Jump to content

Coduri motor Golf5


gorrocs
 Share

Postare recomandată

Se poate ca in carte sa ai un cod de motor si in talon altul??? In carte am BKC si in talon BXE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GunX

    6

  • GABIVVX

    5

  • SpeedeR

    4

  • Dolfin

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 9 months later...

Stie cineva care este diferenta dintre BKC si BXE? Vad cilindree si puteri egale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

am citit

Modificat de vw11wst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt vw11wst Din 2007/2008 sunt si euro 4 fara filtru de particule. asa am eu 1,9 tdi, 105 cp, tip motor BXE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci, cred că mai bine m-aş uita după un golf cu un motor altfel dec

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25 % :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Se poate ca in carte sa ai un cod de motor si in talon altul??? In carte am BKC si in talon BXE.

La multi ani!

De cateva saptamani am achizitionat un Vw Jetta (1.9 TDI 105 Cp) si am aceeasi problema cu PaulBogdan, in talon am trecut BXE, iar pe abtibildul din portbagaj si cartea tehnica a masinii BKC; deci pe cine sa cred?

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amandoua codurile sunt pentru 105 CP. Pe abtibildul din portbagaj ai cu ce s-a livrat masina din fabrica. Ca sa te asiguri ce ai pe masina, cauta codul si seria de pe blocul motor - vezi atasament. Mai trebuie sa ai un abtibild si pe capacul superior al curelei de distributie.

Engine number.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult; m-ai lamurit, m-am uitat pe capacul de la distributie si scrie BXE, deci e BXE. Apropo stie careva cum pot afla diferenta intre BXE si BKC?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

diferenta este de un senzor in plus si de ecu ex:LA BKC SHUT OFF-UL DE LANGA EGR ESTE ELECTRONIC,LA BXE ESTE VACUMATIC IAR ECU LA BKC EDC16U1 SI BXE EDC16U34.....ASTA ESTE DIFERENTA,IN REST SUNT LA FEL AMANDOUA...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
petrisoralexandru88

La golf 5 an fabricatie 2004 model 1.6 FSI ce distributie are? Lant sau curea? Multumesc. Nu stiu codul motor si poate ma ajuta si pe mine cineva. Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BLF si BAG au distributie pe lant ... BAG eu stiu ca e din 2004 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt 3 coduri de motor ;1.6 FSI 10.03> - 85kw 115cp 1598cm cod motor BAG, BLF, BLP,toate au distributia pe lant.

In schimb la GOLF 4 1600 FSI cod motor BAD 81KW 110CP distributia e pe curea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. A inmatriculat (prima inmatriculare) cineva de curand vreun 1.9 TDI 105 cai cod motor BKC. Iese Euro 3 sau Euro 4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ptr. BKG ce distributie am?pe lant sau curea am luat-o acum.Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Motoarele 1.9 Tdi 77KW 105CP, montate pe Golf5, Octavia2, Seat Leon (si probabil si alte masini) cod: BSW, BJB, BKC, BLS, BSV, BXE ce norme de poluare au? Eventual daca puteti sa atasati o lista sau sa scrieti la fiecare.. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti ... Care ma ajuta si pe mine , vreau sa cumpar o masina si are motor 1.4 FSI cod motor BKG , nu gasesc acest cod de motor , exista un alt cod de motor care se poate pune fara nici o problema ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k1

txa de inmatriculare a fost de 170 lei, distributie lant, 16 valve

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motoarele 1.9 Tdi 77KW 105CP, montate pe Golf5, Octavia2, Seat Leon (si probabil si alte masini) cod: BSW, BJB, BKC, BLS, BSV, BXE ce norme de poluare au? Eventual daca puteti sa atasati o lista sau sa scrieti la fiecare.. Multumesc!

Toate EURO4!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Sunt in cautarea unu VW Jetta si tot vad anunturi cu 1.6 MPI Euro 5. Am inteles ca motorul BSE este Euro 4, dar s-au pus si motoare Euro 5 pe Jetta din 2007 - 2008?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A existat un 1.6 cod motor CCSA, ce s-a pus pe Jetta/Golf 5 din noiembrie 2007, care ulterior s-a folosit si pe G6. Dupa denumire e posibil sa fie euro 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!