Jump to content

eroare bec ars - intermitent


Andrei 1p
 Share

Postare recomandată

Salutare,

de vreo 2 saptamani am eroare de bec ars pe dreapta spate, becul de langa cel de marsarrier. problema e ca becul e bun, din cand in cand dispare eroare si becul se aprinde. am verificat mufele, totul pare ok. Aveti idee de la ce poate fi?

PS am incercat cu un bec de la alt leon si aceeasi problema. ba merge ba nu merge

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe tester ai bagat-o..e o chestie..sa anulezi eroare de bec ars..nu ai pe nimeni care sa te ajute pe acoolo

?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica si contactele de la soclul becului, eventual schimba becul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am schimbat becul, contactele par ok. maine o duc la tester, pb e ca nu vreau sa sterg numai eroarea, vreau sa si mearga becul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta si contactele de la cablaj spre stop poate sunt oxidate in zona respectiva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate mufa de la lampa si intareste-i contactele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc daca era mufa oxidata sau pb cu cablajul nu mergea deloc...ori la mine 2 ore merge 3 zile nu si tot asa..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil sa ai contact imperfect. La unele Seat-uri, au prostul obicei sa topeasca un pic, soclurile....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lamela care face contact la fundul becului este apasata mai mult decit pozitia normala cind pui becul , ea revenind spre inafara ( deci spre bec ) datorita elasticitatii pe care in timp o mai pierde... Foloseste o tija subtire de lemn sau plastic si trage spre inafara lamela, si in mod sigur ai scapat de problema...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

becul are contacte pe lateral, se aseamana cu un bec cu led...nu e nici o lamela de care sa pot trage, intra ca pe sina ca sa zic asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le strangi un pic..... ai bec w21w.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!