Jump to content

Tractorul Maro - Passat B7


Akaiu07

Postare recomandată

Cand o vad cum straluceste si este neatinsa, ma bate gandul s-o trag in tipla :dry: O merita o asemenea investitie?

Link către comentariu

Merita ce e mai bun ca arata super, DSG-ul,culoarea si interiorul sunt de vis.Adevaratul confort.

Modificat de calin.g
Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos. Frumos tare exemplarul , imi place mult. Mai delecteazane cu niste poze :D

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos cati mai multi km fara evenimente neplacute . arata foarte bine . nu umblii si la motor cu un soft ???? o seara buna

Link către comentariu

Multam fain! Pe seara am iesit sa o alerg putin, i-am dat un 180 dar n-am fortat mai tare pt ca-mi era teama de vreun radar.Nu-s vitezoman am vrut doar sa vad cum se lipeste de asfalt la viteza mare :dry:

Am tesat parcarea asisata si am fost placut surprins de precizia cu care o face lateral pe stanga sau dreapta. Habar nu aveam ca stie sa o faca si transversal :emthup:

Link către comentariu

Iti dai seama ca urmeaza sa vad la ce tip ce ecran ma hotarasc...ANS510 sau ANS810 :icon_cheesygrin:

RCD-ul 510 imi oripileaza retina cu pixelii aia cat casa! Rusinos pentru VW ca in anul 2012 inca mai folosesc paneluri analogice la rezolutie mica :sly:

Link către comentariu

Felicitari Foarte frumoasa masina si ai facut afacere... ai garantie prelungita(cred)! parere personala legata de pret , dar am auzit discutii pe forum ca ar "stranuta" motorul 2.0 tdi 170 dsg la motorina de pe meleagurile noastre mai ales pe timp rece... a patit-o un coleg de pe forum cu un golf gtd ... din cauza biodiesel ului(daca imi aduc bine aminte-daca nu cineva sa ma corecteze:)... Eu caut info legate de aceasta pb. ... Pe la benzinarii maxim 5% bio ,dar la noi pe capacelul de alimentare scrie clar NU...Pentru colegii care au mai multe info. si stiu despre ce este vb.le sunt recunoscator daca vin cu info.suplim. Eu am trecut recent la diesel /dsg pentru consum si sunt cam in aer...Cu fosta mea benzinara 1.6 105 cp la 160k km n-am avut o pb in viata asta, dar naaa ...

Link către comentariu

Merci frumos! Se pare ca avem acelasi motor...In manual scrie ca motoarele diesel vw (nu numai cel de 170cp) se vor alimenta cu motorina norma EN590.

Cautand pe net dupa ceasta norma, am aflat ca EN590 accepta pana la 7% biodiesel.Presupun ca VW nu ar mai fi vandut oficial gama motoarelor diesel daca acestea nu ar fi acceptat si motorina cu biodiesel din Ro. Mai degraba altele ar fi motivele de suspiciune...apa din motorina, un continut prea ridicat de sulf care poate afecta filtrul de particule, o motrina care iarna ar fi mult prea vascoasa.

Sa speram ca un regim de condus normal, cu o alimentare de combustibil din surse sigure ne vor feri de incidente nedorite. Eu cu o Toyota diesel n-am avut nicio problema inclusiv iarna fara sa alimentez cu vreun sortiment sezonier :emthup:

Link către comentariu

Frumoasa rau masina, plus ai niste combinatii superbe, culoarea exterioara cu cea intnterioara si dsg+cr, sa ai noroc la ea.

Link către comentariu

O culoare care sta foarte bine pe Passat , sobra , dar foarte pretentioasa. Un pret se poate ?

Link către comentariu

Pentru ca tractorasul maro mi-a oferit o calatorie excelenta pe ruta Bucuresti- Siania cu un consum de doar 5,3% la o viteza media de 140km/h m-am gandit sa-l rasplatesc cu un ANS510 :icon_cheesygrin:

post-64001-0-68396100-1349033296_thumb.j

post-64001-0-70782700-1349033306_thumb.j

post-64001-0-40883200-1349033319_thumb.j

post-64001-0-77789100-1349033335_thumb.j

post-64001-0-22542700-1349033349_thumb.j

post-64001-0-55445400-1349033356_thumb.j

Link către comentariu

Dap, asta am vrut sa zic...A3 pana Ploiesti cu 140km/h pe cruise 5,3%. Dus intors Buc -Sinaia 5,5%. Au post portiuni pe DN1 unde m-a mancat in talpa si i-am dat si 180 cat mi-a permis traficul.

Modificat de Akaiu07
Link către comentariu

Hmmm ...sunt invidios de ce consum spui, dar cand ajung pe ruta respectiva o sa incerc si eu sa vad daca pot sa scot un 5,5 ... pentru deplasarile prin bucuresti am vazut dif.mari intre 2.0 140 si 2.0 170 ... 2 l chiar ! la mine actual zace la 8,5 :( am strabatut cam zilnic soseaua petricani asa ca nu ma mir.....Referitor la cruise la 140 nu cred ca sta 5.3 ... poate 120 sau 110 km ! tempomat pus la 140 este intre 6 si 7 l clar...

Referitor la consum , poate am eu o pb. si ramane sa investighez, nu vreau sa fiu off topic! Drumuri line tuturor! BAfta voua!

Link către comentariu

Maine masina va primi o infoliere completa. Coniser ca merita efortul financiar pentru ca in timp se va pastra ca acum. Scap de toate inerentele probleme cu maturiea farurilor, fel de fel de "efecte" pe vopsea si o protectie la factorii exteriori.

Link către comentariu

Sunt curios unde se face operatiunea si cat costa, si eu vreau sa acopar partea din fata a masinii complet si spoilerul spate cu folie transparenta.

Link către comentariu

Da, folie transparenta pt protectie. Eu o fac la carbonsytem , ma costa 2500ron toata masina.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!