Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

Am primit si distantierele pt inaltare, de la colegul Volksman cu prețul de 130 lei cu tot cu transport. Acum urmează partea distractiva: montatul :))

post-79288-13615272576215_thumb.jpgpost-79288-13615272671795_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Mersi:)) deja am început sa visez suspensia pe fata, ii a 3 oară in ultima sapt cand o desfac:))

P.s: poze de acum 2 min, la cat de lăsată ii masina.post-79288-13615281202573_thumb.jpgpost-79288-13615281287156_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

ce viata pe tine , ai si garaj , fericitule , buza aia pe fata nu merge s-o mai mesteresti sa fie in continuarea barei ca pare mai mica , sau nu e prinsa bine ?

Link către comentariu

1.in sfarsit pui pozele direct pe forum in loc de image shack   :icon_thumleft:

2.iti trebuie un cric mai ok!

3. e foarte lasata cum e acum...cu +2cm cred ca o sa stea foarte bine!

Link către comentariu

@rusen: prelungirea am reușit sa o agat cand am fost la munte si s-au rupt ceva cleme, urmează cand se v-a incalzi vremea sa o repar + vopsit.

@muale: urasc circul cu care a venit masina, tot sunt "belit" la degete:))

Am reușit sa termin de montat suspensia, a ridicat-o exact cat am nevoie 3 cm. Am sa fac poze mai profi cand imi permite vremea(momentan ploua:( )

post-79288-13615344408496_thumb.jpgpost-79288-13615344491793_thumb.jpgpost-79288-13615344637448_thumb.jpgpost-79288-13615344733678_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

a iesit f bine!

 

tocmai tu cu vulcanizare sa nu ai acasa un "crocodil" ?

poti sa masori cat ai distanta de la spoiler/prag si eventual baia de ulei sau scut motor (stiu ca ala e cel mai jos la mine)

Link către comentariu

@ Muale: Puteam sa fac si lucrarea la service la mine, doar ca dura prea mult. Asa, la mine acasa, am lucrat singur si am terminat de 3 ori mai repede. Tot am zis ca imi duc un crocodil, dar tot uit/ mi lene:))

Maine revin cu masuratori de inaltime, tare curios is cat am de la baie de ulei la asfalt:)

 

@Turbo: Principal a fost fata sa o ridic, sa pot circula. Acum urmeaza sa vad cum pot sa imi ridic si spatele cam cu 1/2 cm....

 

 

 

Cam asa se vede semnalizarea/pozitia:   

Link către comentariu

Arata foarte bine cu dubla pozitie/semnalizare , iar de masina nu mai zic. Ce zici daca ai face etrierii portocaliu si jantele de tabla negru lucios ?

Link către comentariu

foarte frumos arata :icon_thumleft:

cu inaltatoarele...nu ti-a scazut din stabilitate in curbe? sau suspensia functioneaza normal..doar ca e mai "inalta" .

Modificat de redline1619
Link către comentariu

@Radu: Urmeaza cand da caldura sa modific putin culorile la masina. Adica etrierii sa ii fac portocalii, iar jantele + oglinzile un albastru metalizat deschis (sa fie in ton cu interiorul)  :)

 

@chocko: Mersi frumos, multi km fara incidente!

 

@redline: Parca ii si mai stabila asa, a devenit o idee mai rigida, posibil sa mai pun un distantier de 1cm, iar spatele sa vad cum pot sa il inalt 2 cm, sa fie masina la nivel:)

 

@Laur: Cred ca le-am desfacut de peste 5 ori si tot mai am de lucru la ele, iti dai seama ce bataie de cap ii cu ele:))

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

sunt inaltatoare si pentru spate daca te intereseaza, trage cu ochiul pe racelook . ro la categoria suspensii, rigidizare / inaltatoare.

Link către comentariu

@ Laur: Eu doar te avertizez, daca cumva te apuci de treba, te ajut cu cea mai mare placere!

 

@Flavius: Nici eu nu ma asteptam sa mearga asa de jos, dar este cea mai de joasa de la H&R, poate de aia, dar acum dupa ce am inaltat-o...ii perfect!

 

@Turbo: Mersi frumos ca mi-ai zis, am tot cautat si nici cum nu am gasit. M-ai salvat :))

 

 

Cam asa se prezinta acum masina, urmeaza ceva modificari cat de curand:

 

-Follow me home

-Trim-uri interior r32 style

- Reparat/vopsit botul masinii

-Lucrat putin la culori: jantele de vara + capace oglinzi un albastru deschis metalizat, iar etrierii un portocaliu :)

 

 

 

 

post-79288-0-95370400-1361784730_thumb.j

post-79288-0-65651100-1361784747_thumb.j

post-79288-0-75276200-1361784760_thumb.j

post-79288-0-85048100-1361784772_thumb.j

post-79288-0-89060400-1361784780_thumb.j

post-79288-0-22344000-1361784815_thumb.j

post-79288-0-73956200-1361784823_thumb.j

Link către comentariu

numarul putin mai sus, sub bandou? intrerupe linia grilelor si intrerupe si ceva flux de aer in radiator.

Link către comentariu

Arata f bine  :icon_thumleft:  spor la modificarile ce vor urma.

In legatura cu farurile ( mie me la partea electrica ca nu ma descurc :D ) dar am sa ma apuc si eu de ele cand o sa se mai incalzeasca, ma sfatuiesc cu tine cand o fi. Multumesc ca ma vei ajuta.

Trim-urile le poti face cum a procedat colegu Lawrentzyu_86 http://vwforum.ro/topic/78202-masina-mealwr-itza-mea/page-8 si  http://vwforum.ro/topic/78202-masina-mealwr-itza-mea/page-11 ( sper sa nu se supere ) si asa procedez si eu ( or sa fie gata cat de curand ) dar trebuie sa cumperi alte trim-uri si alta carcasa la consola centrala.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
nicusor_pintilie

Imi place la nebunie cum ii sta cu semnalizarea schimbata...Felicitari inca o data pentru modificarile facute si de ce nu spor la urmatoarele proiecte ;)

Link către comentariu

ce varianta de suspensie este asta a ta de la h&r?ciudat ca atinge in bara stabilizatoare...pentru ce au mai facut`o daca atinge?

Link către comentariu

@muale: Urmează cat de curând sa ridic puțin numărul, nici mie nu imi place, doar ca ii puțin mai complicat la mine( ii prins in ceva tije de grila de jos)

@laur: Exact asa m-am gândit si eu sa le fac...ca Laurențiu.

@nicusor: Mersi frumos, la fel iti doresc si tie!

 

@nemtzalau: Din pacate asta ii un defect la vw golf 4, atinge bara stabilizatoare in planetara. Dar se poate rezolva, se gaseste de cumparat bara stabilizatoare sport, sau bielete antiruliu reglabile. Deci rezolvare este, pe asta s-au bazat si cei de la H&R.

post-79288-1361895900081_thumb.jpgpost-79288-13618959175713_thumb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

O sa ai ceva de smirgheluit, dar merita.

Acum am terminat si eu, poti vedea in topicu meu ce a iesit.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Sa vina vara!! post-79288-13619645876251_thumb.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!