Jump to content

A4 B8 ZEN


dr_dumi

Postare recomandată

A sosit momentul sa imi prezint si eu masinuta, acum ca este proaspat inmatriculata.

Este un A4 B8 2.0 TDI 143cp Combi ca oricare altul, mai putin in mintea mea. Imi place la nebunie masina si nu pot spune ca nu am avut masini in ultima vreme cu care sa nu pot sa o compar. A4-ul asta e de vis in schimb. Sigur mai mult in viziunea mea..

Nu exceleaza prin dotari, as putea enumara doar cateva mai importante:

- Navigatie

- Scaune sport

- Leduri fata/spate

- Sensori de parcare fata/spate

- MMI 3G (ca o fi 3G+ asta inca nu mi-am dat seama si nici nu stiu cum)

- Start/Stop (e destul de ok si asta pana la urma cand traficul mi-o permite)

- Suspensie sport (asta am aflat din VIN Decoder )

Masina are in prezent 189000 km insa nu prea isi arata deloc etatea, atat la exterior cat si la interior.

Consumul este decent, de fapt este foarte decent, iar condusul este o placere.

Proiecte de viitor cu masina asta nu prea sunt. Este o masina foarte frumoasa care in viziunea mea este perfecta asa cum este. Cel mai probabil am sa ii pun niste folii pe geamurile din spate si poate undeva la vara care urmeaza niste jante pe 18. Astea pe 17 cu care a venit ea, nu ma atrag de nici o culoare.

Probabil va urma o resoftare la 170 cp, din ce am citit este safe si fara prea multe dureri de cap.

Caut roata de rezeva tip slim, incerc sa vad ce variante am si incet incet sa fac update la navigatie, pt ca asta pe care o am acum nu imi arata decat o linie dreapta cand sunt pe DN1 de ex.. La mine este un pic mai complicat (se zice) eu avand HDD si nu DVD. Inca incerc sa aflu dimensiunea HDD-ului intern, deocamdata am importat 4GB de muzica si nu s-a umplut ;)

Probabil am sa optez si pt ADS in viitorul apropiat si un pachet de leduri interioare..

Vom vedea cu trecerea timpului.

post-27731-0-46177800-1350371798_thumb.j

post-27731-0-47168600-1350371806_thumb.j

post-27731-0-85407300-1350371811_thumb.j

post-27731-0-39107900-1350371819_thumb.j

post-27731-0-18421000-1350371824_thumb.j

post-27731-0-25782300-1350371828_thumb.j

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos domnule si sa te bucuri de ea pentru un timp mai indelungat, excelenta alegere! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Multumesc pt aprecieri. Si eu voi incerca sa o pastrez cat mai mult timp pe asta ca simt ca merita :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Foarte frumoasa, sa o stapanesti fara probleme. Sclipeste de parca ieri a iesit din fabrica... :icon_cool:

Ai MMI 3G. Toate Audiurile care au un joystick pe butonul gros de la MMI au MMI 3G.

Link către comentariu
costyserbanescu

sa o stapanesti sanatos cati mai multi km fara evenimente neplacute . arata foarte bine . in ce an a fost fabricata ??? care a fost pretul de achizitie ( daca nu este confidential ) ???? o seara buna

Link către comentariu

Foarte frumos audi-u , cel mai frumos a4 de pana acum :icon_thumleft: parerea mea.

Imi zici si mie te rog cam care a fost pretul de achizitie la aceasta masina , ma tenteaza si pe mine un ca asta ..... si la 2.000 si 3.000 RPM cat ai in treapta 6.? mersi

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!