Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

eram mandru daca o pateam cu cutterul :))

a fost ceva stupid...banal...si sunt suparat pe mine rau :))

daca stii rafturile etajate...au niste profile in forma de "TT" care sustin politele...si sunt facute dintr-o tabla foarte subtire...si foarte taioasa(am aflat abia acum)

si umblam de mutam ceva pe acolo ..si pac...a inceput sa tasneasca sange...

intelegi de ce sunt suparat?:))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Stiu eu in Cta cu 2 smile.png. O iau si ti-o aduc smile.png

colegu...mai e valabila oferta?:D

te mai bagi?mai ai cum sa o transporti in micul tau prieten?:P

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

am rezolvat pe jumate sa zic asa...mi-am luat bara originala...dar trebuie sa o vopsesc...stii undeva mai ieftin asa?lol.gif

ieftin inseamna la vreo 2 mil:))dar nah..slabe sanse...

Stiu eu in Cta cu 2 smile.png. O iau si ti-o aduc smile.png

Eu te anunt cand am drum spre CT si tu imi spui daca vrei sau nu icon_thumleft.gif

Nu se supara, garantez eu lol.gif.

Da eu am fost multumit. Chiar sapt asta o sa isi vopseasca si mama bara fata la ei. La masina ei culoarea este un visiniu mai sensibil si o sa vad ce iese pentru un feedback cat mai bun. La negru nu e asa greu de vopsit ca e culoare inchisa nu se vad umbre pe ea, deaia zic eu ca nu e nevoie sa fie masina acolo. Poate doar daca era vreun Black Pearl Efect sau ceva mai deochiat biggrin.png

La tine bleumarin fiind si ceva mai deschis, ar putea sa fie diferente. Va tin la curent.

ti-ai adus aminte?

era vorba ca ai zis ca stii o vopsitorie ieftina in cta...si iti dadeam bara si mi-o aduceai vopsita cand mai aveai drum pe acolo...

Link către comentariu

Culmea chiar maine merg la Constanta. Masina sigur nu ma mai ajuta sa duc o bara chiar si cu bancheta rabatata. Risc sa zgarii, murdaresc etc. La bora era chiar ok spatiul. Si pe langa toate astea, maine iau si pe cineva de la aeroport, deci spatiu =0. Pretul cred ca este inca valabil, pot sa ma interesez, vorbesc doar cu trasnportul nu te mai pot ajuta

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

te inteleg...nu e problema..

de asta am si intrebat...ca m-am gandit ca s-ar putea sa nu poti cu "micul tau prieten"...

merci frumos...si o sa ma gandesc la o varianta de transport...

Link către comentariu

scuze ca am intarziat asa mult timp.. are 5 cm diametru toba de la 1.9, cea de lamotorul de 2,0 e ceva mai groasa

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Laurentiu_LWR

Mi-am mai revenit cu degetul:-))

Uitati ce s-a adunat si la mine...si pe langa pamant..era si acel burete de antifonare...

post-14266-13464086400467_thumb.jpg

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

asa se strange in spatele aparatorilor.... din cand in cand, nu strica o curatare a lor.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Inseamna ca merg mai mult prin oras:-))

Cand am schimbat aripa pe partea stanga..am dat si pamantul jos...azi cand am vrut sa dau si de acolo nu era nimic...

Deci cam in 9 ani s-a adunat acel pamant..ca nu cred ca proprietarii anteriori au facut asa ceva:-))

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

eu sunt curios la anu sa vad daca se mai aduna ceva. la mine s-a adunat sta in 3 ani.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am luat saia burges...cele de la care iei doar partea de sus si o schimbi

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Am invins:-D..de mult nu am mai avut martorul asta aprins...sa nu mai zic de piuitul cand uitam luminile aprinse:-D

post-14266-13475563416662_thumb.jpg

post-14266-13475564190562_thumb.jpgpost-14266-1347556530412_thumb.jpgpost-14266-13475565596651_thumb.jpg

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Ce sa le fac?ma tot gandesc cu ce sa lipesc...trebuie un adeziv foarte fin...

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Nu radeti:-P...mie mi-a placut scoala:-))

Astazi s-a mai completat o foaie in caietul LWR-itzei...

post-14266-13482469743476_thumb.jpg

Am schimbat ce se vede pe foaie:-D

post-14266-13482470487786_thumb.jpg

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

inca nu stiu ce sa zic...pe drumul de la service pana acasa...nu a scos nici un sunet...am mers fara muzica...am luat cateva deniveleri...si nu a scartait/batut nimic...doar ca s-a auzit ceva asemanator..dar la o intensitate mai mica atunci cand am parcat....dar nu am mai avut inima sa mai plec cu ea la drum iar...mi-a fost frica sa nu inceapa sa scartaie din nou:(

flansele au fost 100ron si manopera 90...am fost si eu la Alin unde ai facut tu distributia

Link către comentariu

Nu radeti:-P...mie mi-a placut scoala:-))

Astazi s-a mai completat o foaie in caietul LWR-itzei...

post-14266-13482469743476_thumb.jpg

Am schimbat ce se vede pe foaie:-D

post-14266-13482470487786_thumb.jpg

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Bravo si eu tin la fel pe un carnetel jurnalul de bord cu tot ce am facut la masina.

Link către comentariu

Cat te-a costat un switc pt portiera? Ca si mie mi s-a dus cel din portiera de la sofer... :banghead:

Link către comentariu

@dizy..ma bucur ca nu sunt singurul:-))

@ciprian...noi la munca facem comanda aproape lunar la TME...si printre multe altele mi-am luat si eu 2 swich-uri...

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!