Jump to content

Adaosuri comerciale service


adi
 Share

Postare recomandată

Am masina cumparata in leasing,in garantie si inca n-am fost la nici o revizie,pt.ca inca n-a sosit vremea.

Dar ma gandesc de acum ce sa fac atunci cand va veni sorocul,in asa fel incat sa fie bine si pt.masina si pt.buzunarul meu.

E bine sa ma duc la service si sa las in seama lor consumabilele sau sa le cumpar din alta parte?Intrebarea e valabila si in cazul unei reparatii unde e nevoie de piese noi.

In cazul unei defectiuni ulterioare reparatiei,service-ul nu poate invoca motivul ca se datoreaza piesei sau consumabilelor care au fost achizitionate de la alt magazin?

E clar ca pt.a evita orice interpretare cat si pt.comoditate cel mai bine e sa lasi totul in seama lor,dar asta nu costa f.scump,n-au adaosurile comerciale atat de mari la consumabile si piese incat sa nu merite?

Ma intereseaza in special Avia,pt.ca in Pantelimon mi-ar fi cel mai aproape sa fac reviziile.

Care service Skoda (sau magazin,daca sunteti de parere ca totul trebuie cumparat inainte) are materialele,respectiv de Fabia,mai accesibile?

Poate ma pot ajuta cei cu mai multa experienta in domeniu,cu mai multe revizii la activ.

Multumesc!

Modificat de adi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la prima revizie am mers cu consumabilele in portbagaj (ulei+filtre) si am platit doar manopera. Si tot la Avia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general multe service-uri nu prea accepta chestia cu ele in portbagaj. Altele iti scriu ca ai venit tu cu ele si nu ofera garantie. Iar altele, nici nu le intereseaza. Oricum pretul la dealer este cu cel 10-30% mai mare decat in comert. Filtre bune: MANN, Knecht, Purolator, Bosch, FIAMM. Eu acum folosesc MANN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!