Jump to content

TV Tuner pentru RNS 510


danc2007
 Share

Postare recomandată

Si eu sunt interesat de asa ceva. Am gasit o interfata pe oemplus.ro , dar este la 200euro si nu dau atatia bani pentru o interfata, poate aduc alti colegi de pe forum la mai putin bani. :))

http://oemplus.ro/Pagina-oem.aspx?pag=produse&level=5&id=416&denumire=Interfata-multimedia---video-in-miscare&lastid=53&tip=Interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un TV Tuner dedicat ar fi de preferat. Pentru RNS 510 in acest topic, nu RCD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea are nicio importanta modelul de tuner TV atata timp cat este doar un receiver. Si din cate stiu eu, tuner TV digital V.264 AVC nu cred ca a produs vreodata VW.

Asa ca singura solutie ramane o interfata video + tunerul respectiv.Ca interfata este pentru RCD sau RNS este acelasi lucru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este la 200euro si nu dau atatia bani pentru o interfata

Ce i-ai aratat tu e 650 de euro...

Solutie ieftina nu cred ca exista pentru tuner. Cea mai ieftina varianta e sa vinzi RNS-ul si de banii aia sa iei o replica chinezeasca, una care are si tuner.

Altfel, interfata postata mai sus, pentru RCD 510, merge si pe RNS si ofera intrare pentru un tuner, care trebuie cumparat separat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tunerul nu stie H.264AVC tot degeaba. Nu va putea fi folosit in RO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara interfata de intrare video nu se poate lega TV Tunerul la RNS510? Cumva "pe direct" ..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este la 200euro si nu dau atatia bani pentru o interfata

Ce i-ai aratat tu e 650 de euro...

Solutie ieftina nu cred ca exista pentru tuner. Cea mai ieftina varianta e sa vinzi RNS-ul si de banii aia sa iei o replica chinezeasca, una care are si tuner.

Altfel, interfata postata mai sus, pentru RCD 510, merge si pe RNS si ofera intrare pentru un tuner, care trebuie cumparat separat...

Ceea ce eu i-am aratat colegului este de pe oemplus.ro

Poti sa intri si sa vezi ca este la 200euro. Atat arata pe site.

Daca tunerul nu stie H.264AVC tot degeaba. Nu va putea fi folosit in RO.

O.T.: - ai idee ce interfata trebuie sa pun ca sa am video in motion? Ai asa ceva de vanzare?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si eu sunt interesat de asa ceva. Am gasit o interfata pe oemplus.ro , dar este la 200euro si nu dau atatia bani pentru o interfata, poate aduc alti colegi de pe forum la mai putin bani. :))

http://oemplus.ro/Pa...53&tip=Interior

"Interfata multimedia care permite adaptarea unor accesorii auxiliare pe sistemul de navigatie orignal al masinii cum ar fi: camera marshalier, dvd player, tv tuner, etc".

costa 200 euro doar acel adaptor ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Ce-mi trebuie pentru ca RNS-ul sa poata reda TV? Am interfata video in motion.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poti spune si mie ce model de interfata "video in motion" ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Se mai poate instala tv tuner digital pe RNS510 daca am camera spate OEM si ce mi trebuie?merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!