Jump to content

Rave
 Share

Postare recomandată

Skoda Octavia Tour nu mai exista, va fi inlocuita de Rapid/Toledo. Materialele sunt identice Rapid - Toledo, deci nu vad problema cu zgarcitul la calitate tipica Seat. E o masina corecta, problema e ca pretul e cam mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mumus.

    12

  • Cristian

    9

  • Rave

    5

  • cosmindumi87

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu il detin de cateva luni, consum bun, 'fuge' bine ptr cei 85 caluti ai sai, si arata si mai bine :)

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-141780-14114765636338_thumb.jpgpost-141780-14114766025394_thumb.jpgpost-141780-14114766165844_thumb.jpgpost-141780-14114766402726_thumb.jpg

Masina intre timp a mai primit cateva upgrade-uri.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai pun cateva poze.post-141780-1411477904999_thumb.jpgpost-141780-14114779189266_thumb.jpgpost-141780-14114779268377_thumb.jpgpost-141780-14114779361108_thumb.jpgpost-141780-14114779450226_thumb.jpgpost-141780-14114779545219_thumb.jpgpost-141780-1411477973181_thumb.jpg

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super faina masina! Imi aduce aminte de fostul meu Toledo 1L(5 usi, 550 litri portbagaj), o masina de familie numai buna de concedii; sa o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea cat mai mult timp.

PS: faine si pozele mai ales cea cu portbagajul, atuul lui Toledo! :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi place, multumesc ptr cuvintele frumoase. Consuma putin, merge bine, am deja 3000km cu ea.

La 130 km/h are 3000 rpm, deci se preteaza si autostrazii, dar si liniutelor, ptr ca in tr 2 ajung la 100 pe ceas, real dupa gps vre 96 :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr detinatorii acestui model:

 

Pe faza scurta din fabrica aveti montate becuri h7 long life Philips. (daca nu ma insel in carte scria ca vine cu osram)

 

Eu am montat in locul lor osram silverstar 2.0

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare domnilor! 

Un prieten a achizitionat de curand un Toledo echipare Style. Are comenzi pe volan pentru telefon si sistemul audio 1.o de la Seat. Am incercat sa gasim cum putem conecta telefonul sa poata folosi comenzile de pe volan pentru telefon.

Aveti vreo idee ?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are bluethoth? Daca nu, sa incerce sa conecteze telefonul prin mufa aux.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are bluethoth. Din sistemul audio are optiune de CD si AUX. Am conectat telefon prin aux si poate folosi telefonul, numai ca nu poate raspunde/inchide folosind comenzile de pe volan destinate telefonului.

Ne gandeam ca poate ii ceva optiune ca trebuie activata pentru a putea folosi comenzile pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu are bluetooth nu se pot folosi comenzile pentru telefon de pe volan. Singura solutie e sa cumpere un modul bluetooth OEM pe care il poate monta si atunci va avea posibilitatea sa contecteze telefonul la acest modul pentru apeluri, dar si pentru a asculta muzica de pe telefon, prin bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa banuiam si noi dar nu eram foarte siguri. Aveti vreun cod OEM pentru acest modul ? Cu modulul instalat ii sunt accesibile si comenzile de pe volan ?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comenzile de pe volan trebuie sa functioneze si acum, cu exceptia celor pentru telefon. Este posibil ca pentru functionarea comenzilor de pe volan sa fie nevoie si de inlocuirea altor module de la volan. Masina are comenzile pentru audio si computerul de bord functionale in acest moment? De asemenea, masina are tempomat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze m-am exprimat gresit. Comenzile de pe volan functioneaza mai putin cele pentru telefon. Are si tempomat jucaria si functioneaza.

Nu imi era clar daca cu modulul  bluetooth instalat o sa functioneze comenzile pentru telefon fara vreo alta adaptare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru mai multe informatii te rog sa citesti topicul din linkul de mai jos, trateaza acest subiect si sunt si codurile de produs ale modulelor Bluetooth, precum si diferentele intre acestea.

 

http://vwforum.ro/topic/101161-conectivitate-bluetooth-oem/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa va mai intreb ceva, am vreo 3500 km facuti, dar pe interiorul tevii de esapament am depusa funingine multa. Nu ulei, funingine. Ca idee la celelalte benzinare aspirate dupa 80-90 000 km nu aveam nici jumate din cat am pe seat. La benzinare turbo e normala funinginea pe teava de esapament? Sau este semn al subturarii? Ca supraturat nu merg. Schimb tr 2 la 2800-3000rpm, in tr 3 pe la 2500 si in tr 4 depinde. O mai urc si in 5000 dar mai rar. De azi am inceput sa nu mai folosesc tr 4 si 5 in oras. Voi ce spuneti?

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Sa stii ca nu sunt asa de multi posesori de Seat si mai greu primesti raspuns daca scrii in aria asta. Eu cu Leon, daca am ceva scriu in sectiunea de Golf. Daca crezi ca ai o problema la motorul de 1,2, scrie mai bine in sectiunea asta, unde sunt foarte multi urmaritori: http://vwforum.ro/topic/86370-motorul-12-tsi-probleme-si-rezolvari/page-51#entry2441225

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am fost acum, de craciun , la bunici, am masurat consumul, si dus, si intors, ca de mult nu am mai scos-o din oras.

La dus, Brasov-Covasna (un sat din Cv) 5.3 medie, 63 km parcursi, 73 viteza medie.
La intors, 5.2 mediu, tot 63 km parcursi, cu viteza medie de 61 km /h.

Eu zic ca este un consum ok, 3 adulti si un kinder, bagaje minime, 3 grade celsius afara.

 

7857087DSC_6.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Faruri full led pe Toledo, bord de Rapid Spaceback, comenzi pentru toate geamurile pe portiera soferullui, parca si alte ceasuri... Un update finut dar de efect pentru masina!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceasurile mele sunt mai frumoase, in rest, jos palaria. Oare farurile se pupa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare, Seat Toledo, nivel echipare Reference Plus cu jante de aliaj de 16" cu ce pneuri vine ? 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!