Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Alex sunt de acord cu tine dar la drumurile noastre eu nu am avut ocazia sa folosesc modul sport. In combinatie cu jantele pe 18 imi rup rinichii :)

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex sunt de acord cu tine dar la drumurile noastre eu nu am avut ocazia sa folosesc modul sport. In combinatie cu jantele pe 18 imi rup rinichii :)

 

Stiu ce zici jante pe 18 cu suspensia pe sport o face foarte rigida dar atunci cand conduci sportiv si mai ai si un drum cu multe curbe, de ex dupa Valcea toata Valea Oltului eu am folosit mod sport cu placere.

Nu este o optiune must have dar daca poti sa alegi eu as zice ca e un plus si nu un minus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti ?

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34323354.html

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34314631.html

preturile sunt ok pentru ce ofera aceste 2 modele?? Deoparte am pus pt schimbul de ulei , filtre si distributie.

[url=http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34323354.html] referitor la masina asta am vb prin mail si a zis ca o lasa la 13.200 . Ce parere aveti ? Merita ? Modificat de suciuvlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita banii. Doar sa fie in regula.

In rest, chiar merita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@suciuvlad

 

Parerea mea e ca pentru un minim de confort iarna, daca vrei scaune de piele cum e masina din anuntul de AICI, sa cauti scaune incalzite.

 

Cea din anunt nu are asa ceva si s-ar putea sa fie dureros tare la spate iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@suciuvlad

Are dreptate Jorjel cu scaunele incalzite. In rest cred ca se poate una mai dotata la banii aia. Daca e sa o compar cu a mea care e cam din aceeasi perioada de fabricatie, 03.11. cred ca poti lua una mai dotata sau poate mai lasa la pret. Oricum, ar cam trebui sa o verifici la reprezentanta.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu observasem ca nu are incalzire in scaune , probabil de aceea a si lasat la 13.200 din prima. A zis ca e de acord cu testare la reprezentanta ca este langa ei la 50 m. Problema e ca nu pot lua liber de la servici. O sa mai astept, pt ca incalzire in scaune chiar as vrea sa aibe masina. Poate mai apare ceva pana in noiembrie cand iau concediu. Va multumesc mult de sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta ceva cu mai putini km, 200mii deja o sa incepi tu sa bagi bani in ea. Masina are carlig inseamna ca a tras la viata ei o sa fie mai obisita decat o masina fara carlig. Nu cred ca cineva pune carlig si nu il foloseste, daca e de prin Germania, Franta a tras rulota dupa el. Grija mare

Modificat de _Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o chestie la care nu ma gandisem. Multumesc mult. O sa mai caut pana in noiembrie, pt ca este timp. Stiu ca nu sunt permise comparatiile, dar nu am gasit pe forum un versus sau ceva, dar daca as mai pune ceva bani sa ma indrept spre un a5 sportback 2.0 tdi ? Iese din discutie 3.0 tdi pentru ca nu am nevoie de un motor asa mare pentru ce cumpar eu masina. E o diferenta mare intre masini ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unul as pune mai multi bani si as lua un CC mai dotat si km ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sincer am gasit si pe autovit cateva CC-uri doar ca cele mai bine dotate vin automat cu dsg. Problema e ca am o mica retinere in a cumpara masina cu dsg, pt ca am tot vazut cateva topic-uri in care se plangeau de reparatia cutiei ca e foarte scumpa. Eventual as putea merge pe ideea ca nu as fi cel mai ghinionist om sa mi se strice din prima si as putea cauta ceva de genu : http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34314686.html . Probabil si asta as putea-o lua mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici nu stiam ca exista CC fara scaune incalzite, mai ales cele cu un interior mai upscale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deobicei cele de pe mobile sunt mai scumpe , dar in cele mai multe cazuri masinile sunt asa cum prezentate fara probleme ascunse sau km manariti . Probabil ca pe aici se invarte pretul in germania , diferanta cam mare intre mobile si autovit de preturi , cv e pare a fi necurat.Masina din link arata bine .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristi07

 

Nu mi se pare deloc suprapret! Ala e pretul corect si sunt convins ca nu pot fi dubii la km. In plus masina are si RNS, webasto, parbriz incalzit electric. E pretul corect pentru km, anul si dotarile ei. In primavara, un prieten stabilit in Germania si-a cumparat un CC similar cu ala cam la acelasi pret.

Ca si un plus de incredere si zona unde e autohaus'ul e buna. De pe la samsari am auzit ca in partea de NV a Germaniei se gasesc cela mai ok masini.

 

@suciuvlad

 

Vad ca te orientezi spre masini in jur de 15.000 EUR. Nu stiu daca gasesti A5 in banii aia sa aiba si ceva dotari si nici km cu mult peste 100.000. Cel putin eu anul trecut nu am gasit. Tot ce se preta pe dorintele mele era de la 27-28 mii in sus. Am ramas la CC (oricum pentru CC ma dusesem).

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as ramane tot pentru CC. Ma atrage mult mai mult decat un a5 sportback. Doar sa gasesc ceva ce sa imi placa si sa aiba si dotarile necesare. Poate pana la urma o sa caut si dsg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina de pe mobile cam ala e pretu real la ce dotari si km are.

Modificat de _Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi!

Pareri despre CC-ul acesta?

http://www.evilcris.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C34332559.html

Masina este luata de noua din romania, a fost cumparata in sistem leasing si neachitata(auto recuperat). Lipseste manualul, cartea service, vanzatorul a oferit VIN-ul pt verficare km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine in poze .

Daca vanzatorul zice ca e recuperata de la leasing singura posibilitate sa verifci daca e adevarat e sa mergi cu seria de sasiu la o reprezentanta .

Contracost binenteles .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are AC Climatic, nu Climatronic si faruri cu oglinda (nu cu lupa). Daca vrei un Passat CC ca sa se uite lumea pe strada dupa tine, e ok; daca vrei masina ca sa traiesti experienta full banana, cauta una mai dotata..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are un r-line full cu dsg , suspensie reglabila doar ca la km astia sincer mie cam frica de dsg si suspensia reglabila plus ca vreau una neagra metalizat. De pica dsg.u si suspensia reglabila trebuie sa ma caut prea adanc in buzunar. Sincer nu ma deranjeaza AC sau climatronic pt ca folosesc f putin ac, iar farurile cu halogen nu mi se par urate..doar ca nu sunt xenoane, dar nici asta nu e un must have. Avand in vedere pretul cerut daca as scoate-o la 12 mii sau putin sub 12 mii ar fi un pret corect pt masina si dotari ? La cati km trebuie sa schimb distributia ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imediat, ca nu-i stii istoricul. Altfel la 210.000 km :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In carte scrie ca se schimba distributia la 180.000 km, dar eu sunt de parere ca la achizitionarea oricarei masini s.h. trebuie schimbata distributia pentru siguranta.

Legat de masina, e ok daca zici ca nu te deranjeaza farurile. Dar gandeste-te ca sigur peste 1-2 ani o sa vrei xenon si o sa te coste ft mult sa faci ceva ca la carte, adica sa montezi faruri cu lupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am verificat de la ei dupa VIN, 3 Passat-uri B6 din 2009 si toate erau cu km da-ti inapoi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!