Jump to content

Golf 6/Jetta - Montare volan/airbag/comenzi


lancelott
 Share

Postare recomandată

Da, se potriveste airbag-ul. Poti sa cumperi unul de GTI cu butoane si le inlocuiesti cu ornamentele fara butoane. Se gasesc pe Ebay!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, multumesc frumos. nu are sens sa inlocuiesc butoanele cu ornamente daca nu merg, le pot lasa acolo, doar nu cer de mancare. ma intrebam insa daca merg sau mai trebuie facute tot felul de nebunii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu vor merge butoanele. Mai trebuie ceva banuti si pentru calculatorul de coloana ca sa mearga butoanele.

Pe ale tale poti sa le vinzi si sa recuperezi costul ornamentului fara butoane, e cam ciudat sa fie acolo degeaba...

 

LE: Sau poti sa iei asa ceva si sa iei ornamentele separat...

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha, deci banuiam eu bine ca nu merge.

l-am gasit pe asta: http://www.ebay.com/itm/VW-Golf-5-V-6-VI-GTI-SCIROCCO-EOS-R32-MK5-MK6-CHROME-LENKRAD-NEU/261344295039?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D3276654780414594346%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D261344295039%26#shpCntId

 

in romania am gasit cu 1500 dar cu tot cu airbag si cu butoane, nu e rea nici oferta asta. stiu ca intrebasem la dealer si era vreo 550 de euro fara montaj.

Modificat de mandelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, poti sa iei volanul din link-ul meu, mai dai 20-30 de euro pe ornamentul de jos si apoi inca maxim 50 pe ornamentul care vine in locul butoanelor. Si iesi cu 100 de euro mai ieftin decat ce ai postat tu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

120+30+50 = 200, nu 175, dar da e mai ieftin; bine mai trebuie pus transportul, la ala gasit de mine e transportul gratis.

 

faza e ca nu prea stiu cum e cu luatul de pe ebay, daca mai platesc taxe aici, nu trimit toti aici...mi-e ca ma complic.

Modificat de mandelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci vezi aici. Nu vreau sa-i fac reclama colegului dar eu de acolo il am si am primit fix ce am vrut. Si pretul e decent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos, chiar voiam sa intreb daca e cineva pe forum, ca la search nu gasisem, dar mi-era jena sa intreb :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

O intrebare :

Am facut o geometrie, masina nu trage dreapta/stanga, insa volanul nu sta la pozitia corecta atunci cand masina merge pe drum drept (sta un pic in stanga).
Stiu ca era parca la Golf 5 o optiune de reglare manuala, o combinatie de manevre.Exista si la Golf 6? Daca da, cum il pot regla in pozitie perfect dreapta?

 

Mersi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca nu au centrat volanul la geometrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

O intrebare :

Am facut o geometrie, masina nu trage dreapta/stanga, insa volanul nu sta la pozitia corecta atunci cand masina merge pe drum drept (sta un pic in stanga).

Stiu ca era parca la Golf 5 o optiune de reglare manuala, o combinatie de manevre.Exista si la Golf 6? Daca da, cum il pot regla in pozitie perfect dreapta?

 

Mersi !

nu ai ce manevre sa faci, in cazul tau... daca de la geometrie asa ti-au dat masina, atunci dat jos volanul si pus pe drept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, de curând am schimbat volanul cu unul de gti cu comenzi si padele dsg.... am schimbat si calculatorul de coloana. Problema mea este ca vag com nu imi citeste calculatorul de coloana (spira) stie cineva daca pot face un reset la centrala electectrica?? Sau este alta problema??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calc e una, spira e alta. ai nagat mufele cum trebuie ?

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am bagat mufele bine, dar vag com citeste acelasi cod cu al calculatorului vechi si zice ca nu se poate face codarea... mmasina este fabricatie 2011. O sa pun un print screen la eroare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci il citeste sau nu ? sau doar nu il codeaza? Ce cod are calc de coloana nou ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul calc este 5K0953549B. Este luat de pe o masina care avea padele si comenzi.. de ce nu ar merge si la mine??

Modificat de gicone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu merg ca mie imi recunoaste vag comul tot calc cu A in coada

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca ala e. de la cine l-ai luat posibil sa te fi pacalit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu merg ca mie imi recunoaste vag comul tot calc cu A in coada

 

pune un scan de pe 16, sa vedem ce iti apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate se vede, nu e cu A la coada.... este un 5K0 953 507 AJ. Daca la hardware iti apare 5K0 953 549 B, atunci calculatorul este un Highline.

 

era mai bine sa faci un log pe el, sa vad si ce iti apare la HW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 a deschis acest topic
  • loghy locked şi pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!