Jump to content

Suport telefon pentru echipare telefon Plus


MihaiMihai
 Share

Postare recomandată

Vanzatorul a fost contactat de un alt coleg de pe forum si bucata respectiva se vinde impreuna cu plansa intreaga. Sincer imi e oarecum frica sa schimb toata plansa (chiar daca as da-o pe a mea la schimb) deoarece pot aparea cum ai zis, diverse zgomote, vibratii sacaitoare si altele. In afara de asta pare o operatiune foarte migaloasa si costisitoare, insa raman deschis la ideea de a schimba toata plansa doar pentru a scapa de suportul ala nenorocit:)) nu stiu de ce l-au mai pus pe masina cand RNS 315 are modul de BT incorporat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clar, trebuie lucrat cu atentie si migala - si nu o sa ramai cu zgomote. Mult de munca, daca desfaci si montezi totul, cu grija

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 6/11/2016 at 9:30 PM, adiwolf said:

pentru varianta cu suportul in cotiera la un passat variant 2012, ce solutie merge pentru un Samsung S5?!

Si eu sunt interesat de aceasta modificare.

Ce am gasit este urmatoarea modificare dar pare destul de intruziva si n-as vrea sa adaug(momentan) chestii neconforme la instalatia masinii.

Daca aveti alte idei sau ati facut asa ceva...

Merci.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Unde pot gasi un adaptor universal pentru sistemul de prindere telefon din fabrica ?

handyadapter sau bury system9 este acelasi luvcru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 9/16/2016 at 11:52 AM, boby1906 said:

Buna ziua, am cautat peste tot sa vad daca gasesc o discutie despre pozitionarea modulului bluetooth la un Passat din 2014. Am cautat sub scaunul din dreapta fata, dar nu era nimic acolo. 

 

Dupa ce ne-am dat toti cu parerea ca nu vezi bine si ca modulul bluetooth este sub scaunul pasagerului dar nu-l vezi tu, am descoperit ca la modelele 2014 cu mufa de Media-In, modulul de bluetooth se afla pozitionat sub cotiera, daca mufa Media-In este in cotiera si la cele cu mufa Media-In in torpedou, modulul de bluetooth este pozitionat in spatele torpedoului. Sursa: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=424358&page=2

Spor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut

Am cumparat de curand un adaptor bluetooth(SH) pentru telefon Iphone 5S(cel din imagine). Masina a venit echipata cu pregatire telefon +bluetooth +acel suport in bord unde se pune adaptorul din imagine. Se potriveste si functioneaza perfect numai ca atunci cand apas pe butonul lateral si vreau extrag telefonul din adaptor, acesta nu se departeaza complet la ci doar face un click si trebuie sa apas eu cu mana in partea de jos ca sa-l pot departa si extrage telefonul din el. Desi fara telefon in el decupleaza perfect, dar cu telefonul face doar un click si trebuie departat cu mana.

Cei care aveti adaptor pentru Iphone 5 imi puteti confirma daca asa functioneaza si la voi? Sau al meu are o mica problema. Nu pot spune ca ma deranjeaza neaparat dar voiam sa

 

 

stiu daca l-am nimerit bun.143772395_1_1000x700_bluetooth-passat-b67-roman_rev005.jpg.26b2ce936051496c69d64ef4de5bc1dc.jpg

 

multumesc frumos

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-a pus Bury universal 3XL si se potriveste perfect pe Samsung S7

Telefonul in scot foarte usor cu ajutorul unui buton lateral ce ridica supotii de sus. Si punerea lui e la fel de simpla.

L-am luat de pe ebay cu 52$

IMG_20170325_190845.jpg

IMG_20170325_190903.jpg

Modificat de florin.idita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎3‎/‎27‎/‎2017 at 1:52 PM, Ionescu said:

Va salut

Am cumparat de curand un adaptor bluetooth(SH) pentru telefon Iphone 5S(cel din imagine). Masina a venit echipata cu pregatire telefon +bluetooth +acel suport in bord unde se pune adaptorul din imagine. Se potriveste si functioneaza perfect numai ca atunci cand apas pe butonul lateral si vreau extrag telefonul din adaptor, acesta nu se departeaza complet la ci doar face un click si trebuie sa apas eu cu mana in partea de jos ca sa-l pot departa si extrage telefonul din el. Desi fara telefon in el decupleaza perfect, dar cu telefonul face doar un click si trebuie departat cu mana.

Cei care aveti adaptor pentru Iphone 5 imi puteti confirma daca asa functioneaza si la voi? Sau al meu are o mica problema. Nu pot spune ca ma deranjeaza neaparat dar voiam sa stiu daca l-am nimerit bun.multumesc frumos

143772395_1_1000x700_bluetooth-passat-b67-roman_rev005.jpg.26b2ce936051496c69d64ef4de5bc1dc.jpg

 

 

are cineva adaptor bluetoothh de iphone 5 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Stie/Are cineva configuratia pinilor din mufa de la adaptorul/suportul de telefon aflat in cotiera? Sunt curios de semnificatia pinilor si daca as putea lega direct un cablu de incarcare pentru telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...
On 8/25/2015 at 1:49 PM, makkai74 said:

Imi cer scuze pentru intarziere, dar efectiv n-am avut timp sa ma ocup de treaba.

