Jump to content

Suport telefon pentru echipare telefon Plus


MihaiMihai
 Share

Postare recomandată

nu, nu asta inseamna.

 

Premium sunt multe.... ce cod are modulul de BT ?

 

conexiunea Rsap - inseamna remote sim app... nu are legatura cu ce ai in cotiera, se leaga tot pt BT.

 

dupa ce s-a conectat telefonul la masina, poti intra pe telefon sa formezi de pe el, sa primesti/dai mesaje SMS, etc.... sau nu - doar din masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa trimit SMS si NU merge atunci cand e conectat la sistem.

 

N-am reusit sa vad codul BT pentru ca nu stiu cum sa scot cutiuta de sub scaunul pasagerului :-)

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoti capacul... prin tragere.

 

daca nu reusesti cu SMS si alte functii ale telefonului - ai modul mai vechi - cel cu 5Nx xxx xxx - si conexiune Rsap. Nu-l poti conecta altfel, de aceea nu poti accesa alte functii ale telefonului - internet, etc.

 

varianta - sa inlocuiesti modulul cu unul mai nou - tot Premium - din cele cu 3C8 xxx xxx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce nu pot adauga o poza.

 

Vroiam sa va rog spuneti ce am in cotiera? (e ca un incarcator de telefon sau bloetooth dar fara aparatul din el). Cu asta nu s-ar rezolva problema mea?

 

Multumesc

Modificat de vib
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu se rezolva decat asa cum ti-am scris mai sus - schimbat de modul BT - costuri - in jurul la 150 euro, modul 3C8 xxx xxx - ultima generatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai are cineva informatii despre suportul de la Bury? Este compatibil cu cel original de pe B7?

Din pacate colegul nu a mai postat o poza ca sa ne dam seama...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare la toata lumea,

tot urmaresc acest topic in legatura cu bt-urile

ma poate ajuta cineva cu raspunsuri la urmatoarele intrebari?

 

1.in legatura cu bt-ul ,nu reusesc sa conectez un s5 la bt-ul masinii si am citit pe acest forum si am inteles ca nu, dar am vazut aici un coleg ca la samsung alpha merge.existe vreun update de soft care sa rezolve aceasta problema?iphone -ul se conecteaza dar s5-ul nu.

2.cand conectez iphone-ul totul e ok sun,primesc apeluri , vorbesc dar cand primesc un mesaj sau o notificare nu se aude nimic nici la tel , nici in boxe.se poate rezolva cumva?este vorba de un b7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iphone se conecteaza priun UHV, si de nasta nu primesti atentionari si nu poti citi mesajele.

Samsung incearca sa se conecteze prin RSAP si posibil modulul tau sa nu stie rsap, incearca sa-l conectezi UHV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi de raspuns dar din pacate nu stiu ce inseamna UHV si RSAP.(rsap am citit ceva fugitiv mai sus si ar insemna direct prin acel suport de pe masina?sau nu zic bine...:/ sunt inceptor in ale b7-lui)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Remote Sim Acces Protocol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSAP inseamna ca preia functiile telefonului si telefonul are doar rolul de host pt SIM. In cazul asta tel ramane fara semnal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este compatibil cu cel original de pe B7?

Din pacate colegul nu a mai postat o poza ca sa ne dam seama...

 

Am inceput sa studiez si eu problema de adaptor pentru phone holder din secolul trecut de la VW. Nu imi trebuie nici macar conexiune la alimentare, ca pot incarca telefonul de la bricheta, imi trebuie doar un amarat de adaptor din plastic. Dar nu am gasit si se pare ca tot Bury ar fi solutia optima.

 

Daca tot asteptam poze, am gasit un filmulet cu un Bury montat pe un sharan. Cred ca suportul e acelasi:

si pare sa se potriveasca perfect. 

 

O alta varianta ar fi demontat holderul actual si de inventat ceva, sa acopar gaura ramasa, dar nu imi permite timpul sa ma ocup cu asa ceva.

 

Daca mai stie cineva o alta varianta, il rog sa impartaseasca si cu alti colegi in suferinta.

