemenea manual , desi spre surprinderea mea, chiar am gasit un site al producatorului; m-am si adresat lor, intr-un e-mail, dar pina acum.....doar liniste.

sa incerc cu seleniu_97

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca poti face ceva, decat sa duci aunitatea si telecomenzile inapooi si sa iei altele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Multe alarme vin doar cu o singura telecomanda activa si o a doua care trebuie invatata. Procedura de invatare a celei de-a doua telecomenzi difera probabil de la producator la producator. Nu stiu cat o sa te ajute, dar iti atasez procedura care am urmat-o eu pentru a programa a doua telecomanda (alarma MAAT 7500).

alarma.jpg

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Thunder CA 107

Memorarea de noi telecomenzi

Apasati pedala de frana, apoi introduceti cheia in contact si comutati-o din pozitia off in pozitia on de 8 ori. Sirena va emite un semnal acustic, iar semnalizatoarele se aprind.

Sistemul este acum in modul de memorare a unei noi telecomenzi. Apasati oricare dintre butoanele telecomenzii, iar sirena va emite un semnalacustic.

Sistemul poate memora 4 telecomenzi.

acum rugamintea mea este sa imi spui unde ai montato si cat tea costat ca mi-am luat si eu una acuma....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut ia spune-mi te rog ai rezolvat cu alarma aia thunder ca 107? ca si eu o problema asemanatoare doar ca la mine nu pot sa memorez nici una din ele...

Esti pe vwforum, nu-i asa?

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salutare,

Sa lovit cineva de aceasi problema la Thunder CA202?

Mumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!