Jump to content

Clipsuri


Geisterfahrer
 Share

Postare recomandată

Geisterfahrer

Salut, as avea nevoie de niste clipsuri similare cu cele care tin capacul de plastic de langa roata de rezerva.

Am gasit numai asa ceva: http://www.ebay.de/i...=item1e6b3329d6. Problema cu astea e ca as vrea sa poata fi desfacute cu mana, fara sa am nevoie de surubelnita/moneda etc.

Exista un cod pentru clipsurile alea din portbagaj sau cum as putea gasi ce-mi trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Tu vrei clipsurile alea care prind capacul unde este pus cricul / cheia de roti si ce mai ai acolo ?

Sau vrei ceva de genul celor care prind tapiteria laterala din portbagaj in pertea de jos sub mocheta portbagajului ?

Uitete in portbagaj sub mocheta pe partile laterale si zimi ce vrei exact .

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Salut, vreau clipsurile alea care prind capacul de la cric. In fine, alea-s cam lungi (au cam 5cm la mine) pentru ce imi trebuie mie, as prefera unele mai scurte (2-3cm). Alea care print tapiteria latererala cred ca sunt prea scurte.

Asa cum ziceam, am gasit ceva care s-ar potrivi la lungime (vezi linkul din postul meu de mai sus), dar as vrea sa le pot desface / strange cu mana. Am gasit intre timp asa ceva: http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130647510913&ssPageName=STRK:MESE:IT#ht_2892wt_1163 insa si astea mi se par la prima vedere cam prea scurte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

UIte aici un catalog format pdf cu toate tipirile de clipsuri pentru VW .

VW Autoclips Catalog.pdf

Codul de piesa este cel de pe randul de jos din dreptul numarului acela scris mai mare (de exemplu la primul clips codul de piesa este N989-022).

Codul pentru clipsul care prinde capacul de la trusa de scule (cric / cheie de roti / etc) este WTH-000-901 .

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DRI@N, de exemplu mie imi trebuie doua clipsuri pentru trim-ul acela care "imbraca" RNS, rama sau cum sa o denumesc.

Am doua clips-uri rupte si m-am uitat pe pdf-ul postat de tine si am gasit ceva, acum nu stiu sigur daca ce am gasit este ceea ce imi trebuie.

Ai idee daca codul acesta este ce zic eu: SM-077-1? Pagina 5, randul 3, ultimul clips.

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Sal.,

UIte aici un catalog format pdf cu toate tipirile de clipsuri pentru VW .

VW Autoclips Catalog.pdf

Codul de piesa este cel de pe randul de jos din dreptul numarului acela scris mai mare (de exemplu la primul clips codul de piesa este N989-022).

Codul pentru clipsul care prinde capacul de la trusa de scule (cric / cheie de roti / etc) este WTH-000-901 .

O zi buna.

Merci pentru catalog, dar sincer nu vad nimic care sa semene, si nici codul dat de tine nu-l gasesc. Poate ai atasat alt document?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

STOE

Sal.,

Codul clemei pentru rama din jurul navigatiei este 3C0 857 942

dinu_s

Sal.,

Codul clipsului de tapiterie este 701 867 299 E, iar cel care prinde capacul de la trusa de scule este WTH 000 901.

Eu am dat lista aia cu clipsuri ca sa-ti cauti ce ai tu nevoie ca lungime .

O zi buna amandurora .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Adrian,

Codul respectiv este pentru clips-ul acela metalic care prind trim-ul de imbraca navigatie? Mie acela imi trebuie, pentru ca s-au rupt doua cleme la montarea navigatiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal. STOE,

Da pentru aia este clipsul respectiv si ala e codul gasit de mine in ETKA .

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Multumesc. Am luat pana la urma de la dealerul VW din colt 6Q0 807 643 (surub), 6Q0 807 180 (clips) si 6Q0 129 355 (saiba), s-a intamplat sa aiba in stoc.

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multuam frumos Adrian!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut Adrian,am desfacut trim-rile din plastic dupa partea stanga de la praguri si am rupt cateva clipsuri,imi trebuie unul pentru bucata din spate te tot aceea de la roata,iar apoi imi trebuie un alt clips pentru bara lunga din plastic!ma poti ajuta cu un cod !Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce clipsuri se folosesc pentru fixarea tapiteriei de pe lateralele portbagajului la Passat B6 "berlina" nu combi :). Un cod ceva?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi aici prin poze poate te ajuta: http://vwforum.ro/topic/93802-diy-iluminare-portbagaj-passat-variant-b7/ E adevarat, eu am lucrat pe un B7 Variant... cel mai bine te duci la cineva cu ETKA (chiar la un dealer) sa afli exact de ce clipsuri ai tu nevoie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
cataloanca28

Salutare

Sunt fericitul posesor a unui wv passat b7 1.6 /2011achizitionat in spania de SH

Cu numai 33000km

De moment totul este ok merge struna totul,toarge precum ceasurile

El elvetiene

Rugamintea mea este urmatoarea

Unde pot procura un capac cu marca pentru o janta din aliaj

Vechiul propietar a fost foarte cinstit spunandu-mi ca il are lipsa

Cu multumiri Cataloanca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la reprezentanta sau daca nu esti foarte pretentios din targ!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Buna

M-ar interesa un suport pt jaluzele de soare laterat spate la un vw passat 2011.este cuierul acela ib care se prinde jaluzeaua

20160605_102712-1.jpg

Modificat de murimuri
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 07.06.2016 at 0:46 PM, murimuri said:

Buna

M-ar interesa un suport pt jaluzele de soare laterat spate la un vw passat 2011.este cuierul acela ib care se prinde jaluzeaua

20160605_102712-1.jpg

Am rezolvat

Am mers la reprezentanta si a costat 3.5 € .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!