Am atasat 4 poze, sper sa va ajute.

Supertul este foarte OK.

Va recomand cu incredere.

post-155765-0-08539400-1440499551_thumb.post-155765-0-86627900-1440499551_thumb.post-155765-0-56895100-1440499552_thumb.post-155765-0-98777700-1440499625_thumb.

Am incercat si eu sistemul asta pentru un Huawei P10, dar nu potriveste, e cu 1 mm prea lung telefonul, am incercat toate cele 4 variante de prinderi dar nu poate sa il "prinda". Ce fariante ar mai fi sa pot folosi baza ca suport (chiar si magnetic). Exista ceva gen capac magnetic care sa se puna pe baza? Mentionez ca eu am conectivitate bluetooth, as fi luat cradle-ul doar ca suport si pentru incarcare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

 Am cumparat anul trecut un Passat CC 2014 si era echipat cu un suport de telefon (Bury banuiesc) din fabrica. Am reusit sa il inlocuiesc cu un suport magnetic MagicMount LowPro, dar ma intereseaza sa pot alimenta telefonul din mufa\cablul ce era montat in Bury sau de undeva din bord. Am cautat specificatiile pentru Bury sa vad ce voltaj si amperaj ajunge in mufa aceea din suport dar nu am gasit. Nu stiu daca in functie de modelul de telefon pentru care este facut, circuitele din suport sunt diferite. Daca stie cineva o modalitate de alimentare a telefonului din bord mai eleganta si mai sigura, in sensul sa nu trebuiasca sa leg in bord o mufa de bricheta pe fir, sa bag in ea un incarcator si apoi un cablu de alimentare pe care ulterior sa il scot sub suportul magnetic va rog sa imi de-a niste informatii sau sa ma indrume spre cineva care face treaba asta.

Bury.jpg

LowPro.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/27/2017 at 2:00 PM, florin.idita said:

Eu mi-a pus Bury universal 3XL si se potriveste perfect pe Samsung S7

Telefonul in scot foarte usor cu ajutorul unui buton lateral ce ridica supotii de sus. Si punerea lui e la fel de simpla.

L-am luat de pe ebay cu 52$

IMG_20170325_190845.jpg

 

Te rog ne poți spune care e treaba cu System 8 și System 9. Mașina e din 2010 și nu scrie nimic pe acel suport. Am un Galaxy S7 și tare m-aș bucura să-l pot așeza acolo în condițiile în care acel ghimpe nu îmi folosește la nimic.

Am impresia că acest adaptor nu permite mufa micro-usb în partea inferioară a telefonului... Mă interesează să conectez un Galaxy S7 direct la RCD 330G. De fapt pe mine mă interesează să pot folosi acel cradle pe post de suport telefon... fără alte beneficii pe care le poate aduce.

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe system 8 ai si 2 butoane pentru conectare.

Prea multe detalii nu stiu sa zic, decat ca cel din postarea mea e system 9, iar eu cred ca ar trebui sa am system 8 si folosesc acest adaptor doar pentru suport si pentru incarcarea telefonului. Vine cu un cablu mini-usb la micro-usb (mini usb intra in suport, iar micro-usb in telefon) acum la S8 folosesc adaptor pentru incarcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Am achiziționat și eu suportul bury  universal 3xxl din dorința de a folosi acel suport original al mașinii .  Funcționează încărcarea se potrivește perfect. Singura problemă e că nu mai pot conecta telefonul prin bt mașinii.  Mă conectam cu adaptorul acela de Nokia. Am Rns 510. Modul sub scaun nu am găsit.  Dețin VW TOURAN 2008 . Imi dați un sfat ??? As vrea sa le folosesc pe amândouă..Mulțumesc..

Modificat de chibitz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate, cu ce amperaj se incarca telefonul in suportul Bury?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sigur.. 1A cred. Am conectat un samsung J5 + la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, passat b7, am suport din pt telefon in cotiera si vreau sa il scot sa-mi pun alt ceva acolo, dar nu stiu cum sa desfac cotiera sa il pot scoate, ma poate ajuta cineva cu ceva schite/scheme/grafice de asamblare a cotierei? :D 

Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

La a mea am suportul pus in cotiera,dar nu-i vad rostul deoarece imi arata cine suna pe navigatie si in bord. Pot raspunde de pe volan sau de pe navigatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am nevoie de ajutor cum pot sa ies din meniul asta ?

WhatsApp Image 2022-07-31 at 3.02.26 PM.jpeg

WhatsApp Image 2022-07-31 at 3.02.30 PM.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!