 

 

Off: La cat de mult imi place masina, treaba asta cu holderul pentru telefoane antice pare rupta dintr-o alta realitate, una care nu imi place deloc. Daca ma incumet sa dau 200 lei pe un plastic, doar sa ajustez realitatea functionarii tehnologiilor la timpul prezent, voi pune si niste poze.

 

Numai bine  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze pentru intarziere, dar efectiv n-am avut timp sa ma ocup de treaba.

Am atasat 4 poze, sper sa va ajute.

Supertul este foarte OK.

Va recomand cu incredere.

post-155765-0-08539400-1440499551_thumb.post-155765-0-86627900-1440499551_thumb.post-155765-0-56895100-1440499552_thumb.post-155765-0-98777700-1440499625_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegu, sistemul (base unit) de prindere a fost cel original VW cu care vine masina? Te intreb pentru ca si cei de la Burry au unul foarte asemanator.


Si cred ca da, tu ai sistem burry: http://www.chameleondirect.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=458_238_395&products_id=311&zenid=7d4b3c0025773568d50eb1712a9e369a

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este original. Cu ce a venit masina. Atentie! Trebuie sa fie Base Plate System 9. Exista si Base Plate System 8. Cu cel din urma nu este compatibil, doar cu System 9.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe al meu nu scrie nimic... Cum putem afla? Ai drum prin Bucuresti sa il probam si la mine?  :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea am drum spre Bucuresti. Imi pare rau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea te rog sa il masori cu o ruleta? :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum vad pe poza ce ai postat, sunt sigur ca este la fel ca si Bury al meu. Al meu este Bury, dar a fost montat din fabrica.

O sa-l masor cand o sa am putin timp. OK?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super. Mersi frumos! Sunt sigur ca vor folosi informatiile si altor colegi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Eu pe masina am suportul de telefon de fabrica cu 2 adaptoare pentru modele vechi de Nokia.

 

Am citit pe un forum in Germania unde spuneau ca se potriveste suportul de la Bury cu echiparea plus de la Passat B7. Nu ar fi exact identic cu cel OEM VW, dar se poate prinde, si merge incarcat telefonul direct din el.

 

Am comandat varianta asta :

 

http://www.amazon.de/Bury-Uni-System-Samsung-Galaxy/dp/B00M7ZF59M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1452260118&sr=8-1&keywords=vw+cradle

 

Sper ca in cateva saptamani sa ajunga, si o sa pot sa dau mai multe detalii si poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am luat cradle-ul de la bury.

http://www.bury.com/cms/en/products/kategorie/add-on-units-s-9/produkt/bury-activecradle-universal-xxl-1/seite/funktionen.html

S-a potrivit perfect pe base-plate-ul de fabrica al masinii. Si sta teapan.

Are pe el mufa mini-usb pentru alimentarea telefonului si cablu mini usb - micro usb.

Ei zic ca se leaga si la antena GSM a masinii si imbunatateste semnalul.

Are un sistem interesant de reglare pe 3 dimensiuni pentru telefon (lungime, latime si grosime). Telefonul se monteaza/demonteaza foarte rapid si ergonomic.

 

Ca si concluzie, isi merita cei 53 de euro.

rsz_20160305_121618.jpg

rsz_20160305_121640.jpg

rsz_20160305_121657.jpg

Modificat de Asterix
adaugare link
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rugat pe cineva sa mi-l aduca si de-aia a durat mai mult.

Daca din China dureaza cam o luna, din Germania ar trebui sa vina mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
mihoc daniel
On Tuesday, August 25, 2015 at 13:49, makkai74 a scris:

Imi cer scuze pentru intarziere, dar efectiv n-am avut timp sa ma ocup de treaba.

Am atasat 4 poze, sper sa va ajute.

Supertul este foarte OK.

Va recomand cu incredere.

DSC_3286.JPGDSC_3287.JPGDSC_3289.JPGDSC_3290.JPG

Stii cumva daca se potriveste si in suportul din cotiera ? As vrea sa comand si eu dar nu sunt sigur daca incape....Multumesc !

post-138141-0-09318800-1411401316_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!