Jump to content

Cum arata filtru de benzina dupa 30.000 km


Mr VW
 Share

Postare recomandată

Am schimbat si eu filtrul si avea in jur de 23-24.000km.Nu l-am mai taiat dar iesea mizerie din el,nu foarte mare,dar in tava in care a fost pus si in care sa scurs benzina din conducta...cum am suflat pe el..sa inegrit benzina din tava.In consecinta,la aproape 25.000 nu era prea murdar sa fie cu probleme.Alimentez 80%Mol si 20%Petrom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 years later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mr VW

    10

  • GABIVVX

    7

  • hangyouridols

    6

  • Ebi

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-a ramas un filtru de combustibil cumparat de prin 2020 cod de OE 6Q201051J, pe el scrie o data 18.12.30, cred ca ar fi data cand a fost facut 30.12.2018, stiti cum e UFI made in china. Codul este ce trebuie la masina mea. Merita sa-l folosesc, din punct de vedere al vechimii, sau altul nou?

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu a fost depozitat in conditii care pot afecta materialul filtrant (umezeala, caldura excesiva etc) nu cred ca ar fi vreo pb cu el. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am tinut in casa la temperatura camerei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!