Jump to content

Tractorul Maro - Passat B7


Akaiu07

Postare recomandată

Salutare,

Pana la urma am riscat si iata ca am sarit in gradina VAG.Este vorba de un passat B7 HL CR 170cai / dsg6.

L-am botezat "tractorul" deoarece sunetul motorului exact asta-mi inspira :icon_cheesygrin:

Culoare mocca antracit pearlefect

Bi-xenon adaptiv

Oglinzi heliomate rabatabile electric

Parbriz incalzit

Park assist+ Park pilot

Pregatire telefon Premium

Tempomat

Geamuri privacy glass

Tapiterie piele Nappa cu control activ pe scaunele fata

Jante 17 235/45

Restul cele incluse in standardul HighLine

Ramane de vazut cat de "inconstient" am fost! :icon_redface:

Link către comentariu

Sa-l stapanesti sanatos si sa te tina pana te saturi de el. :icon_thumleft:

Foarte frumoasa configuratia, pune poze sa vedem si noi tractorul... :lol:

Link către comentariu

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.

Daca precedenta masina a fost un D4D de la Toyota... permite-mi te rog sa spun ca B7 CR este masina electrica pe langa ce ai avut. Cel putin pe un RAV4 asa mi-a lasat impresia

Link către comentariu

Excelenta configuratia. S-o stapanesti sanatos.

P.s. Daca motorul asta e tractor, te invit la o tura cu masina mea si dupa aia mai vorbim :))

Link către comentariu

Great vehicle you have chosen! Felicitari, si va doresc milioane de km impreuna fara incidente! :D Asa dotat...un pret se poate? :)

Link către comentariu

Ups, dupa cai sa presupun ca e un 2.0TDI? Pai daca face ca un tractor atunci meri cu el la service, CR-ul de 2.0 de pe B7-ul e (re)cunoscut pentru silentiozitate...si interiorul pentru excelenta izolare fonica. Oricum, buna configuratie, cat mai multi km fara incidente!

Link către comentariu

E si mai silentios decat CR-ul 2010 ?

Hai cu pozele.....

Modificat de forceturbo
Link către comentariu

Foarte frumoasa combinatia de culoare exterioara si piele interioara! Felicitari pentru achizitie!

Modificat de forceturbo
Link către comentariu

Multumesc tuturor pentru urari! (chiar si lui Sorin pentru ca stiu cat de corect sunt :icon_cheesygrin: )

Vis a vis de "troncaneala" motorului, don't get me wrong....eu am trecut de pe motorul Diesel 2.0 4D4 care are un cu totul alt fel de timbru. Comparand direct intre cele 2 , nu stiu cum sa va explic sa ma intelegeti corect....motorul TDI de la VW are acel zbarnait care ma face sa ma gandesc la tractor :icon_redface: Este impresia intre cele2 motoare.

Binenteles ca motorul este in limitele bunului simt ca zgomot, cand este turat ba chiar dispare complet sunetul respectiv.

Cutia este bestiala si peste asteptari.Motivul principal pentru care am hotarat sa iau vw a fost DSG6.

Suspensia este putin cam tare pentru gustul meu dar trebuie sa inteleg ca la 170caluti nu se poate altfel.

Masina mananca asfaltul. Recunoasc mai sunt cateva chestii care mi-ar fi placut sa fie mai altfel....dar sunt constient ca nu le poti avea pe toate :icon_redface: Per total este ceva nou si incitant pentru mine.

post-64001-0-54806000-1348572009_thumb.j

post-64001-0-37594600-1348572022_thumb.j

post-64001-0-60052500-1348572037_thumb.j

post-64001-0-99484400-1348572048_thumb.j

post-64001-0-25838200-1348572073_thumb.j

post-64001-0-35049100-1348572256_thumb.j

post-64001-0-16745800-1348572273_thumb.j

Modificat de forceturbo
Link către comentariu

Nu e noua, nu? Tapiteria de la scaunul soferului arata ca dupa 50k km, plus ca Climatronicul ala nu se mai monteaza de ceva timp...

Link către comentariu

Masina nu-i noua, normal ca n-am inebunit sa dau bani de noua pe ea: :icon_cheesygrin: Dar este 2012 si are doar 21K. Noua ar fi fost peste 37Keuro. Eu am dat 26K Merita cu varf si indesat diferenta. 3 ani si 2luni garantie in continuare.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu

Hmm, Climatronicul nou se pune din saptamana 45 a lui 2011 (nov. 2011 mai exact). Poate ca masina ta este MJ2012, dar bag mana in foc ca e fabricata in 2011. A mea are acelasi climatronic ca al tau, si a fost printre ultimele la care s-a montat acel Climatronic.

Link către comentariu

@florin

Da, mocca antracit culoarea

@dinu_s

cu siguranta este fabricata in 2011 dupa clima dar pe carte este trecuta 2012.Personal chiar mi-am dorit sa gasesc cu clima de G6 ca-mi place mai mult

Modificat de forceturbo
Link către comentariu

Toate masinile construite dupa jumatatea anului 2011 sunt inmatriculate 2012, asa se face de cand e lumea, si masina e considerata an de fabricatie 2012.

Link către comentariu

Ce legatura are data inmatricularii cu data intrarii in productie a unei masini?! :dry:

Exemplu concret, masina mea: fabricata pe 27.09.2011, Modeljahr 2012, inmatriculata in noiembrie 2011

Link către comentariu

Cu siguranta a vrut sa se exprime cum ca masinile fabricate dupa week45 2011 intra ca 2012 in 'cartea de identitate'

Link către comentariu

Am vrut sa zic ca sunt trecute ca 2012 in cartea de identitate, exemplul tau este concludent, masina fabricata in 2012 (Modeljahr 2012) si inmatriculata in 2011.

Link către comentariu

Suntem deja offtopic dar eu vorbeam numai de data fabricatiei, adica data exacta la care masina a intrat in productie. Numai aceasta data are relevanta in discutia asta (e sau nu inainte de W45 2011). Daca vrei s-o afli pe a ta, este pe eticheta cu PR-codes la roata de rezerva sau pe eticheta lipita in cartea de service. Modeljahr-ul masinii e alta discutie....

Am vrut sa zic ca sunt trecute ca 2012 in cartea de identitate, exemplul tau este concludent, masina fabricata in 2012 (Modeljahr 2012) si inmatriculata in 2011.

:) da, m-am prins ca la asta te referi

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!