Jump to content

EGR pinout


Aurelian 6n2
 Share

Postare recomandată

Salut, poate cineva sa-mi dea o mana de ajutor si sa-mi spuna semnificatia pinilor (pin out-ul) de la supapa EGR pt. masina din semnatura ? Macar pinii de la solenoid daca se poate...

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate mai multe detalii? - an fabricatie, cod motor?

LE: vezi mai jos - sper sa te ajute

post-21426-0-11337900-1344623454_thumb.j

polo.zip

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos ! Fisierul ala .mdi nu l-am putut deschide din pacate...

Cum sunt pozitionati/numerotati pinii in mufa (sunt 3 sus si 2 jos) ?

Masina e din 2001 cod motor AUA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata , am gasit si pinout-ul. De acum ori la bal ori la spital... :sick:

De fapt aia e mufa, la EGR fa fi vedere "in oglinda".

egr pinout.bmp

Modificat de Aurelian 6n2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, eu sunt mai nou pe acest forum pt ca de curand am achizitionat un polo 6n 1997 37 kw 1.0. problema pe care o am eu este ca in momentul in care am consumatori mai mari la motor gen ventilator, viraj maxim la roti, deschidere trapa etc imi scade turatia brusc dupa care revine la loc. unii de pe forum spuneau ca ar fi de la alternator dar l-am masurat si este ok. ce nu stiu eu este daca aceasta masina este echipata cu egr si daca da unde se afla pt ca eu nu l-am gasit. il caut tocmai pt ca multi zic ca se poate sa fie si de la el. Va multumesc anticipat si daca nu am postat unde trebuie, sper sa puteti ierta :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca nu ai cumva un sunet ciudat - posibil frai alternator cu probleme. Fa-i o scanare pe grupul 01-Engine si vezi daca ai ceva erori stocate - asta ptr EGR.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, ma poate ajuta cineva cu un cod de supapa egr la un polo 6n din 2001,benzina,999 cmc,37 KW, tip AUC?! vreau sa caut si in germania sa vad daca este mai ieftin ca la noi- 700 lei si cred ca mi-ar fi mai usor daca stiu codul piesei. Merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci tare mult! intreb mecanicul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!