Jump to content

Audi S3 8P 2008


Sunpall

Postare recomandată

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sunpall

    29

  • xht20

    12

  • JUG

    7

  • Calin.

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca te-am vazut azi la pranz pe valea prahovei sau era un S3 aceeasi culoare cu nr de CT. Mergeai in spatele unui Scirocco negru cu rollcage(?).

Arata super in soare si se aude bine :D

Link către comentariu

azi a trebuit sa scot distantierele :( am plecat la munte 4 cu bagaje si imi atingea o roata

De cati mm erau distanterele?

Link către comentariu

te-am vazut pe la sinaia, e mortal s3-ul ...nu mai zic de culoare! imi poti zice te rog codul de vopsea!

Link către comentariu

@spb distantierele erau de 2cm, le-am dat jos momentan, cred ca iau de 1,5

@da eram cu Razvan - Vanu'

@87drn multumesc, din pacate nu am niciun cod de culoare

ca un mic update am montat pompa de inalte de la loba si am trecut la stage 2+ pe setari 9-6-9, diferenta este foarte mare, pompa urca la 138 bari, doar ca mi-au cedat furtunele de la 040-ul din rezervor... am comandat pompa stock intank, Bosch-ul o,sa il vand cuiva care are nevoie de presiune peste 6-7 bari

Link către comentariu

eu am vazut altceva in log-uri ieri teff

Bosch 040 sta la 70% cycle si face 6.8 bari dupa care in ture coboara pe la 4,5-4,7

OEM sta la 91,2% cycle la 6,7 bari si coboara in 3,6-3,7 adica exact la limita unui fuel cut

Momentan sunt blocat nu mai stiu cum sa fac, am comandat OEM dar parca as modifica 040-ul sa mearga pe masina....

Link către comentariu

Stiu ca la un moment dat a aparut o revizie noua pentru pompa intank ce pastra 6bar constant...

Link către comentariu

n-am citit lucruri chiar bune despre pompa asta de la usp, si in plus pretul mi se pare piperat

LE: adica pretul este buna daca vrei sa urci la 600+ cai, dar daca targetul este de 400 ca la mine nu are rost , parerea mea

Modificat de Sunpall
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Un mic update, am instalat pompa OEM de joase si merge fara probleme, sunt pw 9-7-9 cu mici corectii, am instalat BSH PCV delete kit si suspensie de la BCRacing reglabila.

post-7034-0-25314500-1351079182_thumb.jp

post-7034-0-97886400-1351079195_thumb.jp

post-7034-0-94827500-1351079247_thumb.jp

Link către comentariu

Mergi cu pompa OEM cu setari 9-7-9?

LE: acum am vazut ca te-ai referit la cea de joase

Modificat de TEFF
Link către comentariu

hpfp-ul este LOBA de care sunt foarte multumit :)

voi face dyno cat de curand sa vedem si diferenta fata de hpfp-ul OEM

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Frumoasa curba de cuplu, e constanta si trage bine pana la sfarsit.

Ma intreb totusi de ce avem rezultate atat de diferite pe dyno noi cei cu 2.0TFSI, mai ales ca avem acelasi soft una peste alta.

Presupun ca trage ca o bestie acum. :D

Link către comentariu

Ai cercetat daca pompa de la LOBA are debit sau randament mai bun decat APR? Chiar sunt curios de diferentele intre ele :D

Link către comentariu

JUG, nu este acelasi soft, doar acelasi producator de soft. Mai mult nu exista doua motoare care ruleaza perfect identic, componentele hardware aftermarket montate pe masina nu sunt identice ca si specificatii si de cele mai multe ori provin de la diferiti producatori. De aceea fiecare software Revo este individual setat pe fiecare masina in parte in baza logurilor, astfel incat se va obtine maximul din setup-ul respectiv.

In cazul de fata S3-ul a dezvoltat cu aprox. 16 Bhp mai mult decat valorile declarate de catre noi, lucru ce ne bucura.

Cristi, HPFP-ul de la Loba functioneaza foarte bine, testele, logurile si dyno-ul au confirmat acest lucru.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!