Jump to content

Golf 6/Jetta - Montare volan/airbag/comenzi


lancelott
 Share

Postare recomandată

Salut ,este oare la mine problema ca am calculator 5k.......549b si manete 5....507aj, sa fie oare incompatibile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt incompatibile nu se pot monta.Au alte prinderi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, dar se gaseste pe undeva vreun tabel cu compatibilitate spira calculator-bloc manete?

Va rog ,daca se poate setarile pt tempomat atat valori motor cat si volan calculator, va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,nu gasesti tabel.

Ptr setari-se face activare pe 01 Engine si 16 Steering whell.Ai long codding care te ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan, tu ai cautat/citit pe forum ? daca nu....inseamna ca noi degeaba tot scriem pe aici

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,voi cauta in paginile din urma setarile pt  motor si coloana volan. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am rezolvat cu ccs, de vina era o ramasita de pin orb ramas in mufa care nu imi lasa pinul "tata" sa ajunga in pin "mama", dar am mai facut eu ceva codari printre care si ceva incorect, daca puteti ajutatima sa remediez, : dupa ce inchid din telecomanda(cheie) la deschidere se intampla urmatorul lucru ca sa deschid de exemplu usa dreapta fata trebuie sa "descui" din cheie de doua ori, pt stg spate de 3 ori, dr spate de 4 ori sa efectuez operatiunea de descuiere, daca deschid usa sofer e ok la prima descuiere, unde am codat geresit? Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai de unde sa stim noi ce ai facut tu ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci s-a confirmat ce ti-am zis la telefon..rest de pin in mufa.

Ptr usi-daca ai ceasuri HL in convenience ai deschidere usi all sau driver.Selectezi all.Altfel-din 46 confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,nu am codat pe 46,ca nu am putut sa intru, am codat pe central electrica problema cu deschiderea usilor. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca nu poti intra pe 46 - convenienta - nu ai asa ceva, la masina ta.

Intra pe 09-centrala electrica/BCM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am un Golf 6 2010 HIGHLINE insa cu volanul simplu, fara comenzi. As vrea sa ii pun un volan GTI/GTD/Rline.

Vreau sa pastrez airbagul deoarece am inteles ca e compatibil. Chiar daca masina este modelul Highline, se poate ca acel calculator de coloana sa nu accepte comenzile pe volan? Va trebui schimbat?

Din pacate momentan  nu stiu ce serie are calculatorul de coloana.

Multumesc!

Modificat de flotheboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil o sa necesite inlocuire.

Codul se identifica la o diagnoza sau demontand fizic volan,carcase...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, flotheboy said:

Chiar daca masina este modelul Highline, se poate ca acel calculator de coloana sa nu accepte comenzile pe volan?

Exclus. Nu are legatura varianta de echipare a masinii, cu modulele instalate. 

Deci, automat alt calculator de coloana 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,revin si eu cu un subiect, dupa cum am discutat cu voi ,nu am putut sa intru pe 46 confort din cauzs vcds meu clona sau ca nu exista,,(jetta 1,6tdi tredline 2013), sa inteleg ca nu am acest modul? Urmeaza sa ma uit in spatele torpedou sa vad daca e ceva acolo(am inteles ca acolo ar trebui sa fie), daca nu am as putea sa adaug eu unul, ce serie ar fi compatibila la mine, ce ar putea sa aduca nou la masina mea acel modul,intreb din necunoastere,am dubla clima, geam electric full, oglinzi electrice,inchidere centralizata, rcd510, astept raspunsurile voastre ,si scuzatima pentru numeroasele intrebari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista fizic..nu ai ce sa cauti.La tine confortul este incorporat de centrala electrica,adresa 09.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, deci nu pot (nu are rost) sa adaug acest modul, dar central electrica se poate schimba cu alta de echipare superioara?

Masina are si senzori parcare fata-spate cu afisaj pe rcd, scaune incalzite fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa adaugi cand exista deja???

Ce cauti...incerci de altfel? Ca scriem...dar fara succes..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar am citit pe forum diverse discutii, despre acest subiect, nimic mai mult, codarea volan cu comenzi in ce modul se face, si ce valori trebuie inlocuite, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, asta la momentul cand o sa ma hotarasc sa fac modificarea, multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare, dețin un golf 6 Gtd din 2010 fără comenzi pe volan, am găsit comenzile. Mai am nevoie doar de calculator coloana și cablaj?  ( lăsați-mi un cod vă rog).  Mulțumesc

22D3ACFC-D063-40CE-B185-E5BE586F2D7B.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gtd... Ai volan de Gti fără comenzi? Dacă da, ai nevoie de ce ai în poza + cablajul aferent +calculator coloana Highline. Fiind 2010, pune o scanare. Modul 16 ma interesează, sa vedem ce calculator de coloana ai - cel integrat in spira... Sau cel sub coloana volan. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, deranjez cu doua intrebari:

2. Detin volan cu comenzi (comenzi,cablaj ,calculator) dar nu am nimerit airbagul, cum pot afla ce cod de airbag se potriveste? Va atasez cod volan,poze nu pot incarca din cauza dimensiuni.cod volan (cred) 5CO 419 091 K USZ

Astept raspunsurile voastre 

Va multumesc.

Modificat de loghy
cereri servicii, in aria dedicata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan gasesti toate informatiile care te intereseaza in acest topic doar trebuie sa citesti .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy locked şi pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!