Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

On 16/04/2016 at 1:21 PM, seanjohnn said:

CC-ul asta putem spune ca e chiar full options, dar pretul cam ridicat (nu fac reclama, si eu sunt in cautare)

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GgRDz.html#dea793e613

Pt anul ei este full. Lipseste doar IC color. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E color IC'u. Poate doar HomeLink'ul sa-i lipseasca ... nu se observa din poze postate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are Lane si Front assist. Sper sa nu gresesc dar stiam ca optiunile astea nu se pupa cu parbrizul incalzit (care are acele striatii pe el). E ori ori! Alegi ce-ti este mai folositor! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi tu ca e 2011 tinand cont ca nu are ceasul si modelul nou de schimbator dsg? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

22 minutes ago, iobau998 said:

E troaca. 

 

Detaliaza te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E troaca. 

8 hours ago, Alungatu said:

 

Detaliaza te rog.

0 dotari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar, nu prea are, insa senzorii de parcare, navigatia, comenzile pe volan, nu sunt optiuni? Sau sunt dotari stock?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care navigatie ca nu are navigatie? Inainte uita-te ce dotari ar trebui sa aiba un cc pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, scuze, asa zic eu la cele care au "multimedia" ala color si nu cel clasic. Cele ce au navigatii, au si harta de Romania?
 

OK, sunt constient ca nu e full options, insa nici cheala nu pot spune ca e. Ce m-ar interesa, e un pret corect ptr ea? Ptr optiunile care le are, pentru felul in care arata, e pretul OK? Motorul, are ceva probleme (defecte) cunoscute?

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da, e cheala, in afara de niste senzori de parcare si de presiune in roti nu vad sa mai fie nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, si la banii aia zici ca pot sa iau alta mai dotata si cam cu acelasi nr de km ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La capitolul dotari e cheala. Dar daca km sunt reali, la banii aia e parfum. Daca mai poti negocia si rupe ceva sau sa o iei fara TVA ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca o iau fara TVA, n-as plati TVA-ul la inmatriculare in Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o iei fara tva prin "baieti" nu pe firma ta! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca km sunt reali e f ok pretul. Nasol ca nu are xenon. 

Vezi ca masina e euro 4 cred, si taxa e maricica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si consuma si vreo 14-18 l/100km prin bucuresti . dar la banii astia ce mai conteaza .... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca si-a dat si nenea seama ca e prea ieftina ... si-a mai pus 1000 euro in plus :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

va scriu in speranta ca in viitorul apropiat cu ajutorul vostru imi voi gasi masina de care ma voi bucura in fiecare zi.

In prezent am un Audi A2 1.4 TDI, care e o masina foarte bine gandita, dar deja are o varsta si motorul acela nu imi da siguranta dorita pe drumuri lungi. Asa ca am hotorat sa trec la un alt nivel si sa-mi gasesc o masina in care ma urc in fiecare zi stiind ca nu ma va lasa pe drum, si imi va oferi placerea de a o conduce si sa ma uit la ea. Pentru mine aceasta masina nu va fii sa ma duca din punctul A in punctul B. Va trebuii sa fie o placere, un viciu :D 

Stilu meu de condus e unul normal, sunt mai comod de felu meu si pun accent pe siguranta. Stau intr-un oras mic, dar 90% fac drumuri lungi, peste 300 km. In oras pana la lucru maidegraba folosesc bicicleta. Din cauza asta anul trecut am facut in jur 13,000 km. Probabil cu urmatoarea masina voi face mai mult. 

Am analizat piata din Romania, si la bugetul meu intra BMW F10 care ma atrage. Totusi au km dubios de putini ori dotari de baza. Dupa asta am ajuns la concluzia ca VW CC imi poate oferi ce imi doresc. Ca alternative in caz ca nu gasesc un CC potrivit iau in considerare VW Passat B7 ori BMW F30.

Am citit acest topic si cel cu probleme cap coada de vro 2 ori. M-a speriat putin modelu dintre 2008 - 2010, cu problemele lui, dar totusi cel facelift de dupa 2012 par a fii mai inchegate. Si din aceasta cauza, si din cauza ca imi place aspectul mai mult la acest model , voi incerca sa gasesc unul potrivit.

Ce cred ca e necesar din punctul meu de vedere:

motor: 2.0 TDI (nu exclud 1.8 sau 2.0 TFSI)

schimbator: DSG (nici vorba de manuala)

km: sub 200.000 (totusi are 3 ani masina)

dotari: xenoane, incalzire scaune, senzori de parcare, navigatie, tempomat, leduri faruri din fata, scaune piele sau macar ceva combinat cu piele (in rest chiar nu stiu ce e necesar)

dotari dorite dar not a must: parbriz incalzit, DCC, ACC, front assist, webasto, camera masarier, scaune ventilate, dynaudio

locatie: indiferent (ma pot juca cu bugetu dar nu cu mult) 

buget: 16.000 euro (consider ca e un buget onest)

Pentru inceput postez una care mi se par okey la prima vedere:

http://olx.ro/oferta/volkswagen-passat-cc-ID64pZ6.html#d2c3a273ee

Astept sfaturi in legatura cu dotari, achizitie, optiuni ori chiar propuneri cu masini care va vi se par potrivite.

Ca fapt divers am dat peste acest site care pare interesant si incerc sa ma interesez care sunt termeni lor: http://www.autoneto.lv/en/

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pentru dublu-post, nu pot edita postul de sus.

 

Urmeaza saptamana asta sa se duca cineva sa vada masina din linkul de mai sus, ce parere aveti? Face banutii? E euro 5 cum zice nenea? Ca am mai vazut unele CC-uri din 02/2009 care ziceau ca sunt euro4.

Nu sunt cunoscator in ale CC-ului, insa cred ca are minimul de dotari necesare. Ma insel?

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!