Jump to content

Suport telefon pentru echipare telefon Plus


MihaiMihai
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

am cumparat, in final, cradle de la Bury - multumesc Asterix pentru poze Azi l-am incercat, se potriveste perfect pentru Samsung S5,  e loc si pentru telefoane mai mari.

Pentru cei interesati, exista o companie in Romania, care  poate sa il aduca la comanda (nu fac reclama, daca vreti sa stiti compania dati un PM sau cautati in lista de parteneri pe site-ul oficial Bury). Mi-a venit comanda in 2 saptamani, poate dura pana la 4 saptamani, depinde cand face compania comanda la vendor. Am platit avans 50% cand am dat comanda  si 50% la ridicat. Total 320 lei. 

Sper sa va  fie de folos informatia.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pentru varianta cu suportul in cotiera la un passat variant 2012, ce solutie merge pentru un Samsung S5?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 8/25/2015 at 2:51 PM, makkai74 said:

Atentie! Trebuie sa fie Base Plate System 9. Exista si Base Plate System 8. Cu cel din urma nu este compatibil, doar cu System 9.

Am si eu aceeasi nelamurire ca unul din colegii de mai sus. Cum imi dau seama daca am System 8 sau 9? Pe al meu nu scrie nimic, e cel original din fabrica. Si din cate vad pe net System 8 arata la exterior identic cu System 9. Nu este cineva din zona Clujului cu un Bury sa il pot proba? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Tocmai am cumparat si eu Bury cradle 3XL pt system 9, am platit 330 lei. Merita fiecare banut :)

Singurul lucru ce ma deranjeaza putin e ca nu pot roti putin tot ansamblul spre sofer, sa vad 100% clar ecranul. Sau nu stiu eu cum se face.

Bury1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, am cautat peste tot sa vad daca gasesc o discutie despre pozitionarea modulului bluetooth la un Passat din 2014. Am cautat sub scaunul din dreapta fata, dar nu era nimic acolo. Passat-ul are bluetooth funcional, chiar l-am incercat eu, si e din fabrica montat. Daca stie cineva va rog sa ma ajutati in solutionarea enigmei.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca ai un rns315 si acesta are modul de BT incorporat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, Al Bundy said:

Inseamna ca ai un rns315 si acesta are modul de BT incorporat.

Eu am rns315 si modulul e sub scaun.

Din cate stiu eu exista si cu bt incorporat, dar tot315.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unitatea de media sau asa zisul casetofon e identic cu cel din poza. Ideea e ca vreau sa schimb modulul din Passat 2014 cu cel din Passat 2008 ( adica al meu ) pentru ca eu folosesc iPhone si doar pe noul passat 2014 functioneaza telefonul asta minune care imi aduce atatea "necazuri"..

image.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@boby1906 mai cauta odata sub scaun :) Ceva nu se leaga, daca ambele masini au aceiasi unitate media (RNS 510) care ai prezentat-o in poza, atunci, ambele masini trebuie sa aibe modulul BT sub scaun.

Succes.

Modificat de mihai p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sub scaun -dar pe podea in dreapta ar trebui sa fie o protectie de polistiren gri-negru si sub el este modulul. Polistirenul acela e clipsat cumva are niste urechiuse tot din polistiren. Deci ai grija cum tragi ca eu le-am rupt. Masina mea e in service ca as fi atasat poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulu bluetooth de pe passat 2008 l-am demontat deja de 2 ori stiu exact unde e si cum se demonteaza, ideea e ca nu gasesc modulu la pasatul din 2014, sub scaunul din dreapta fata nu are absolut nimica, inafara de firele pentru scaun, chiar am ramas uimit si eu.. As pune poze dar nu ma lasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu ai un kit AM de bluetooth pe passatul din 2014. Dar trebuia sa ai undeva buton de raspuns si inchis. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La passat 2014, imi arata agenda si telefonul pe ecran la rcd  510, am si butoanele alea negre pentru telefon amplasate deasupra de oglinda retrovizoare centrala, dar mai are in bord acolo unde e locul pentru cartea masinii un cablu usb care iese dintr-o unitate neagra...chiar interesant deja, e posibil sa fie ceva improvizare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai corect este un scan al masinii sa vedem ce ai pe modulul de telefon. Poate ne lamurim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-ul 2014 e la un prieten care aduce masini din germania, deci sigur nu mai ajung eu sa ii dau un scan poate o vinde weekend-ul asta..ideea era daca masina mai are cumva si alt loc unde se pune modulul de bluetooth. Dupa serie sasiu se poate verifica? Aia am pozat-o..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris mai sus.... din cate stiu eu sunt si modele care au BT incorporat in unitate ....nu e sub scaun. Zic bine, confirma cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, boby1906 said:

La passat 2014, imi arata agenda si telefonul pe ecran la rcd  510, am si butoanele alea negre pentru telefon amplasate deasupra de oglinda retrovizoare centrala, dar mai are in bord acolo unde e locul pentru cartea masinii un cablu usb care iese dintr-o unitate neagra...chiar interesant deja, e posibil sa fie ceva improvizare ?

Se numeste Media-In si poti asculta muzica de pe stick. Este din fabrica si costa destul de mult ca optiune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.. Va multumesc mult pentru ajutor si solutionarea dilemei..numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, Manuel N. said:

Am scris mai sus.... din cate stiu eu sunt si modele care au BT incorporat in unitate ....nu e sub scaun. Zic bine, confirma cineva?

Nu exista RNS 510 / 310 cu BT incorporat. Doar RNS 315 are sau nu BT incorporat. Colegul a postat o poza cu un RNS 510.

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA cel din 2014 tot acolo este modulul de BT, sub scaunul pasagerului prins in podea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

Am vazut si masini care nu au acel suport, enervant din punctul meu de vedere. Se poate demonta bucata respectiva de bord unde este acel suport si inlocuita cu o bucata fara suport? (ca cea din poza)

Multumesc

1280px-VW_Passat_Variant_B7_2.0_TDI_BMT_DSG_Highline_Deep_Black_Interieur.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate... doar daca schimbi toata plansa de bord - este parte din aceasta.

majoritatea nu au acel suport - spre norocul lor.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pe net de cumparat doar bucata aia din plansa fara telefon, insa e pe gri iar la mine interiorul e negru. O plansa completa costa cam 500-600Euro si daca mai adaug si manopera se va duce mult in sus pretul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dar nu stiu.......aceasta bucata nu este cumva lipita, de fabrica ? daca da, nu te sfatuiesc sa dezlipesti, lipesti, etc.. sa nu ramai cu zgomote la ea.

Vb cu vanzatorul, sa iti zica cum se prinde, eventual sa iti dea poze cu spatele placii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!