Jump to content

servodirectie


g3org3lll
 Share

Postare recomandată

spuneti-mi va rog si mie cum verific daca este la nivel lichidul de la servodirectie? precizez ca am o tija in jos de la capac,in borcan,pe care scrie minim si maxim iar deasupra tijei pana in capac are un cerc,problema este ca daca verific dupa ce infiletez capacul e maxim pe semn, dar daca nu infiletez capacul si bag tija cat imi permite capacul fara a infileta imi arata sub minim,nu stiu care e metoda corecta de a verifica,lichid se vede cam jumate de borcan. astept un raspuns ,va multumesc. masina este un vw polo 6n din 97 motor 1.4 benzina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

infiletat la maxim, cand il desfiletezi te uiti la semn pana unde e uda tija

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am si eu o problema ... am un polo classic benzina 1.6 , 75cp ,an 2001, si am observat recent ca in partea stanga pe instalatia de servo , undeva jos , este ulei de servo ... aveti idee de la ce poate sa fie ? ... nivelul de la servo este ok , nu pierde f mult , nu face balta sau pete sub ea ... insa imi e frica sa nu se ajunga la mai rau....o sa vin si cu o poza ... daca ajuta

am poza pusa la profil .... prima teava care se vede mai groasa duce direct in recipientul unde se pune uleiul de servo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sterge bine pe acolo si verifica exact de unde curge, nu prea se intelege din poza de la profil, ataseaza poza ( more reply option si ai optiune attach )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper ca se vede , la imbinari exista scurgeri , la prima imbinare si la a 2-a (mai mult ) ...

post-113207-0-74830400-1350895524_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!