Jump to content

Tuning exterior - bodykit-uri, folii,etc


Dun
 Share

Postare recomandată

vreau sa dau si eu jos emblema cu polo si cea cu 1.4 :) a mai dat cineva jos asa ceva, daca da sa mi zica si mie cum se face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dun

    25

  • qwk

    17

  • The_Ego

    16

  • Circoloco

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cica trebuie incalzite cu un feon ca sa le poti da jos usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut un tutorial pe youtube in care le incalzea dupa care le dezlipeste cu ata dentara, ok pana aici dar ma intereseaza daca nu cumva au alt sistem de prindere sa ramana gauri  sau ceva :)))

Modificat de fernando01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cică prinderea ar fi doar prin lipire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am dat eu jos si nu este nici o gaura ; putin incalzite si apoi tras cu grija de ele,daca ai ata dentara si mai bine,apoi ce mai ramane pe masina se curata cu putin polish. Spor,e foarte simplu !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezidurile ramase se pot curata foarte usor cu WD40. Si eu le-am dat jos si asa am facut..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

As vrea sa vopsesc sigla grila fata..... in negru mat...ceva  pareri? ceva sfaturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reușit sa dau sigla cu vw jos fara sa rup cele trei cleme...și acu nu știu dacă o vopsesc sau pun folie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as face in felul urmator:

 - mai intai colant

 - apoi, daca nu iti place cum iese, incerci sa o vopsesti

 

Dar, eu, fiind in fata aceleiasi optiuni (sa obtin o emblema neagra, cu finisaj de calitate) am ales sa cumpar cele doua embleme din link-ul pe care ti l-am trimis. Le-am primit deja si sunt super multumit de calitatea lor. Vezi ca ai posibilitatea sa cumperi doar eblema din fata si evident ca vei plati pe ea mai putin decat pachetul pe care ti l-am sugerat eu (cred ca am vazut-o cu 12 dolari).

Mie mi-a venit in 22 de zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pt.sfat,dar sincer nu mă prea pricep la anumite chestii...Așa ca dacă mă poți ajuta tu cu cumpărarea ei ar fi super.dacă nu ăsta e încerc sa o îmbrac în folie prima mișcare ca sincer cu vopsitul am un semn de întrebare în timp....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Nu stiu de ce nu am postat si aici atunci cand am facut modificarile respective.

Bara spate de Polo GTI 6R pe HighLine 6R link, link2

Pragurile de Polo GTI montate pe un HighLine: link, link2 , codurile pieselor fiind aici

Evacuare de Polo GTI 6C montata pe HighLine 6R, 1.2 TSI: link, link2, link3

Bara fata pentru versiunea R (nu RLine) montata pe un HighLine link, link2 codurile pieselor fiind aici

 

Si la urma ... hai sa ne radem.

Modificat de Dun
Am adaugat niste link-uri
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Am gasit astea la un pret de 150£, nu sunt noi dar sunt in stare foarte buna! Stie cineva daca este greu de demontat/ montat? Am cautat un tutorial ceva pe youtube dar nu am gasit

Multumesc!

Screenshot_20171117-052241.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua. Sunt relativ nou in acest domeniu, asa ca as vrea sa va cer parerea pentru a nu face o achizitie proasta. As dori sa imi schimb body kit-ul la masina. Am avut "deosebita placere" sa imi gasesc masina zgariata in parcare si cu ocazia asta as schimba tot kit-ul. Tin sa mentionez ca am VW Polo 1.2 Diesel 75CP 2013. Am gasit urmatoarele parti si as vrea sa va cer parerea si sa stiu daca totul este compatibil:

 

Bara fata: https://www.pieseauto.ro/bara-fata/vw/polo-6r/bara-fata-volkswagen-polo-6r-2009-up-gti-look-oem-1329379299.html

Bara spate: https://www.pieseauto.ro/prelungire-bara-spate/vw/polo-6r/vw-polo-6r-extensie-spoiler-spate-sfx-1948260422.html

Praguri: https://www.pieseauto.ro/alte-piese-de-tuning/vw/polo-6r/vw-polo-6r-praguri-gt5-1801034985.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 09.01.2019 at 9:23, Caligules a scris:

 

In principiu sunt compatibile toate, cel mai bine suni pe respectivii si le dai seria de sasiu, sau codurile de piese de pe masina ta, sa vada ei daca sunt compatibile.

Iti las aici mai multe oferte, trebuie sa dai cateva telefoane poate optii un pret mai bun

Bara fata : https://dezmembrarisipieseauto.ro/dezmembrari-auto/volkswagen/polo-6r/elemente-caroserie/bara-fata-completa

Bara spate : https://dezmembrarisipieseauto.ro/dezmembrari-auto/volkswagen/polo-6r/elemente-caroserie/bara-spate

Praguri : https://dezmembrarisipieseauto.ro/dezmembrari-auto/volkswagen/polo-6r/elemente-caroserie/praguri

 

Nu iti recomand sa cauti pe olx , cel mai bine caute pe site-uri de profil, sau site-urile parcurilor de dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Baieti, poate ma puteti ajuta voi, stiti cumva cum se demonteaza pragurile (cel de plastic evident) la un model BlueMotion?

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On 30.10.2012 at 15:34, Circoloco a scris:

Pentru cei intereati, replici care se apropie destul de mult de original

 

Care este pretul??

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!